Google Sıralamada Yükselmek

Google Sıralamada Yükselmek

Google Sıralamada Yükselmek İçin Yapılması Gerekenler

SEO kelimesini belki daha önce duymuşsunuzdur. Search Engine Optimization kelimesinin kısaltması olan SEO, web sitelerin daha üst sıralarda çıkması için yapılan bir çalışmadır. Türkçe arama motor optimizasyonu anlamına gelmekte olan SEO, her bir web sitesi olan kişi veya firma tarafından uygulanmaktadır. SEO Nedir? sorusunu kısaca tanımlamamız gerekirse web sitenizin değerini arttırarak üstlerde çıkmasını sağlamak ve aynı zaman da sitenize daha fazla kişinin ziyaret etmesine olanak tanımaktır. Günümüzde SEO uyumlu siteler daha fazla gelir edebilmektedir.

Google Sıralamada Yükselmek İçin Gerekli İpucu

SEO işlemi ile kendinizi daha üst sıralara çıkarabilirsiniz. Sitenizi tanıtmak ve popülarite kazanmak için SEO uzmanları profesyonel hizmetler sunmaktadır. Aynı zamanda Google arama motorunda üst sıralarda çıkmanız sizin için çok iyi reklam yöntemi olmaktadır. Web sitesini dünya üzerinde meşhur etmek her bir kişinin arzusudur. Fakat bu işlem sanıldığı kadar kolay değildir. Google arama motorun bir kişiyi üst sıralara çıkarmak için birçok etkene dikkat etmektedir. Bir sitenin yükselmesi onun ziyaretçi sayısının düzenli bir şekilde artışından anlaşılmaktadır. Yani SEO uyumlu bir site oluşturmak tanınmanız açısından çok önemlidir.

Google Sıralamalarda Yükselmek
Google Sıralamalarda Yükselmek

Sıralamanızı Yükseltmek İçin Bilmeniz Gerekenler

SEO günümüzde sitesi olan her bir kişi tarafından kullanılmaktadır. Bunun başlıca nedeni ise Google arama motorunun çalışma mekanizmasıdır. Web sitenizde SEO uygulayacağınız zaman bilmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Bunları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Google şirketinin sizleri üst sıralara çıkarma mantığı doğal popülarite esasına dayalı olmaktadır.
 • Yapay yapılan uygulamalar Google botları tarafından anlaşılmaktadır ve sitenizin geriye düşmesine ya da hiç ilerlememesine sebep olmaktadır.
 • Sitenizde yapay uygulamaların bulunması olumsuz yönde etkiler de oluşturabilir.
 • SEO çalışmaları yalnız site sahibinin bilgilerine dayalı olarak kurulmamalıdır.
 • Sitenizde bulunan makalelerin kullanıcılar için faydalı olması gereklidir.
 • Doğallıktan başka sitenizde çeşitliliğin olması da en az SEO algoritması kadar önemlidir.
 • Aynı zamanda sitenize girilen makale sayılarında düzenlilik ve doğallık olması kısa zamanda yükselmeniz için olanak sağlamaktadır.
 • Son olarak ise sitenizdeki makalelerin içeriği akıcı ve okuyucu tarafından anlaşılacak tarzda yazılmalı, okuyucuları asla sıkmamalıdır.Google Sıralamada Yükselmek

 

Günümüzde site oluşturan kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli konulardan biri de SEO`dur. Çünkü bir sitenin hızlı bir şekilde yükselmesi için SEO uygulanması gereklidir. Fakat bu konuda çok fazla bilgi sahibi değilseniz mutlaka SEO uzmanları ile bir anlaşma yapmalısınız. İçeriklerinizin kaliteli olması yanı sıra aynı zamanda düzenlilikte çok önemlidir. SEO Türkiye üzerinde site sahipleri ve gelişimciler tarafından sıklıkla uygulanmaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus sitenizin reklamını da yapmaktır.

Ülkemizde bu tür hizmetler veren birçok ajans bulunmaktadır. Bunlar arasında kaliteli hizmet verenler olduğu gibi işini doğru şekilde yapmayanlarda mevcuttur. Bu nedenle mutlaka anlaşma yapacağınız SEO ajansının alanında uzman olduğuna dikkat etmelisiniz. Aksi halde boşuna harcama yapmış olursunuz ve siteniz yükselmez, hatta daha geri sıralara bile düşebilir.

Sıralamada Yükselmek İçin Bilmeniz Gerekenler

SEO için en önemli temel etken domainin doğru seçilmesidir. Eğer alan isminizde doğru anahtar kelimeyi kullanırsanız Google arama motoru sizi daha üst sıralara taşıyacaktır. Aynı zamanda arama motorları sitenizde bulunan içeriklerin ne kadar kaliteli olmasına da bakar. Paylaştığınız içerikler daha önce herhangi bir sitede yayınlanmadıysa arama motorları sizi daha yükseklere çekecektir. Genellikle özgün içerik paylaşan kişiler bazen geç olsa bile arama zamanı ilk sıralarda çıkmaktadır. Aynı zamanda arama motorları için sık paylaşım yapılması ve sitenin güncel olması da önemlidir.

Sosyal Medya Ve Arama Sonuçlarında Yükselmek

Sosyal medya aracılığı ile marka tanıtımının yapılması

 • Önceden belirlenmiş olan markanın sektörde ulaşılması planlanan hedef kitleye gelebilmesi için sosyal medya platformlarının kullanılması,
 • Web sitenizde bulunan ürün ve verilen hizmetlerin, aynı zamanda tüm içeriklerin sosyal medya üzerinden sık bir şekilde yayınlanması,
 • Sosyal medya yardımı ile kullanıcıların dikkatini çekmek ve siteye yönlendirmek,
 • SEO uygulaması işleminin daha etkili olması için sosyal ağın doğru şekilde kullanılması,
 • Sitenizin içeriğine uygun kitlelere hitap edecek platformlarda paylaşımın yapılması.

Tüm bu kurallar uygulasanız bile siteniz kısa süre içerisinde yükselmeyebilir. Bunun başlıca nedeni ise alanınızda sizlere rekabet eden birçok çok büyük rakiplerinizin mevcut olmasıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat