2017 Seo Taktikleri ve Teknikleri

2017 Seo Taktikleri ve Teknikleri

SEO ilgili son günlerde çıkan gelişmeler ve teknikler bireysel ve kurumsal olarak birçok kişi tarafından takip edilmektedir. 2017 yılında SEO olarak nelere dikkat edilmesi gerektiği ve nelerin faydalı olduğunu öğrenebilmeniz adına sizlere birkaç maddede 2017 Seo Taktiklerini ve Tekniklerini sunuyoruz.

2017 seo teknikleri ve taktikleri
2017 seo teknikleri ve taktikleri

AMP Uygulaması

Google’ın geliştirdiği bir uygulama olan AMP uygulaması mobil cihazlar tarafından sitenize hızlı bir giriş sağlanması amacıyla kullanılan bir programdır. AMP kısaca Hızlandırılmış Mobil Sayfalar anlamına gelmektedir. Google AMP’nin avantajları kısaca;

  • Web sitenizi 3 saniye gibi kısa bir sürede açılmasına olanak sağlar
  • Gereksiz reklamları ve popları engeller.
  • Kolay bir gezinti deneyimi sunarak sitenizi ziyaret eden kullanıcılarınızın sitenizde kalma sürelerini bir hayli arttırır.

Yazı Puntoları

Web sitenizde yer alan makalelerin boyutlarının 12 puntodan aşağıda olmamasına dikkat edin. Özellikle mobil telefon ve tabletlerde en kolay okunurluğa sahip punto boyutu 14 punto olduğu saptanmıştır. Yapılan birtakım araştırmalara göre 14 veya üstü olan puntoya sahip sitelerin hemen çıkma oranı diğerlerine oranla %40 daha fazladır.

Mobil Uyumluluk

Günümüzde artık kullanıcılar bilgisayar ortamından daha çok mobil olarak internet üzerinde gezinmekte ve çeşitli aramalar, alışverişler yapmaktadır. Buda haliyle sitenizin mobil uyumlu hale gelmesi gerektiği anlamına gelmektedir. Kullanıcılar genellikle mobil uyumlu olmayan sitelerde uzun süre kalmazlar ve farklı sitelere yönelirler. Öte yandan mobil uyumluluk sitenizin mobilde oldukça hızlı açılmasını sağlamaktadır.

Açılış Optimizasyonu

Google başta olmak üzere birçok arama motorunun belirlediği standartlara göre Web sayfanızın ve altında bulunan tüm sayfaların açılma süresi 3 saniyeden az olmalıdır. 3 saniyeden fazla sürelerde açılan sayfalarınızın açılış süresini azaltabilmek için sayfada yer alan resimler ve scriptleri düzenlemenizde fayda vardır.

Sesli Arama Optimizasyonu

Akıllı cihazlarda kullanılan özellikle Siri adlı sesli arama ve rehber programları gittikçe yaygınlaşmaya başlamaktadır. Bu programlar imla kurallarına harfiyen uydukları için sitenizde kullandığınız kelimelerin imla kurallarına uygunluğunu kontrol ediniz.

Schema Markup Kodları

Bu kodlar kısaca arama motorlarında internet siteniz hakkında detaylı bilgiler vermeye yardımcı olmaktadır. Bu sayede arama motorlarında yapılan anahtar kelime aramalarını internet sitenizin profiline göre bağdaştırır ve daha iyi arama sonuçları ortaya koyar.

Schema En Çok Kimler Tarafından Tercih Edilir?

  • Makale ve blog yazarları
  • Bölgesel İşletmeler
  • Lokantalar ve Kitap satıcıları vs.

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat