Diş Hekimleri İçin SEO

Diş Hekimleri İçin SEO

Diş Kliniği İçin SEO

Gelişen teknolojiyle internet kullanımı artmış, insanlar istedikleri bilgileri internetten kolayca elde edebilir hale gelmiştir. Konu sağlık olduğunda durum biraz daha önem taşır. İnsanlar bu konudaki araştırmalarında daha titiz davranır daha fazla araştırma yapar. Sağlık sektörünün önemli bir kolunu oluşturan diş hekimliğinde de bu durum geçerlidir. Bu sebeple de diş hekimleri veya diş klinikleri web sayfalarına önem gösterirler.

İnsanların yarısından fazlası diş doktorunu internetten bulmaktadır. Ayrıca elde edilmiş verilere göre arama motorunu diş hekimi bulmak için kullanan kişilerin %80’i, ikinci sayfaya bakma gereği duymuyor. Bu durumda diş hekimlerinin veya diş kliniklerin ilk sayfada çıkması büyük önem arz eder. Bunu sağlamak amacıyla diş hekimleri için SEO çalışması gereklidir.

 

Diş Hekimliğinde SEO Neden Gereklidir?

Diş hekimlerini SEO’da çalışmayı gerektiren bazı nedenler vardır. Bu sebepler nedeniyle diş hekimleri bu konuya ağırlık vermektedir.

 • Bu çalışmaları yapan rakipleriniz de bulunmaktadır. Bu sebeple onları yakalamak ve geride bırakmak amacıyla sizin de bu işlemleri uygulamanız gerekir.
 • Size ait olan web sitesi, arama motorlarında yukarılara çıkacaktır.
 • Yerel olarak bilinirliğiniz artacaktır.
 • Web sitenizde doğru anahtar kelime kullanımı ile sayfanızın potansiyel ziyaretçi sayısını arttırabilirsiniz.
 • İnsanların, sizin tarafınızdan yapılmış çalışmalar ve müşteri yorumlarıyla, marka ve size olan bağlılıklarını sağlarsınız.
 • İnsanların, çalışma saatlerinizi ve iletişim bilgilerini öğrenerek sizinle daha kolay iletişime geçmesini sağlarsınız.
Diş Hekimi Kliniği SEO hizmeti Çalışması
Diş Hekimi Kliniği SEO hizmeti Çalışması

Diş Sağlığı Klinkleri SEO Çalışmalarda Nelere Dikkat Edilmeli?

Çalışma yaparken dikkat edilmesi gereken kurallar vardır. Diş hekimleri için SEO hazırlanmasında da uyulması gerekenler bulunmaktadır. Bu hususlara özen gösterildiğinde başarıyı yakalayacaksınız.

 • Potansiyel hastalar iyi tanınmalı. Bulunulan bölgedeki insanların, çalışmalarda nelere dikkat ettiği, aramalarını nasıl yaptığı bilinmelidir.
 • Bulunulan bölgedeki diş hekimlerinin bu konudaki çalışmaları incelenmelidir. İncelemelere göre kendi çalışmanızı değerlendirebilir, çalışmalarda nasıl bir yöntem izleyeceğinizi belirleyebilirsiniz.
 • Web sitenizin teması kullanıcıların dikkatini çekecek şekilde ve tema ile ilgili olmalıdır.
 • Web sitesi hızlı olmalıdır. Eğer yavaşlatan unsurlar varsa kaldırılmalı ya da optimize edilmelidir.
 • Telefon kullanımının arttığı günümüzde, web sitenizin mobil uyumlu olmasına özen gösterilmeli.
 • Diş hekimliğindeki güncel çalışmaları takip edip vakit kaybetmeden uygulamaya başlamalı. Bunların da reklamını yapmalısınız.
 • İnternet üzerinden randevu alımının kolay bir şekilde yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Diş Hekimleri İçin SEO Çalışmalarında Operasyon Sayfaları

Diş hekimliği, her gün yeni bir gelişmenin olduğu bir bölümdür. Bu nedenle gelişmeler yapılan operasyonlarda da kullanılmakta olup daha başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Bu durumlardan halkta haberdar edilip müşteri kazanma yoluna gidilebilir. Sadece yeni gelişmeler değil yapılmakta olan tedavi ve operasyonlar da bu amaçla kullanılabilir. Bu sebeple web sitelerinin operasyon sayfalarının iyi bir şekilde hazırlanması önemlidir. Hazırlama aşamasında bazı detaylara dikkat edilmesi gerekir.

Önce-Sonra Fotoğrafları

Detaylar arasında en önemli olanıdır. Hasta, işlem sonrasında nasıl bir görüntüye sahip olacağını bilmelidir. Bu özellik özellikle dişlerde beyazlatma isteyen hastalar için önemlidir.

Videolar

Yapılacak olan işlemin, aşamalarının hasta tarafından bilinmesi, bazı durumlarda hastanın yararına olmaktadır. Diş hekimleri için SEO çalışmalarında, videolar, profesyonel bir şekilde hazırlanmalıdır. Gerekirse teknik bilgiler için alanında uzman bir kişiden yardım alınmalıdır.

İçerik Oluşturma

Videoların yanı sıra metin hazırlaması da önemlidir. Yapılacak operasyon, detaylı bir şekilde anlatılmalıdır. Alanında uzman kişiler tarafından, profesyonel bir dil kullanılarak hazırlanmalıdır.

Sık Sorulan Sorular Kısmı

Önemli olan bir diğer bölümdür. Hem kullanıcı için hem de SEO için önemlidir. Operasyon sayfalarının içinde yer bulabilen bu bölüm de insanların aklına takılma ihtimali olan sorular belirlenir. Daha sonra bu sorular detaylı şekilde açıklanmalıdır. Hastaların ihtiyaç duyabileceği bilgilerle hazırlanan web siteleri, diğerlerine göre daha fazla rağbet görür. Bu sebeple diş hekimleri için SEO çalışmaları profesyonellerce yapılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat