Black Hat SEO Nedir Nasıl Yapılır?

Siyah Şapka SEO Black Hat SEO

Black Hat SEO, illegal ve doğal olmayan yöntemlerle, bir web sitesinin, arama motorlarında yüksek sıralara yükselmesi için yapılan optimizasyon çalışmalarıdır.

Black Hat SEO Nasıl Yapılır?

Black Hat SEO, genelde başka internet sitelerinden, site sahibinin haberi olmadan (hacklenerek) backlink alma işlemiyle (hacklink) yapılmaktadır. Google arama motoru, bu işlemi fark ettiğinde backlink alan siteyi cezalandırır.

Aynı zamanda Black Hat SEO, site içi SEO çalışmalarında da uygulanmaktadır. Spam, site içine doğru verilen gereksiz ve fazla bağlantılar, abartılı şekilde kullanılan etiketler, link çıkışı yapılan sitelerin kalitesinin çok düşük olması gibi işlemler de Black Hat SEO kavramı kapsamındadır ve bunları uygulayan web siteleri de Google cezalarına maruz kalır.

Black Hat SEO Çözüm Yolları

Black Hat SEO uygulanmış bir web sitesine sahipseniz, ilk başta sitenizden çıkan bağlantıları kontrol edebilirsiniz. Bu işlemi yapmak için Ahrefs veya Google Webmaster Tools (Search Console) araçlarını kullanarak sitenizden dışarıya verilen linkleri düzeltebilirsiniz.

Öte yandan site içi Black Hat SEO işlemlerinizi kontrol etmek için, yazılarınızdaki tüm anahtar kelimeleri kontrol edin. Anahtar kelime spam işlemi veya yazılarınızda spam yapılmışsa mutlaka bunları düzeltin. Aynı zamanda uzun linklerden ve ana sayfanızda yer alan uzun sayfalardan kurtulun.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat