Error Establishing A Database Connection Çözümü

Error Establishing A Database Connection Çözümü

Error Establishing A Database Connection Çözümü ile ilgili bilgi vermeden önce error establishing a database connection  hatasının ne olduğu hakkında bilgi verecek olursak veri tabanı bağlantısı kurulurken oluşan hata anlamına gelen error establishing a database connection hatası kişisel web sitesi ya da kişisel blog oluşturulmasını sağlayan WordPress tabanlı kişisel web sitesine ya da kişisel bloga erişime engel olan büyük ve önemli bir hatadır. Bu hata WordPress veri tabanı ile bağlantı kurulamaması durumunda ortaya çıkmaktadır.

Error Establishing A Database Connection Hatasının Nedenleri Nelerdir?

Error Establishing A Database Connection Çözümü nelerdir sorusunun cevabı kadar önemli olan bir diğer soru Error Establishing A Database Connection hatasının nedenleridir. Bu hata mevcut WordPress ayarlarında bulunan hatalı veri tabanı bilgileri, bozuk veri tabanı ya da cevap vermeyen bir veri tabanı sunucusu nedeni ile meydana gelebilmektedir. İstenilen ya da mevcut olan verileri depolamak, düzenlemek ve yeni veri girişini sağlamak gibi amaçlar ile kullanılan bir yazılım olan veri tabanı, WordPress tabanlı kişisel sitelerde de veri depolamak ya da yeni veri girişi yapmak amacı ile kullanılmaktadır. WordPresse giriş yapmak için gerekli olan veri tabanı adı, kullanıcı adı, şifresi ve veri tabanı sunucusu bilgileri wp – config.php WordPress yapılandırma dosyasında saklanmaktadır. Gerekli olan bu verilerden birinin yanlış girilmesi durumunda  WordPress veri tabanı sunucuya bağlanamaz. Bu hata mevcut veri tabanı sunucusunun çalışmama ya da veri tabanı dosyalarının bozuk olması gibi nedenlerden dolayı da oluşmaktadır.

Error Establishing A Database Connection Hatası Nasıl Çözülür?

Error Establishing A Database Connection çözümüne baktığımızda, ilk olarak en yaygın sebep olan  WordPress veri tabanı bilgileri kontrol edilmelidir. Bu hatanın en büyük nedenlerinden birisi yanlış veri tabanı verileridir. WordPress veri tabanı için gerekli olan veri tabanı ismi, kullanıcı adı ve şifre bilgileri kontrol edilip doğruluğundan emin olunduktan sonra  host bilgilerini kullanıp kullanılmadığını gözden geçirin.  wp –  config.php dosyasında mevcut olan DB _ HOST kısmı ile ilgili bir sorunun mevcut olması durumunda hosting firması ile iletişime geçerek veri tabanı ana bilgisayar verilerinizi kontrol etmelerini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat