Hacklink

Hacklink Nedir?

İnternet sitesi sahibinin haberi olmadan illegal yöntemler ile sızılıp, o siteden başka bir siteye backlink verilmesine hacklink denmektedir. Hacklink nedir sorusunun cevabına en net yanıt site sahibinin izni ya da haberi olmadan başka siteye verilen linklerin tümü hacklink kabul edilmiştir. SEO dış çalışmalarında legal olmamasına rağmen kullanılmaktadır.

Hacklink Nedir
Hacklink Nedir

Hacklink Ne İşe Yaramaktadır?

Doğal olmayan yani black hat SEO çalışmalarında kullanılmaktadır. Bir sitenin pozisyonunu yükseltmek ve rakiplerine karşı daha iyi olması için yapılmaktadır. Hacklink ile beslenen site uzun sürmeden olumlu sonuçlar alır fakat bu riskli ve bir o kadar da tehlikeli bir yöntemdir.

Bu ve bunun gibi black hat SEO tekniklerini sezen Google, internet sitesinde bunu tespit eder etmez ağır cezalar vermektedir. Hacklink kullanan firmalar, arama sonuçlarında yasaklanma, organik kayıplar gibi olumsuzluklarla karşılaşabilirler. Site sahibi eğer bu illegal durumu fark ederse yasal haklarını kullanabilir ve yetkili yerlere müracaat edebilir.

Hacklink Teknikleri Nelerdir?

Hacklink nedir ? Nasıl bir tekniği vardır ? Hacklinkin bir tekniği bulunmamaktadır. Oldukça anlaşılır ve basit bir yöntemi vardır. Siteye sızmak için backlink verilen siteye link çıkışı uygulanır ve işlem tamamlanır. Link çıkışı yapılınca o esnada stil kodları yazılırsa linkler gizlenir ve site sahibi neler olduğunu anlayamaz. SEO aracı ile sitesini takip etmeyen site sahibi bu durumu fark etmemektedir.

Hacklink Nasıl Tespit Edilir?

Gizli link çıkışı olup olmadığını gözden geçirmek için Majestis, Ahrefs gibi SEO araçları kullanılabilir. Bu sayede sitenizden çıkan linkleri takipte kalabilirsiniz. Bunların haricinde Google Search Console ile bağlantılar aracına tıklayarak sitenize ait çıkan linkleri görebilmeniz mümkün. Bilginiz dışında neler olup bittiğine bu sayede tespit edebilirsiniz.

Hacklink Neden Tercih Edilmektedir?

Doğal backlink kazanamamış siteler ücretli olan linklere başvurmaktadır. Bunun için düzenli bütçe gerekmektedir. Ücretli linkler pahalı geldiğinde daha ucuz olduğu düşünülüp bu linkleme tercih edilmektedir. Site sahiplerinin büyük bölümünün bu tercihi yapmasındaki neden kesinlikle maddidir.

Örnek olarak satın alınan ücretli link 1000 TL ile 1500 TL arasında bir ücrete mal olurken, hacklink sayesinde bu durum 500 TL ile 550 TL’gibi bir miktara düşmektedir. Bundan dolayı hacklink daha fazla tercih edilmektedir.

Hacklink SEO

Hacklink Ne İşe Yarar?

Hacklink ziyaretçi sayısı yüksek olan sitelere sızma işlemi ile link yerleştirme işlemlerinden oluşmaktadır. Bu işlem sırasında site sahibinin izini alınmasına gerek yoktur. Bu yönü ile yapay SEO çalışmalarında oldukça kullanılmaktadır. Hacklink ne işe yarar sorusuna cevap vermeden önce, Hacklink kullanımının neden olabileceği sorunları açıklamakta fayda olacaktır.

Hacklink hiçbir yasal dayanağı olmayan, sitelere belirli teknikler aracılığı ile sızma işlemi gerçekleştirildikten sonra, site içine yerleştirilen çıkış linklerinden oluşmaktadır. Hacklink aslında bir Backlink çalışmasıdır. Fakat tamamen illegal yollardan gerçekleştirilmektedir. Hacklink kullanımının fark edilmesinde ise önemli yaptırımlara maruz kalınmaktadır.

hacklink ne işe yarar
hacklink ne işe yarar

Hacklink Kullanımına Yönelik Uygulanan Yaptırımlar Nelerdir?

Hacklink kullanımı arama motorları tarafından istenmeyen ve fark edilmesi durumunda ise oldukça etkili yaptırımlar uygulanmasına neden olan yapay SEO çalışmalarıdır. Arama motoru Google Hacklink uygulamalarına karşı şu şekilde yaptırımlar uygulamaktadır:

  • Arama servislerinden dışlama
  • Google reklam hizmetlerini durdurma
  • Sitenin üst sıralarda yer almamasına yönelik gerçekleştirilen yaptırımlar
  • Hacklink ne işe yarar sorusuna ise genel olarak sayfa ziyaretçi sayısını arttırmak için gerçekleştirilmektedir, yanıtı verilebilir. Bu tamamen yapay SEO çalışmasıdır. Yapay SEO ise arama motorları hizmetlerinden engellemeye sebep olmaktadır.
  • Son olarak Google tüm hizmetlerinden engelleme yoluna gidilmektedir.

Hacklink temelde herhangi bir izin veya anlaşma ile kurulmadığı için hukuki yaptırımları da bulunmaktadır. Bu yönü ile emek hırsızlığı olarak değerlendirilebilir. Hukuki karşılığı ise maddi ve manevi tazminat olarak uygulanmaktadır. Mağdur olan sitenin mağduriyetini gidermek ayrıca bu süre içinde aksayan faaliyetleri için oldukça yüklü tutarlar talep edilebilmektedir.

Hacklink Kullanarak Ziyaretçi Sayısını Arttırmak

Hacklink kullanımı, Backlinkler gibi çalışmaktadır. Fakat site herhangi bir SEO araçlarını kullanmıyorsa, Hacklinkleri fark etmesi neredeyse imkânsızdır. Gizleme ve iz silme yöntemleri kullanılarak Hacklink kullanımı ile ilgili olarak herhangi bir unsur bulunmamaktadır. Bu da Hacklinklerin fark edilmesini oldukça zorlaştırmaktadır.

Hacklink ne işe yarar sorusuna ise sayfa hitini arttırma, kısa zamanda kullanıcı trafiğini arttırmak ve maliyetsiz olarak tanıtım çalışmaları yapmak olarak değerlendirilmektedir.  Kaliteli ve güncel Backlink fiyatları karşılaştırılması yapıldığında Hacklink oldukça uygun fiyatlarda sunulmaktadır. Fakat bu işlem kısa sürede maliyetsiz olarak değerlendirilse de uzun dönemde fayda sağlamayacak, aksine maliyetleri arttıracaktır.

Hacklink Zararları

SEO çalışmaları kapsamında oldukça kullanılan Backlink inşası veya Backlinkler genel itibari ila başarılı bir hizmet için olmazsa olmaz unsurlar arasında yer almaktadır. Backlink tanım olarak geri dönüş linki veya bağlantı linki olarak tanımlanmaktadır. Organik çalışmaların bir sonucu olarak değerlendirilmektedir. Yapay Backlink çalışması ise Hacklink olarak tanımlanmaktadır. Hacklink zararları ise başarılı bir SEO çalışmasını tamamen ortadan kaldırabilmektedir.

Hacklink Zararları Nedir?

Hacklink genel itibari ile illegal yollardan ele geçirilmiş bir sayfanın link yapısını kullanma durumu olarak açıklanabilir. Geniş anlamda Hacklink ise arama motorları algoritmasının algılayamayacak düzeyde gerçekleştirilen ve sayfa içine yabancı link ekleme çalışması olarak tanımlanabilmektedir. Burada gerçekleşen işlemlerin herhangi bir yasal dayanağı bulunmamaktadır. Bu yüzden SEO çalışmalarını oldukça olumsuz etkilediği görülmektedir.

Hacklink Zararları Nelerdir?

Hacklink yapay kullanıcı veya yapay SEO çalışmalarının bir sonucudur. Kısa sürede ilgili sayfa trafiğini arttırmış olsa da arama motorları algoritması ile algılanması durumunda oldukça sert yaptırımlara maruz kalınabilmektedir. Bu yaptırımlar genel itibari ile Google hizmetlerinden faydalanamama, reklam servislerini kaldırma veya arama motorlarından engelleme gibi durumlardan oluşmaktadır. Hacklink zararları şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Hacklink bir hırsızlık eylemidir. Bu yüzden hem SEO çalışmalarında hem de gerçek hayatta önemli yaptırımlar uygulanabilmektedir.
  • SEO çalışmaları genel itibari ile uzun ve yorucu işlemlerden oluşmaktadır. Fakat başarılı bir SEO çalışmasının altında da bu çalışma disiplini yatmaktadır. Bu yüzden kısa zamanda site trafiğini arttırmak yerine uzun dönemli SEO çalışmasını tercih etmek daha garanti bir yöntem olmaktadır.
  • SEO çalışmaları içinde link inşası oldukça gerçekleşen bir durumdur. Fakat bu linklerin illegal yollar ile sayfa indexinde kullanılması veya yönlendirme işleminde kullanılması, sayfanın şikayet edilmesine neden olabilmektedir. Hacklink inşası fark edilmesinin ardından ilgili site faaliyetleri askıya alınarak, raporlama süreci başlatılmaktadır.
  • SEO çalışmaları genel itibari ile maliyetli çalışmalardan oluşmaktadır. Haclink yöntemi ile bu maliyetin ikiye katlandığı görülmektedir. Ayrıca çalışmanın başarısız olma olasılığı oldukça yüksek bir durumdur.

Hacklink Çalışmalarından Nasıl Korunulur?

Hacklink zararları yalnızca bu yöntemi uygulayan sayfaya değil aynı zamanda Hacklinke maruz kalan sayfaya da uygulanmaktadır. Bu yönü ile sayfa faaliyetlerinin durdurulması, raporlama işlemlerinin sonuçlandırılması gibi geçen sürelerde site trafiği oldukça düşmektedir. Bu gibi durumlar ise siteleri Hacklinklere karşı korunma yöntemlerini geliştirmeye itmiştir. Genel itibari Google algoritmaları ile korunma sağlanmaktadır. Ayrıca sayfa kod yapısında birkaç değişiklik ile Hacklinklerden korunmak mümkündür.

Yardımcı Kelimeler; Güvenilir hacklink,kalıcı hacklink,kaliteli hacklink satın al,hacklink paneli,Hacklink SEO satışı.

WhatsApp chat