Avukatlar İçin Seo

Avukatlar İçin SEO

Avukat Seo

Yasalar gereği bazı sektörlerde ve mesleklerde reklam ve tanıtım çalışmaları yapmak yasaklanmıştır. Bunlardan biri de Avukatlık mesleğidir. Bu yüzden, avukatlar için seo çalışması yapmak oldukça önemlidir.Avukatlar için seo yapmak daha çok bilinmeyi, daha fazla tanınmayı, daha ileriye gidilmesini sağlar. Bu yüzden, seoya yatırım yapmak oldukça karlıdır. Peki, avukatlar için seo çalışması yaparken nelere dikkat etmemiz gerekir?

Hukuk Büroları İçin Seo Çalışması Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Anahtar Kelime Belirlenmesi

Web sitenize uygun anahtar kelimeler belirleyin. Anahtar kelimeleriniz açık, net ve kesin olmalıdır.Anahtar kelime seçimi yaparken arama hacminizi, rekabeti, hedef kitlenizi, rakiplerinizi ve amaçlarınızı unutmayın ve bunları göz önünde bulundurun. Web sitenizin kullanıcılar tarafından daha çok ziyaret edilmesini istiyorsanız içeriğinize uyumlu anahtar kelimeleri seçmelisiniz.

Site Uzantısı

İyi bir hosting(sunucu) ve domain(alan adı) satın alın. Domaininizin “av.tr” uzantılı olması gerekmektedir. İyi bir domain seçmek için şunlara dikkat etmeniz gerekmektedir:

-Marka adınızla uyumlu olup olmadığına,
-Akılda kalıcılığına,
-Sizi iyi teslim edip etmediğine,
-Marka adınızın benzersiz olup olmadığına,
-Marka adınızın kısa olup olmadığına,
-Marka adınızın net olup olmadığına,
-Marka adınızın akılda kalıcı olup olmadığına,
-Domain satın alırken tiresiz satın alıp almadığınıza(tire kullanmanız takdirde web siteniz kullanıcılar tarafından kalitesiz olarak değerlendirebilir ve spam olarak algılanabilir)
-Spam olup olmadığına,
-Sosyal medya uygulamalarında kullanabilme durumuna,
Patent ve tescil belgelerine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Sosyal Medya Kullanımı

Sosyal medyada olabildiğinizce var olun ve sürekli aktif halde olun. Sosyal medyanızı aktif kullandığınız sürece Google gibi arama motorlarında üst sıralara çıkabilirsiniz. Sosyal medyada aktif olurken dikkat etmeniz gerekenler:

 • Hedef kitle: Seslenebileceğiniz, ulaşabileceğiniz hedef kitleyi ayrıntılı olarak tespit etmelisiniz. Hedef kitlenin yaşı, cinsiyeti, ilgi alanlarını iyi tespit etmelisiniz.
 • Sosyal Medya İçerikleri: Önemli konularla ve önemli günlerle ilgili sosyal medya içerikleri paylaşım  yapmalısınız, sosyal medya içerikleri daha fazla kullanıcıya ulaşmanızı sağlayacaktır.
 • Ayrıntılı Rakip Analizi: Rakiplerinizin nasıl paylaşımlar yaptığını ayrıntılı olarak analiz etmelisiniz. Rakiplerinizin paylaşımlara bakarak neler yapabileceğinizi düşünmelisiniz.

Google My Business Kullanımı

Google My Business, Google tarafından sunulan ücretsiz bir uygulamadır. Google My Business, kullanıcıların, işletmeleri kolay bir şekilde bulmasını sağlar. Google My Business’ı olabildiğince aktif kullanmalısınız.

Blog İçerikleri

Web sitenizdeki bloglarınıza özgün, güncel ve orijinal içerikler yazın. Web sitenizdeki blogların içerik yazılarının seoya uyumlu olup, olmasına dikkat ederek yazın. Blog içeriklerinizin ortalama 500 kelime olmasına da dikkat edin.

Backlink

Backlink verirken çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Backlinklerinizi verirken linklerinizi takip ve kontrol etmelisiniz. Aksi takdirde, çok büyük zararlarla karşılaşabilirsiniz. Sitenizin banlanmasına kadar birçok şeye sebep verebilirsiniz.

Güncel Web Sitesi:

Günümüzde  teknolojiyle birlikte dünyamız anlık olarak gelişmekte ve değişmektedir. Bu yüzden anlık olarak gelişmeleri takip etmeli, sitenizi güncel tutmanız gerekmektedir. Güncel tuttuğunuz web siteniz daha fazla ön plana çıkacak ve kullanıcılar tarafından daha çok ziyaret edilecektir.

Rakip Analizi

Avukatlar için seo çalışması yaparken de  rakiplerinizi ayrıntılı olarak belirlemeli, rakip analizinizi yapmalısınız.

Avukat SEO
Avukat SEO

Avukatlar İçin Seo Yapmanın Avantajları

 1. Daha çok müşteriye ulaşmanızı sağlar,
 2. Web sitenizde organik trafiğin artmasını sağlar,
 3. Rakiplerinizin önüne geçerek, rakiplerinizden daha fazla avantajlı olmanızı sağlar,
 4. Seo sayesinden web siteniz müşterileriniz tarafından güvenilir bulunmanızı sağlar,
 5. Web sitenizin müşterileriniz tarafından dikkat çekilmesini sağlar,
 6. Müşterilerin web sitenizi kolaylıkla bulmasına yardımcı olur,
 7. Müşterilerin sizin hakkınızda aradıkları bilgiye kolay bir şekilde ulaşmasını sağlar,
 8. Google gibi arama motorlarında web sitenizin görülebilirliği artar,
 9. Seo sayesinde web sitenizin daha verimli çalışmasını sağlar,
 10. Daha uygun maliyetle web sitenize daha çok getiri sağlar,
 11. Uzun vadeli yatırım getirisi sağlar,
 12. Web sitenizin üst sıralara çıkmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat