Backlink

Backlink Nedir

Seo ile ilgisi bulunan birçok kişinin bildiği bir terim olan Backlink, http ve https protokolleriyle internet üzerindeki diğer sitelerden size ait web sitenize fikir vermek,  yönlendirmek amacıyla; bağlantı metni, marka ismi, resim, ya da açık url biçimlerinde eklenmiş referans bağlantılara denir. Backlink başka bir deyişle başkaları tarafından tavsiye edilmenizdir.

Bir sitenin kendisine ait olmayan bir diğer siteye vermiş olduğu, ana sayfa ya da herhangi bir sayfasında metin linkinin ya da bannerının bulunması durumunda kalite değerinin artması için önemli bir link sistemidir.

Backlink Nedir?
Backlink Nedir?

Backlink Nasıl Alınır, Çalışması Nasıl Olur?

İlk olarak sitenin hedefi belirlenir. Ardından hedef kelimeyle ilgili makalelerin paylaşılması gerekir. Ayrıca makalelerin özgün olmasına dikkat edilmeli. Backlinklerinkalıcı olması çok önemli bir kriterdir. Yapılan backlinkler ne kadar kalıcı olursa sitenizin yükselmesi de o kadar kalıcı olacaktır. Siteniz tarafına yapılan backlinklerin kalkması halinde çöküş yaşayabilirsiniz ve sonradan yapılan başka backlinklerle yükselmeye çalışsanız da ilk etkiyi yaratmayacaktır.

Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 1. Çok yeni domainlerle ilgilenmeyin.
 2. Backlinklerin web sitenize uygun olmasına dikkat edin.
 3. Backlinklerin alınacağı web sitenin özgün olması gerekmektedir.
 4. Az bir sürede fazla link almayın.
 5. Domain Otoritesi önemlidir.  Puanı yüksek web siteleriyle linkler kurmak önemlidir.
 6. Kopya olmayan ve kaliteli içerikler almak.
 7. Backlinklerin kalitesini arttırmada sosyal medyayı araç olarak görün.

Backlink Türleri Nelerdir?

Backlink türleri şu şekildedir:

 • Video (Video içeriklerin açıklama kısmında yer alan bağlantılar.)
 • Text (Metin) (İçeriklerin içerisinden anahtar kelimeleye verilen bağlantılar.)
 • Görsel (Görsel aracılığıyla alınan bağlantılar.)
 • Footer (Web sayfaların en alt kısmından tüm sayfalarda gözükecek biçimde alınan bağlantılar.)
 • Sidebar (Web sayfaların en yan kısmından tüm sayfalarda gözükecek biçimde alınan bağlantılar.)
 • Yorum Backlink (Yorum yapılarak alınan bağlantılar.)
 • Profil Backlink (Forumların profil sayfasına eklenen bağlantılardır.
 • Sosyal İmleme (Sosyal imleme sitelerine gönderilen bağlantı türüdür.)

Backlinklerin Para İle Satın Alınması

Şuan pek çok site backlinkleri satın almaktadır. Üstelik kaliteli bir siteden alması durumunda işe de yaramaktadır… Bu durum sayesinde istediğiniz konuma kısa sürede gelebilirsiniz ancak bu durumun çok yapmacık durması halinde de eski konumunuza geri dönemeyecek şekilde düşebilirsiniz.

Doğal Backlink Nasıl Alınır?
 1. Öncelikle sitenin güncel olması gerekir.
 2. Diğer sitelere yardımcı olmak için yorumlar yazın ve öne çıkın.
 3. Kendinize ait sitenizle benzer siteler arasında iletişim olmasına dikkat edin.

Doğal Backlink Nedir?

Backlink, en genel tabirle, bir web sitesinden diğer web sitesine olan bağlantı linkidir.  Bu yapılan bağlantılar sonucu, arama motorları düzenlediğiniz sitenin içeriğini dikkate değer ve güvenilir bulur, sonuç olarak düzenlediğiniz siteye gelecek olan trafik artar. Backlink iyi yapıldığı zaman, sitenizin arama motorlarındaki sıralamasını yükseltir ve yazılan içeriğin daha çok insana ulaşmasını sağlar.

Seo ve Backlink Nedir?

Seo; son yıllarda internetle beraber hayatımıza giren arama motoru optimizasyonudur. Orijinal adı Search Engine Optimization. Şirket ve markaların kullandığı dijital pazarlama uygulamalarından biridir seo. Web sitelerinin daha fazla tanıtıp, ön plana çıkarılmasını sağlar. Sektör içi rekabetlerde önemli yere sahiptir. Marka ve site sahiplerinin arama motorunda üst sırada yer almasını sağlayarak tüketicinin tercih etme oranını arttırmaktadır. İşletmelerin türüne ve hedefine göre değişiklik gösterse de, seo uygulamaları dönüşüm oranında da etkili artışı gösterir. Sonuçlardan emin olmak ve kaliteli bilgi almak her insan için önemlidir. Arama motorlarında istenilen bilginin en doğru ve güvenli olanını kolayca bulmak isteriz. Optimizasyon yapmak bitmeyen bir süreç olduğu için arama motorları en iyi sonucu sağlamak için daima algoritmalarını günceller.

Seo uygulamaları site içi seo ve site dışı seoolmak üzere iki kategoride incelenir. Site içi optimizasyon adından da anlaşılacağı gibi, web site içindeki elementlerin ayarlanmasıyla olur. Örneğin düzgün başlıklar, alternatif metin seçimi, anahtar kelimeler siteyi güçlendirir. Alakalı içerik trafiğin armasında, iyi bir yapıda sitede hangi sayfaların önemli olduğu konusunda başarılı olmanızı sağlar. Site içi seo uygulamasını eksiksiz bitirdikten sonra site dışı uygulamaya geçilebilir. En az onun kadar önemli olan bu uygulama SEO ‘ yu tanıtmanın bir yoludur.  Bu uygulamayı popülarite ve bilinirliği arttırmak için düşünebilirsiniz. Oldukça önemli ve hassas bir konudur. Yapılan hatalar sonucunda sitelerin Google’dan silinmesine kadar giden olaylar yaşanabilir. Backlink ’ismi de verilen site dışı yapılan çalışmalar, aynı zamanda; bir web sitesinin, başka bir web sitesine referans olarak link vermesine de denir. Bu nedenle backlink sayısı sitenin güvenirliğini arttıran önemli bir kriterdir. Başarılı yapılacak bir işlem sonrasında, site ziyaretleri zirveye çıkar ve rakiplere fark atılır.

SEO Ve Backlink
SEO Ve Backlink

En Etkili Backlink Çeşitleri

Doğalbacklinkler içeriğin başarısıyla kendiliğinden oluşanlardır. İçeriğin beğenilip sizden edindiği bilgileri başkalarıyla paylaşacaklar. Alıntılama durumunda siteniz tanıtılacak. En zor olup zaman isteyen bu uygulama, doğal olduğu için en etkili ve değerlisidir.

Onaylayan backlinkler web sitenizle ilgili katıldığınız bütün organizasyonları paylaşmanız olacaktır. Katıldığınız söyleşi ve fuarlardan sitenizde alacağınız backlinkler sizi ve sitenizi yükseltecektir.

Sosyal medya sitelerinden alacağınız backlinkler, bir eğlence veya seyahat yeri olarak Foursquare, Linkedin, Facebook, Instagram gibi uygulamalarda varlığınız olması konusunda oldukça etkilidir.

Sonuç olarak backlink çalışmaları için ilk önce iç SEO’ sunun ve içerik kalitesinin ileri düzeyde olması gerekir. Daha sonra anahtar kelime ve link yoğunluğunun doğal bir şekilde dağıtılması gerekir.

Backlink Neden Önemlidir?

Search Engine Optimization (SEO) için çok önemli olan backlink, sitenizin büyüme stratejisini belirlemek için mutlaka iyi planlanmalıdır. Siteler arası “güven oyu” olarak görülebilen backlink, arama motorlarında görünebilirlik için önemlidir. Ancak her backlink, aynı öneme sahip değildir – bazı backlink türleri daha etkili bir sonuç için tercih edilmelidir. Eğer websitenizde bilinirliği yüksek, geçerli ve büyük web sitelerine bağlanan backlinkler kullanırsanız, sitenize gelecek trafiği arttırmanız daha yüksek ihtimaldir. Bunun aksine, daha küçük web sitelerine bağlanan bir backlinkiniz varsa, gelecek trafiğin oranı o derece küçülür. SEO için önemli olan güvenilir sitelerle olan backlinklerdir.

Backlink Türleri

Kullanılan iki tür backlink vardır: nofollow ve dofollow. Nofollow linkleri, genel olarak arama motorlarına yazılan linki görmezden gelmesini söyler. Bu linkler SEO için önemli değildir, çünkü siteye herhangi bir değer sağlamaz. Dofollow linkleri ise, arama motorlarına yazılan linki takip etmesini ve backlink mekanizmasının başlamasını sağlar. Ancak dofollow linkleri kullanılırken dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır, bu konulardan en önemlisi ise backlink verilen sitelerin kalitesidir. Eğer spam sitelerine backlink verirseniz, bazı arama motorları tarafından deindex yapılabilir, yani sonuç listesinden çıkartılabilirsiniz. Backlink yapılırken önemli olan sayı değil, kalitedir.

Nasıl Backlink Eklenir?

Sitenize backlink eklemek istiyorsanız, yapmanız gereken bir kaç adım var: sitenize sosyal medya profillerinizi ekleyebilirsiniz, listeler yaparak diğer güvenilir sitelere referans verebilir, yorum yaparak kendi sitenizi başka sitelerde tanıtabilir veya konunuzla alakalı sosyal medya fenomenleri ile konuşup, onlardan sitenizin reklamını yapmanızı isteyebilirsiniz. SEO stratejisi için önemli olan backlink, vakit isteyen, ancak sonuç olarak siteniz için büyük avantajları olacak bir düzenlemedir. Dikkatli ve düzenli yapıldığı zaman getireceği geri dönüşümün önemi tartışılamaz.

Backlink Nasıl Alınır?

Web siteleri için verilmekte olan backlinkler, Google arama motoru tarafından doğal veya spam olarak algılanabilmektedir. Programlı ve doğru yönlendirmeler ile yapılmış olan bağlantılar, web sitelerin ortalama kalitesini yükseltmekte olup, bu değerlerin ortalamasının yükselmesi de web sitelerinin Google’da sonuç olarak gösterilme sıralarını yükseltmektedir.

Mesela bir kırtasiyeniz var. Müşterileriniz sadece kalem veya herhangi bir kırtasiye gerecine ihtiyacı olanlar yada o sırada orada bulunup aklına bir gereç gelerek alışveriş yapanlar olacaktır. Gelen bu müşteriler, kırtasiyenizden yaptıkları herhangi bir ürün alışverişi sonrası, almış oldukları ürünleri beğenecek yada beğenmeyeceklerdir. Herhangi bir ortamda ürünün konusu geçtiğinde, ”bu ürünü şuradan aldım” diye anlatacak ve paylaşımda bulunacaklardır. Kırtasiyeden satın almış oldukları ürün ve satılan tüm ürünler hakkında olan detaylar anlatılarak orantılı bir şekilde yayılacaktır. Burada bulunan kaliteyi asıl olarak kırtasiyenin kendisi belirlemektedir. Yapılan yorumların, bulunan ürünlerin etkisi de göz ardı edilemez. Burada backlink, müşterilerin yaptıkları yorumlardır.

Backlink Nasıl Alınır
Backlink Nasıl Alınır

Kendi oluşturduğunuz web sitesi ile ilgili yapmış olduğunuz reklam, tanıtım ve bunun gibi birçok faaliyetlerle sitenize gelen kullanıcıları web sayfanızla buluşturmadan önce tamamen kullanıcı dostu olduğunuzu gösterecek yaratıcı içerikler planlanmalıdır. Backlink çalışmalarınızın yararlı olmasını için bu son derede gereklidir. Yapmış olduğunuz kaliteli içerikleri backlink tarafından gelecek olan olası kullanıcılarla buluşturulursa, bu da sitenizin başarısını yukarılara çıkarma potansiyelinizi son derece kolaylaştıracaktır.

Backlink Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Backlinkleri Google’ın, doğal ve kaliteli olarak nitelendirmesi için çalışılmalıdır.Bu konuda web sitesinin içeriğine önem verilmeli ve kullanıcıların sayfanızdaki bilgileri başka ortamlarda paylaşarak, yayılmasına teşvik edici faaliyetlerde bulunulmalıdır. Bağlantılarınızın kalıcı olması en önemli konulardan biridir. Linkleriniz, uzun süreli ve güven duyulan web sitelerinde bulunmalıdır. Web sitenizdeki içeriklerin sürekli aktif olarak güncellenmesi gerekmektedir. Başka sitelerde olan linkleriniz anasayfa yönlendirmeli olmamalı, konu, ne ile alakalıysa oraya yönlendirmelidir. Bu konuda web sitenizde bulunan alt sayfalarına link çıkışı koymaya dikkat edilmeli ve sayfa otorite değerlerini de son derece önem verilmelidir. Böyle bir yol izlendiğinde, esas URL’nizin değerini yani domain otoritesinin de güçlendirmiş olmakta ve markalaşma konusunda da önemli adımlar atılmış olmaktadır.

Backlink İnşaası

Backlink inşası, site dışı optimizasyon işlemlerinden bir tanesidir. Arama motorları algoritması ile uyumlu linkler kullanarak site sıralamasının yükseltilmesi hedeflenmektedir. Backlinkler bir sitenin sizin sitenizi referans göstermesi şematiğinde çalışmaktadır. Güçlü backlinkler alınarak site ziyaretçi sayısının arttırılması ve arama motorları puanlamalarının yükseltilmesi amaçlanmaktadır.  Site içi dinamikleri ne kadar kuvvetli olursa backlink çalışmaları da o ölçüde olumlu sonuç verecektir.

Backlink çalışmaları için birçok yöntem ve metot kullanılabilir. Fakat çalışmaların, arama motorları ile uyumlu çalışması ve herhangi bir engelle karşılaşılmaması için yönergeleri doğru şekilde uygulamak gerekir. Bu yüzden özellikle arama motorları içinde en çok kullanılan ve birçok siteye erişim imkânını veren Google’ın çalışma yapısını anlamak gerekecektir.

backlink inşası
backlink inşası

Backlink İnşası Nasıl Kurulur?

Backlink inşası kurmak veya backlink ağı oluşturmak için kullanıcılar farklı yöntemleri kullanabilir. Her yöntem kendisine has sonuç doğuracaktır. Fakat temel olarak Seo çalışmalarına yeni başlayan ve bu konu hakkında yeterli teknik bilgiye sahip olmayan kullanıcılar için şu şekilde açıklanabilir;

 • Sayfa otoritesi güçlü backlink kullanmak kalite puanınızın artmasına neden olacaktır. Google artık bu puanlama türünün kullanılmadığını ve sıralama üzerinde etkisi kalmadığını iddia etse de aynı algoritma yapısına sahip yeni bir skala belirlemiştir. Bu yüzden kalite çalışma prensibi doğrultusunda hareket etmek olumlu sonuçlar doğuracaktır.
 • Backlinler genel olarak metin paylaşımı ile gündeme gelmekte ve yalnızca site içerisinde bulanan metin etiketlerinin sıralamayı etkilediği vurgulanmaktadır. Bu yüzden resim veya ortam dosyaları göz ardı edilmektedir. Fakat bu tür dosyaları da konu ile alakalı etiketler kullanarak, sıralama konusunda oldukça katkı sağlayacaktır.
 • Backlinkler site çıkış veya girişini oluşturdukları için backlink almadan veya vermeden önce sitelerin otorite durumunu gözden geçirin. Aksi takdirde arama motorları sıralamalarında hiçbir etkisi olmayacaktır.

Backlink inşası oluşturmak oldukça kolay ve basit bir işlemdir. Hedef kitlenizi belirlediğiniz ve bu kitlenin hareket halinde olduğu siteleri keşfederseniz oldukça başarılı backlink çalışması gerçekleştireceksiniz demektir.  Eğer Seo çalışmaları hakkında yeterli bilgi ve donanımınız yoksa Seo uzmanlarından yardım alabilirsiniz. Backlink kullanımı için onay alma veya backlink kullanımına onay verme gibi durumlar da bulunmaktadır. Bunlar dofollow ve nofollow şeklinde etiketlendirilmektedir. Sayfa URL yapısı içine atanan birkaç kod ile gerçekleşmektedir.

Kaliteli Backlink Nedir ?

Backlinkbir web sitesi için olmazsa olmazdır. Backlink geri link anlamına gelen, web sitenize başka sitelerden gelen linklerdir. Backlink bir web sitesinin ne kadar çok tıklandığını dolayısıyla popülerliğini ortaya koyar. Bir web sitesi diğer siteler tarafından ne kadar çok  tavsiye ediliyorsa eğer bu web sitesi kalitelidir. Başarılı bir Seo stratejisinde backlink oluşturmak en temel duvarlardan birisidir.Başarılı sonuçlar için doğru anahtar kelime kullanımı, içerik zenginliği , kullanılan verilerin doğruluğu ve bir çok nokta uyum içerisinde olmalıdır.Arama sonuçlarınızın en üstte yer almasını istiyorsanız eğer hedef kitlenize, hedef kelimelerle hitap etmek çok önemlidir.Hedef kitlenizin sizi görmek isteyeceği yerde olmak önemlidir. Doğru zamanda doğru içerikler ve hedef kelimeler paylaşarak en üst sıralarda yerinizi alabilirsiniz. Genel olarak bir web sitesi ne kadar çok tık alıyorsa , alakalı olarak arama sorguları için sıralamalar o kadar yüksek olur . Arama motorları yeni backlinklere bakmak için zaten bildikleri sayfaları tekrardan ziyaret ederler, bu ziyaretler sonucu yeni bir içerik bulurlar.Arama motorları sık ziyaret edilen sayfaları , sık ziyaret edilmeyen sayfalardan daha çok kullandığı için sürekli ziyaret edilen sayfalardan backlink alırsanız içerik daha hızla yayılır. Backlink sitelere göre çeşitlere ayrılmaktadır.

Kaliteli Backlink Çeşitleri

Backlink çeşitleri çeşitli sitelere göre değişmektedir.

 • Profil Backlink ; çeşitli sitelere üyelik gerçekleştirdikten sonra , profilde imza, hakkında bilgiler gibi alanlara site adresi eklenmesiyle elde edilir.
 • Makale Backlink ;Genelde tanıtım yazısını andırmaktadır.Makale siteleri üzerinden oluşur.
 • Blog Backlink; Bloglardan yorumlarla elde edilir.
 • Tanıtım Yazısı ; En fazla seçilen backlink elde etme yöntemlerindendir. Farklı farklı sitelerden yayınlanan tanıtımların bünyesine yerleştirilir.
 • Sosyal İmleme; Sosyal medya sitelerinden elde edilir
 • Footer Link ; Web sitelerinin footer ya da sidebar kısmından elde edilir.
 • İwebtool Backlink; Belirli bir ücret ile backlink sağlanır.En eski dizin tasarıları arasındadır.
 • Firma Rehberi Backlink ; Firma rehberlerinden elde edilen backlink türüdür.Genel olarak firmanın popüler olmasına yönelik de kullanılır.
 • Edu / Gov Backlink ; Edu ve gov uzantılı sitelerden elde edilir.Eğer başarılı bir projeniz varsa devlet kurumu ya da üniversitenin sitesinde yayınlanıyorsa bu linkler kaliteli ve otoriter devlet kurumu için geçerlidir.

Backlink Fiyatları

Backlinkler bir site içerisinde sizin linkiniz paylaşılması veya kullanıcıların sitenize yönlendirilmesi şeklinde açıklanabilir. Backlinkler temelde doğal yapılması gereken işlemlerdir. Örneğin bilim içerikleri üreten bir web sayfanız var ise, aynı alanda içerik üreten bir web sayfası içerisinde link paylaşımı gayet doğal bir işlem olarak görülmektedir. Fakat farklı içerikleri barındıran sayfalar ile link paylaşımında bulunulması yapay Seo olarak değerlendirilecek ve arama motorları için olumsuz sonuçlar doğuracaktır. Backlink fiyatları araştırılmadan önce benzer içeriklerle ilgili sayfaların araştırılması olumsuz durumların önüne geçecektir.

backlink fiyatları
backlink fiyatları

Backlink çalışmaları için özellikle sosyal medya oldukça tercih edilmekte ve bu alanda adeta backlink sektörü oluşmaktadır. Kaliteli backlink yapısı ise sayfadan sayfaya gerçekleştirilen link paylaşımı ile mümkündür. Sosyal medya çalışmalar kısa süre içinde olumlu sonuçlar verebilir fakat uzun vadede ziyaretçi sayınızın düşmesine sebep olacaktır. Kaliteli backlink yapısı tercih ederek sayfa otoritesini koruyabilirsiniz. Sayfa otoritesi güçlü olan bir sayfa ise arama motorları tarafından oldukça başarılı olarak değerlendirilir ve olumlu sonuçlar elde edilir.

Kaliteli Backlink Fiyatları

Backlink fiyatları hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz. Her sayfanın dinamiği ve kullanıcı kitlesi farklıdır. Kaliteli bir backlink seçimi için öncelikle hedef kitlenizi belirlemeniz gerekmektedir. Bu hedef kitlesi ile sayfa içeriğiniz uyumlu olduğu diğer web sitelerini keşfederek buralarda link paylaşımında bulunabilirsiniz. Fakat link paylaşımının doğal görünmesi ve arama motorlarının yaptırımlarına maruz kalmamak için sayfa otoritesi düşük sitelere link vermekten kaçınmak gerekebilir. Eğer arama motorları böyle bir durum olduğunu fark ederse sayfanız engellenebilir.

Kaliteli backlink için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta içerikler arasında fark olmamasıdır. Ticari faaliyetler ile link paylaşımı olsa da içerikler arasında uyumsuzluk olmadığı ve şişirilmiş backlink yapısı kullanılmadığı sürece arama motorları bu backlink türlerini kabul edecektir. Bu yüzden sayfa otoritesi güçlü ve ziyaretçi trafiği fazla olan linkleri tercih etmeniz olumlu sonuçlar verecektir.

Backlink fiyatları sayfanın içeriğine ve kalite yapısına göre oldukça farklılaşmaktadır. Piyasa içinde herhangi bir standarda oturtturulamamış olması backlink kullanıcılarının kafasını oldukça karıştırmaktadır. Kaliteli ve doğru backlink belirlemek için Seo uzmanlarından yardım almak gerekir.

Backlink Paketleri

Backlink paketleri satışı son dönemlerde oldukça artmış ve bu alanda yeni bir sektör doğmuştur. Site tanıtım faaliyetlerinde bulunmak ve site ziyaretçi sayısını arttırmak isteyen kullanıcılar Seo çalışmaları ile backlink hizmeti alabilmektedir. Seo çalışmaları geniş bir ağ yapısı ve kendine has bir ekosistem gerektirmesi sebebiyle web siteler bu hizmeti ilgili kurum ve kuruluşlardan alabilmektedir.

Backlink çalışmalarında etkin ve verimli sonuçlar elde edebilmek için alanında uzman ve deneyimli firmaları tercih etmek gerekir. Ayrıca alınan hizmet süreklilik arz ettiği için belirli periyotlar halinde tarifelendirilmektedir. Alınacak hizmetler kapsamında birçok çalışma ile birlikte Seo hizmeti sunulmaktadır. Backlink çalışmalarına başlamadan önce piyasa araştırmasına gidilerek etkin ve güçlü link barındıran, kendisini Seo hizmeti alanında kanıtlamış firmaları tercih etmek oldukça olumlu geri dönüşlere sebep olacaktır.

Backlink Paketleri İçeriği

Backlink paketleri içerik olarak yalnızca link hizmetinden oluşmaz. Rakip analiz, Google reklamları,  site dinamikleri gibi birçok hizmeti de beraberinde verilmektedir. Fakat sadece link almayı düşünüyorsanız bu konuda da yardım talep edebilirsiniz. Link paylaşımları site otoritesi güçlü sayfalar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca spam link durumları ile karşılaşmamanız adına site optimizasyonu gerçekleştirilerek daha etkin hizmetler sunulmaktadır.

Link paylaşımları genel itibari ile doğal bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Arama motorları algoritması bu şekilde oluşturulmuştur. Fakat güçlü içeriklere sahip sayfaların keşfedilmesi veya e ticaret sitelerinin kolayca fark edilmesi gibi durumlardan hareketle Seo hizmetlerinin gerekliliği ortaya çıkmıştır. Tamamıyla organik link yapısıyla hizmet veren Seo kurumları bu konuda oldukça başarılı çalışmalarda bulunmuştur.

Paket içeriği olarak kullanıcıların talep ettikleri bütün hizmetler mevcuttur. Detaylı bilgi için iletişime geçerek yardım talep edebilirsiniz. Uzman ve deneyimli kadrosu ile hizmet veren kuruluşların ayrıcalığını yaşayabilirsiniz.

Backlink Paketleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Backlink paketleri kullanıcıların ihtiyaçlarına göre şekillenmiştir. Eğer tam kapsamlı bir hizmet talep etmiyorsanız, ihtiyaçlarınızı net bir şekilde belirlemekte fayda var. Seo çalışmaları birçok alanda gerçekleştiği için site yapınıza uygun paketi seçmek,oluşabilecek maliyetlerin önüne geçecektir.

Paket seçiminde bulunurken uzman görüşü alarak doğru paket seçiminizde bulunabilirsiniz. İnternet ağı yapısı oldukça karmaşık ve derin teknik bilgi gerektiren bir sistemdir. Bu yüzden siteniz için gerekli olan çalışmaları fark etmek, doğru ve etkin paket seçimi için oldukça önem taşımaktadır.

Google ve Backlinkler

Google algoritması, temel olarak aratma durumunuza göre karşınıza yüzlerce, binlerce sayfa getirme değil, asıl sorunuzun yanıtını sizlere sunma amacını güden bir yazılımdır. Backlink kullanım koşulları tarafından birçok web site, kimi zaman kısa süreli engellemelere, kimi zaman da kalıcı engellemelere maruz kalmaktadır. Bu konuda sitenizde yapacağınız düzenlemeler ile geçen vakit sırasında çok fazla sonuç kaybı yaşar ve görüntülenme kaybından dolayı zarara uğrayabilirsiniz. Ancak planlı ve düzenli bir çalışma ile uygulayacağınız backlinklerin kalitesini arttırabilirsiniz. Google algoritmaları esasında, bir çok araç geliştirilmiş olmakta ve aralarında backlink kalitesi bakımından en çok Google Penguen algoritması tercih edilmektedir.

Penguen Algoritması

Kendine has bir filtreleme yazılımı bulunan Google Penguen algoritmasında, birçok web sitesi bu filtrelere takılıp ceza almaktadır. Backlink bir web sitesinin arama sonuçlarının etkilenmesindeki en büyük kriter olarak bilinmektedir. Bir web sitesinin hedefi, en üst sıralara çıkmak ise, bu konuda oldukça kaliteli backlinkler bulundurulmak zorundadır. Bahsetmiş olduğumuz Google Penguen algoritması ise web sitenize gelmiş olan backlinkleri tamamen kendi başına analiz eden bir yazılım denilebilir. Bu konuda belirtmek gerekirse, sitenize gelen her backlink yaralı olmayacağı gibi, web sitenize ciddi zararlar da verebilmektedir. Google Penguen güncellemesi sonrası web sitelerinde düşüş yaşanması görülebilir ancak bu sitenizin ceza aldığı anlamına gelmemektedir.

Doğru Bir Backlink İçin Yapılması Gerekenler

Doğru bir backlink stratejisi izlenirken öncelikle piyasada bulunan, çok ucuza mal edilen backlinkleri kesinlikle kullanmamanız önerilmektedir. Burada bulunabilecek son derece zararlı backlinkler sonrası siteniz ceza alabilir, hatta tamamen kapatılabilir. Daha sonra kullanmak isteğiniz anahtar kelime belirlendikten sonra bu kelimeyi Google’da aratmak önemlidir. Arattıktan sonra özellikle sonuç olarak verilmiş blogları, sayfaları, SEO araçlarını ve rakiplerinizin backlink almış olduğu siteleri not edin. Bulmuş olduğunuz sayfaların domain durumlarını mutlaka inceleyin. Ortalama değeri yüksek çıkmış olan sitelere ve bloglara backlink isteğinizi bildirin. Eğer alışveriş sitesi sahibi iseniz, kesinlikle backlink talebi ilettiğiniz sitelere, özel indirimler ve kuponlar önermelisiniz. Bu hem backlink talebinizin onaylanmasını hemde sizlere olası web sayfalarının yayınlama isteklerini getirecektir.

En Etkili Backlink Sistemleri

Backlink, web sitesinin ziyaretçisinin artmasını sağlar. Özellikle yolun başında olan online satış siteleri için bu yöntem çok etkilidir. Reklam vermenin yanı sıra, izlenen bu sistem ile kısa süre içinde olumlu sonuçlar gözlenebilir. Bunun için ziyaretçisi çok olan bir web sitesi ya da sosyal medya hesabı ile anlaşmak yararlı olacaktır. Web sitesinde oluşturulan banner üzerinden siteye link verilerek, ziyaretçi toplanması sağlanabilir. Aynı şekilde sosyal medya hesapları da web sitesine giden bir link ile beraber gönderi paylaştığında, aynı şekilde etkili bir geni dönüş sağlanacaktır. Burada önemli olan sosyal medya hesabının doğru seçilmesidir. Hedef kitleye göre bir hesap seçilmesi ve içeriğin akıllıca yaratılması etkili olacaktır. Merak oranı ne kadar fazla olursa, siteye gelen kullanıcı sayısı da fazla olacaktır. Son dönemde kullanılan en etkili backlink sistemi budur. Sosyal medyanın gücünün artmasıyla dikkat çekmek isteyen her şirket ya da kişi bu stratejiyi izleyerek, reklam yapmakta ve kullanıcı sayısını arttırmaktadır. Sosyal medyanın bu işlerde tercih edilme nedeni çok kullanılmasının yanı sıra izlenebilirliğin de fazla olmasıdır. Yapılan analiz çalışmaları ile verilen link üzerinde kaç tıklama olduğu rahatça tespit edilebilir. Bu sayede kampanyanızın başarısını kolayca ölçebilirsiniz. Sitenize gelen kullanıcıların aradıklarını bulması ve memnuniyet sağlamanız, bu kullanıcıların kalıcı müşterileriniz olmasını sağlayacaktır.

Backlink Verileri Nasıl Takip Edilir?

Her şirket yarattığı tanıtım stratejilerinden yüksek bir başarı bekler. Bu başarının takip edilip, incelenmesi ve analizinin doğru yapılması çok önemlidir. Bu nedenle eksikler ya da yanlışlar belirlenecek ve daha etkili çözümler üretilebilecektir. Bu veri takibini yapabileceğiniz en etkili sistem Google Analytics adlı bir analiz programıdır. Sistem üzerinden kayıt olduktan sonra, sitenizin verilerini paylaşarak, çok yararlı raporlara ulaşabilirsiniz. Anlık ziyaretçi takibi, en çok tıklanan sayfalar ya da kullanıcıların sitenizde kaldığı süre gibi önemli bilgiler buradan kolayca çıkarılabilir. Özellikle backlink ile yaptığınız kampanyaların takibi de yapılarak, analizler oluşturabilirsiniz. Bunu yöneticileriniz ya da ortaklarınızla da kolayca paylaşabilirsiniz. Kullanıcı arayüzü anlaşılabilir ve kolay olan bu sistemi mutlaka denemelisiniz.

Kapsamlı Backlink Stratejileri

Backlink, bir web sitesinin başka herhangi bir web sitesinden bağlantı almasın anlamına gelmektedir. Web sitelerinin, Google de daha etkin bir sıralama elde edebilmeli için backlink stratejileri kullanımına ihtiyacı vardır. Zaman içinde değişen Google sistemleri, her backlink oluşumunu kabul etmemeye karar vermiştir. Sadece kaliteli, site içeriği ile alakalı backlink alınmasını ve bu işleminde doğal yollardan gerçekleşmesini istemektedir. Doğal yoldan backlink kazanımı zor bir süreçtir. Kaliteli ve doğal yoldan backlink kazanmak için bazı kapsamlı backlink sistemleri uygulamak gerekmektedir. Kapsamlı backlink stratejilerini şu şekilde sıralayabiliriz.

Rakiplerinizin Ana Sayfa Bağlantılarına Dikkat Edin

Bir ana sayfanın backlinki analiz edilirken, linklerin birçoğunda marka adı, kurucusu ve veya alan adının tek bir link metninde olduğu görülmektedir. Markalı link metinleri genellikle işletmelerin kendileri hakkında bilgi verdiği yerlerdir. Bu durum, bağlantı alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktaların başında yer almaktadır.

Kırık Bağlantıları Bir fırsat Yolu Olarak Görmek

Kapsamlı backlink stratejileri oluşturma kapsamında, başarı sağlamak için dikkat edilmesi gereken bir diğer yol da kırık bağlantıları fırsata çevirmektir. Kırık bağlantılar, bir bağlantının 404 sayfası şeklinde açılması demektir. İlk olarak 404 bağlantısını veren sayfa sahibi ile iletişime geçmek gerekmektedir. Mevcut bağlantının hata verdiğini söyleyebilir ve hem ona hemde kendinize fayda sağlamak adına içeriği revize ederek, o bağlantının yerine kendi bağlantınızın yer almasını istediğinizi söyleyebilirsiniz. Kabul edilmesi halinde rakibinizin bağlantısını kendi aleyhinize çevirmiş olacaksınız.

Kaynak Sayfalarından Backlink Almak

Kapsamlı backlink stratejileri, arasında kaynak sayfa kullanarak backlink almak işlemi de bulunmaktadır. Anahtar kelimenizi Google üzerinde aratarak çıkan sonuçlar arasında birçok kaliteli backlink ile karşılaşma oranınız yüksektir. Bu yöntemi uygulamak için site sahipleri ile iletişime geçerek, iyi bir mesaj hazırlayarak backlink onayı istemelisiniz. Bu sistemde başarı sağlamak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. İlk olarak sitenizin dikkat çekici ve iyi olması gerekmektedir. Dikkat etmeniz gereken ikinci nokta ise backlink almak istediğiniz kişinin, mesajlarınızı görmesidir.

Konuk Yazar Olarak Backlink Elde Etme

Backlink stratejileri arasında büyük başarı elde etmenizi sağlayacak bir diğer sistem, konuk yazarlık yapmaktır. Google üzerinden arama yaptığınızda, misafir yazarlık yapmanızı isteyen birçok site ile karşılaşmanız mümkündür. Bu işten fayda sağlamak tamamen kişilerin kendi elindedir. Güzel bir yazı yazarak içerisine link ekleyebilir, yazar profillerinde kendinizi tanıtabilir ve sitenizin adresini koyarak backlink elde edebilirsiniz.

Backlink

BackLink, web sitesi içerisinde yer alan bağlantı adresleri aracılığı ile sitenin farklı bir adrese yönlendirilmesi olup, arama motorları (SEO) için çok anlamlıdır. Arama motorları ziyaretçilerin araştırmaları ile ilgili liste oluştururken, ilgili sitelerde yer alan bağlantıları da dikkate alır. Yapılan bu sıralama çalışmasında Backlink kalitesi ve linkler arasındaki ilişki oldukça önemlidir. Bu tip bağlantılar sitenin arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlar. Backlink analizi yapıldıktan, sonra link bağlantıları Google tarafından belirlenen algoritmalara göre verildiğine web siteleri başarılı sonuçlar elde eder.

Backlink Analizi Nedir? Nasıl yapılır?

Backlink vermek neden gereklidir? Sitenizi sıkıcılıktan kurtararak, okuyucunun sayfanızda daha fazla vakit geçirmesini ve aramalarda ilk sıralarda çıkmayı isterseniz, uygun sayıda ve doğru yerlerde link kullanarak diğer sayfalara yönlendirme yapabilirsiniz. Bu şekilde vermek istediğiniz bilgi başka aramalara gerek duyulmadan sizin sayfanızda kolaylıkla bulunacak, bu da sizin sıralamanıza artı katkı sağlayacaktır. Backlink analizi işine, ilk olarak site içinde kullandığınız bağlantıları profesyonel bir göz ile inceleyerek başlayabilirsiniz. İkinci olarak öğrenmeniz gereken şey, aynı sektörde yer alan rakipleriniz ne yapıyor? Nasıl bir strateji izliyorlar? Bunu yaparak, rakipleriniz karşısında gelişmeye açık ve zayıf yönlerinizi keşfeder, stratejinizi eksik alanlarınıza yönelterek geliştirebilirsiniz. Onların başarılı oldukları sayfaları referans alabilir, kaç bağlantı sayısı ile bu başarıyı elde ettiklerini öğrenebilir, link zenginleştirerek kendi teknik uygulamanızda kullanabilirsiniz. Son yapacağınız iş ise aktif olmayan sayfalarınızın var olup olmadığının kontrolü. Sitenizde 404 hatası veren bir sayfa varsa, o sayfaya link gönderilmesi okuyucuyu başka sayfalara yönlendireceğinden risklidir. Bu durumda, 301 yönlendirmesi yaparak sayfayı yeni bir sayfaya yönlendirebilirsiniz ancak bu da zaman ve link kaybı anlamına gelebilir. Linkin güncellenmesi biraz meşakkatli ve zaman ancak iyi bir çözümdür.

Sosyal Medya Platformlarında Link Paylaşımı

Backlink sayısını arttırmanın en etkili alanları sosyal medya platformlarıdır. Linkedin, Twitter, Instagram, Facebook gibi sitelerin trafiği çok yoğun olduğundan paylaştığınız backlinkler çok sayıda kullanıcıya ulaşır. Web sitenizin adres ile linklerinizi paylaşabilirsiniz. İyi bir sosyal medya kullanıcısıysanız belirli zaman dilimlerinde paylaşacağınız linkler ile sitenizin trafiğini arttırırsınız. Bu platformlar üzerinden sitenize erişildiğinde trafiğiniz artacağından görüntüleme sayınız da artacaktır. Backlink analizi yaparken beklentinize uygun olan online hizmet veren ya da raporlama yapan araçlarından faydalanabilirsiniz.

Güçlü Backlink Nedir?

Backlink, arama motoru optimizasyonunda önemli bir unsur olarak dikkat çeken, geçiş linklerinin genel adıdır. Domain Otoritesi puanı yüksek olan web siteleriyle linkler kurma gibi önemli ve link kurulacak site için istenen standart ve beklenen verimi sağlamak gibi elzem hususlarda yardımcıdır. Bir sitenin bir başka siteye verdiği bağlantı olarak tanımlanan backlink, Google algoritmalarının her geçen gün değişmesi ve yenilikler dünyasının bir getirisi olarak ortaya çıkarmıştır.

Sitenizi ziyaret eden kullanıcılar için site içeriğinize uygun, doğru ve net bilgi metni, resim, marka ismi ya da açık url şeklindeki her türlü referans sağlanır. Web sitenizin arama motorlarında sıralamasını en verimli yönde etkileyecekler backlink hizmeti için doğru adrestesiniz. Nitelikli backlink kaynaklarıyla sitenizin içeriğini zenginleştirebilir, ziyaretçi sayınızı arttırabilir, ziyaret ve tercih edilebilirliğinizi yükseltebilirsiniz. Web sitenizin duyuru, reklam, tanıtım gibi faaliyetlerde sunduğumuz zengin backlink kaynaklarımızla ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

SEO Backlink Satın Alma

Kaliteli, kalıcı ve hızlı backlinklerle isabetli yönlendirmeler sağlayabilir sitenizdeki akışı verimli, sofistike ve isabetli hale getirebilirsiniz. SEO sıralamanızı yükseltmeniz için elzem backlink hizmeti sunucularımızla sağlanmaktadır. Sağlayacağımız bağlantıların anında verdiği geri dönüş ve kazandırdığı ivmelerle beklentilerinizi karşılama ve ziyaretçinin sitenizde daha uzun süre gezinmesi, tekrar sitenizi tercih etmesi ve sitenizden verim almasını sağlarsınız. Siteniz için istediğiniz popülerliği oluşturmanız için stratejik önem taşıyan backlink ile gözle görülür fayda, takip edilebilir uzun süreli verim ve doğru noktalara yapılacak nokta atışları sağlama garantisine erişebilirsiniz.

Backlink ile DoFollow veya NoFollow kriterlerini kullanarak hızlı etki elde edebilirsiniz. Backlink sayesinde kopya olmayan dolu, değerli içerikler tarafımızca sunularak, gönderdiğiniz makaleler en hızlı ve kaliteli şekilde değerlenecektir. Yüksek majestic ve MOZ puanlarına sahip sitemizden kaliteli backlinkler alabilirsiniz. Backlink sayesinde ürünlerinize müşteri aramak probleminiz ortadan kalkar.  En kaliteli hizmetleri sizler için analiz edilir ve listelenir. Backlink hizmetini satın alır uygun kampanyalardan yararlanır, ardından ödemenizi onaylarsınız. Backlink ile maliyetleriniz düşer. Ekonomik yönden hem müşteri ve hem de hizmet vereni korur. Müşterinizin istediği alanda her kaynağa çabuk ulaşmasını sağlar. Zamandan tasarruf sağlar.

Web Sitesi Backlink

Arama motoru optimizasyonu (SEO) doğru anahtar kelime kullanımıyla web sitelerinin arama motorlarında kolay ulaşılmasına yardımcı olur. Arama motoru optimizasyonları web sitesi üzerinden tanıtımı yapılan ürünün veya verinin tanıtımı adına büyük önem taşımaktadır. Kullanıcılar arama motorlarında kendi web sitelerini diğer web sitelerine göre daha ulaşılabilir kılmak için SEO içeriklerinden yararlanırlar. SEO içerikleri Site içi SEO ve Site dışı SEO  olarak iki ayrı başlık altında incelenebilir. Site içi SEO içerikleri web sitesi üzerinden işlem yapmak isteyen kullanıcıların ulaşılmak istenen web sitesine yerleştirilen anahtar kelimelerle daha da kullanılabilir hale getirmesini ifade eder. Site dışı SEO içerikleri ise bir web sitesini arama motoru üzerinde ulaşımının üst sıralarda olmasını sağlayan içerik çalışmalarını anlatır.   Bloglar, forumlar, haber siteleri, PDF dökümanları gibi birçok içeriği barındıran mecralarda hazırlanan tanıtım ve pazarlama çalışmaları site dışı SEO’lara örnek gösterilebilir.

En Etkili Backlink Kullanımı

Site Dışı SEO uygulamalarının en bilineni bir web sitesinden farklı bir web sitesine ulaşılmasını sağlayan Backlink uygulamasıdır. Backlink kullanımı artık bir web sitesinin reklam ve tanıtım araçları gibi vazgeçilmez birer parçası haline gelmiştir. Web sitelerinin tanınırlığını artırmak adına yapılan çalışmalardan biri olan backlink çalışmaları güvenli ve doğru paylaşılan linklerle kaliteli hale gelecektir.

Doğru Backlink Kullanımı

Backlink, bir siteden diğer siteye ulaşılabilmesi için link paylaşımının yapılmasıdır. Linklerle ulaşılan sitelerin içerik bakımından donanımlı olması ayrıca önemlidir. Paylaşılan linklerin web sitesine ulaşılabilirliğinin sağlanması adına içeriğinize ulaşmada aracılık eden web sitesinin de kaliteli ve doğru bilgi içerikleriyle donatılmış bir site olması gerekmektedir.  Backlink web sitelerinin ulaşılabilirliğini gözle görülür bir şekilde artırır. Backlink linklerinden verim almak adına dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. Örneğin paylaşılan linkler paylaşıldığı siteyle içerik bakımından uyumlu olmalıdır ya da link paylaşımı yapılan sitelerin arama motorlarında ulaşılabilirliğinin kolay olması gerekmektedir.  Bunun dışında linkin paylaşıldığı web sitesinin genel kabul görmüş toplum kurallarına aykırı olmayan siteler olmalıdır. Yani iddia, kumar, pornografik gibi içerikler  içermemelidir. Çünkü  backlink uygulamasıyla paylaşılan linkler bir web sitesinin güvenilirliği adına büyük önem taşımaktadır.

Backlink Hizmetleri

Backlink, Türkçe anlamıyla geri link anlamına gelmektedir. Backlink sayısı web sitesi oldukça önemli bir durumdur. Backlink durumlarına göre web sitesinin durumunu, güvenirliğini arttırmak için bu durumun nitelikleri konusunda bilgi almak oldukça önemlidir. Backlink kavramı Google’ın hayatımıza girmesiyle, oldukça değer kazandı. Zira Google backlink durumlarını özel algoritması ile incelemektedir. Google’ın bu algoritmasının ismi ise kalite değeri. Backlink bir web sitesi içerisinde etki kat sayısını hesaplayan bir araçtır. Google bunun sayesinde web sitelerini daha çok ön plana çıkarmaya başlamıştır. Google bunun sayesinde daha çok doğru sonuç ve doğru içerik göstermektedir. Google’ın günümüz de bu kadar ünlü olmasının sebebi ise backlinkler olmuştur. kalite değeri mantığı kısaca, link alan sitenin performansını yükselten ve link verilen sitenin gücünü azaltan basit bir kod sistemidir.

Backlink Sistemi Nedir?

Backlink basit bir şekilde anlatımı, başka bir siteye link verilmesidir. Bunu daha basit bir şekilde anlatmak istersek eğer, sitelerin referans olarak başka bir platforma link vermesi backlinktir. Backlink sistemini kullanan siteler daha çok ziyaretçi alır ve bu sayede arama motorlarında daha çok üst plana çıkar. Backlink çalışmaları genel olarak sitenin web tasarımı hazırlandıktan sonra yapılır. Google kendi içerisinde, ayrıştırma mekanizması oluşturmaktadır bu mekanizmanın çalışması için sitenin tasarımının, seo uyumunun ve backlink çalışmasının düzgün olması gerekmektedir. Google’ın içerisinde yükselmek istiyorsanız, mutlaka backlink çalışmalarına özen göstermeniz gerekmektedir. Sitenize yaptığınız her yatırımın, Google içerisinde bir karşılığı bulunmaktadır.

Backlink Çalışması Nasıl Yapılmaktadır?

Backlink alımı için öncelikle sitenizin ne tür bir site olacağını belirleyiniz ve hangi kesime hitap edeceğinizi belirleyiniz. Daha sonrasında site içerisini özgünleştiriniz ve kaliteli içerik alımı yapınız. İçerik üretimi yapabiliyorsanız veya sürekli içerik üretimine ihtiyaç duyuyorsanız siteniz için bir ekip toplayabilirsiniz. Bununla beraber 300 kelime ve üstü düzenli makale paylaşımı sitenizi daha iyi bir konuma getirebilir. Aldığınız backlinkin kalıcı olduğuna dikkat etmeniz oldukça önemlidir, backlink seçerken kısa süreli değil uzun vadeli olacak backlink çalışması alınız. Backlink alımı yaptıktan sonra siteniz yükselir ve daha sonrasında backlinkin sitenizde olmasına özen gösterin. Şayet yükselmeden sonra backlink kalkarsa, siteniz bir düşüş yaşayabilir. Backlink seçimi sırasında yeni domainlere backlink almamaya özen gösterin. Backlink alımı sırasında, içeriğin backlinkle uyumlu olup olmadığına dikkat edin. Alınacak olan sistemin, sayfanıza uygun olduğuna ve özgün bir format olmasına dikkat edin. Sürekli peş peşe backlink alımı yapmayınız, ortalama haftada üç backlink alımı idealdir.

Kaliteli Backlink
Kaliteli Backlink

Kaliteli Backlink

Backlink, kısa bir anlatımla başka bir web sitesi üzerinden sizin web sitenize link verilmesi işlemidir. Doğrudan link verilerek yapılabileceği gibi, resim yoluyla web sayfanıza ulaşım sağlayabilirsiniz. Kaliteli backlink elde edebilmek için ilk önce güvenilir web sitelerinde bu işlemi gerçekleştirmelisiniz. Doğru yürütülmeyen bir backlink işlemi size faydadan çok zarar verebilir.

Backlink Örnekleri

Sosyal medya platformları, yorumlar, profile link ekleme gibi yöntemlerle ücretsiz bir şekilde backlink elde edebilirsiniz. Instagram ve Linkedin gibi uygulamalarda profil bilgileri kısmına linkinizi ekleyebilirsiniz. Twitter’da atacağınız tweetlere link ekleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken web sitenizin içeriğinin attığınız tweetlerle alakalı olmasıdır. Youtube’da web hizmetinizle alakalı bir kanal açarak hem video paylaşımı yaparak hem de link paylaşarak etkili bir çalışma yürütebilirsiniz. Blog sayfalarında bulunan yorum kısımlarına yapacağınız yorumlara link eklemek bir başka yoldur. Burada yapacağınız yorumların web sayfalarınızın içeriğiyle uyumlu olmasına dikkate etmelisiniz.

Kaliteli Bir Backlinkin Yolları

Backlink SEO çalışmalarınızda tercihinize göre dofollow ve nofollow backlink işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Nofollow backlinkler web sitenizi, içeriğini bilmediğiniz ve güven duymadığınız web sitelerinin reklamlarından korur. Web sitenizde link verdiğiniz sayfaların güvenilirliği sizin güvenilirliğinizi etkilemektedir. Google uygunsuz içeriğe sahip web sitelerine backlink veren sayfaların, kalite değerini düşürmektedir. kalite değeri Google’ın size verdiği değeri puanladığı bir sistemdir. Dofollow backlink yoluyla kaliteli web sitelerine vereceğiniz linkler, kalite değerinizi oldukça yükseltebilirsiniz. Kaliteli bir backlink çalışması yürütebilmek profesyonel bir ekip işidir. Doğru yollarla yapılacak bir çalışma, web sitenizi Google’da en üst sıralara taşıyabilir. Bu şekilde ayrıca bir reklam çalışması yürütmenize gerek kalmadan, birçok internet kullanıcısına ulaşabilirsiniz.

Kaliteli Bir Backlinkin Faydaları

Ücretli backlink hizmeti alarak, profesyonel bir ekiple çalışırsınız. Bu sayede web sitelerinizi Google’da en üst sıralara taşıyabileceksiniz. Kaliteli bir backlink için en popüler web siteleri ve sosyal medyada yürütülecek etkili bir çalışma, doğru yürütülecek yorum ve profil backlink çalışmaları gerçekleştirilmelidir. Baclink çalışmasının web sitenizin içeriğine uygun şekilde yürütülmesi oldukça önemlidir. Bu noktada yürüttüğünüz hizmet ile alakalı web sitelerinde alacağınız backlinkler, popülerliğinizi arttıracaktır. Backlinklerin web sayfasının üst taraflarında yer alması dikkat çekiciliği açısından önemlidir. Bu sayede kolayca fark edilebilirsiniz.

Backlink Çalışması

Backlink çalışması Seo çalışmaları içerisinde gerçekleştirilen bir faaliyettir. Temelde herhangi bir yazılım veya program gerektirmez. Fakat çalışmaların çok daha hızlı ve kolay bir şekilde ilerleyebilmesi için bazı araçlar kullanılabilir. Backlink tanım olarak başka bir sitede link bulundurma olarak açıklanabilir. Karmaşık bir yapıya sahip olması sebebiyle Seo uzmanları tarafından gerçekleştirilmektedir. Yeterli teknik bilgiye ve deneyime ulaştıktan sonra sizde siteniz için backlink yapabilirsiniz.

Sayfa tanıtım çalışmalarının amacı kullanıcıyı siteye yönlendirmek için gerçekleştirilmektedir. Aslında günlük hayatta yapmış olduğumuz işlemlere oldukça benzemektedir. Sadece teknik bilgi ile karmaşık olarak görülmektedir. Seo çalışmaları ile hem sayfa iç dinamiği hem de dış etkenler ile ilgilenirken, backlinkler de sadece site dışı çalışmalarda bulunulmaktadır. Zaten backlinkler ile Seo çalışmaları bir bütündür. Seo çalışması içerisinde backlink çalışması gerçekleşmektedir.

Backlinkleri anlamak için şu şekilde düşünülebilir; bir mağazadan alışveriş yaptınız ve arkadaşınıza bu mağazayı önerdiniz. Temelde bu kadar basit gerçekleşmez fakat backlink mantığı bu şekilde gerçekleşmektedir. Şimdi mağaza metaforu üzerinde backlinkleri inceleyelim. Ürün aldığınız mağaza, içeriklerin bulunduğu sayfadır. Siz ise bu sayfayı ziyaret etmiş ve bu sayfayı referans göstererek link paylaşımında bulunulmuştur. Bu link üzerinde sayfa otoriteniz arttırılma işlemi backlink çalışması olarak gerçekleştirilmektedir.

Backlink Önemi

Backlinkler, Seo çalışmalarının olmazsa olmaz işlemleridir. Neredeyse site tanıtımlarının tamamı bu linkler üzerinden gerçekleşmektedir. Sayfa otoritesini arttırmak veya daha fazla kullanıcıya ulaşmak için link paylaşımı, metin veya medya paylaşımı olarak gerçekleştirilmektedir. Sadece sayfa tasarımını mükemmelleştirmek veya oldukça kaliteli içerikler üretmek, sayfanın kullanıcılara erişimine imkân vermemektedir. Arama motorları ile uyumlu çalışmalı ve kullanıcıların siteyi fark edebilmeleri gerekmektedir. Bu da ancak backlink çalışması ile mümkün hale gelmektedir.

Backlinkler web sayfasının tanınırlığını arttırarak arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasını sağlamaktadır. Bu konuda backlink, arama motorları sıralamasını da oldukça etkilemektedir. Ayrıca link verdiğiniz siteler kaliteli ve güçlü sitelerden oluşuyorsa arama motorları bunu fark edecek ve sayfa puanlamaları üzerinde olumlu etki yaratacaktır. Özellikle Google arama motoru kaliteli link paylaşımında bulunan siteleri, arama sıralamalarında öneri olarak çok daha hızlı bir şekilde yükseltmektedir.

WhatsApp chat