Holistik SEO Nedir?

holistik seo nedir

Holistik SEO Nedir?

“Bütünsel SEO”, kullanıcıları önde ve merkezde tutmanız ve klasik aramayı arama motorlarını yanıltmak için terk etmenizdir. Bütünsel SEO, geleneksel SEO’dan farklı olarak müşteri memnuniyeti ile ilgilidir. Alıştığımız geleneksel SEO’da anahtar kelimeler ve diğer SEO arama motoruna göre aranır. Bütünsel bir bakış açısından, arama motorları ikinci sırada yer alır. Anahtar kelimeler, bağlantılar ve diğer SEO anketleri tamamen etkinleştirilmiştir. Bu durum, Google liderliğindeki Panda ve Penguin algoritmalarının devreye girmesiyle daha da kötüleşti. Öte yandan, bütünsel SEO araştırmasında her şey mümkün olduğunca organik olmalıdır.

Bu çalışmalar kullanıcının hareketine göre modellenmiştir. Potansiyel bir kullanıcının davranışı değişirse, SEO’nun genel davranışı da değişir. Bu nedenle Holistik SEO, daha uzun ve daha garantili SEO çalışmaları için idealdir.

Bütünsel SEO‘nun ne olduğu sorusu, aslında bu konuda neler yapabileceğinizin kısa bir özetidir. Daha yakından, geleneksel taktiklerden farklı olan yaygın SEO taktiklerini kullanabilirsiniz. Her şeyden önce, anahtar kelimelerle çalışma hakkında. Burada uzun kuyruklu bir anahtar üzerinde çalışmak zorundasınız.

Bu eylem daha az çelişkili kelimelerden oluşabilir. Ancak, daha uygun araştırmalarda ortaya çıkıyor. Öte yandan, içerik alakalı ve ilginç olmalıdır. Güncel içerik sağlayarak hem kullanıcıları hem de Google’ı memnun edebilirsiniz. İçeriğinizi sosyal medyada paylaşmayı unutmayın. Bu nedenle hedef kullanıcının erişimi artar. Ayrıca, sitenize bir sosyal medya düğmesi eklediğinizden emin olun.

Sitenizin link yapısı ve aldığınız backlinkler de oldukça önemlidir. Bağlantı yapısında doğru anahtar kelimeleri kullandığınızdan emin olun. Bu, arama motorlarının sizi anlamasını kolaylaştıracaktır. Bağlantılar sayesinde Google kalite seviyemizi iyileştiriyor. Sonuçta, tüm alanlarda rekabeti analiz ediyoruz. Sitenin yapısı, sosyal medya hesapları ve kullandıkları bağlantıların yapısı ana etkenlerdir.

Bu nedenle, arama motorlarında başarılı olmak için Holistik SEO çalışmasının organik bağlantılar alması gerekir. Bu nedenle kullandığınız linklerin ve stratejilerin çalışması mümkün olduğunca organik olmalıdır. İncelemelerin işe yaraması için sektörünüze uygun bir site bulmanız ve bir ön yazı almanız gerekir. Reklam metni, kullanıcı için doğal göründüğü için siteniz üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir.

HOLİSTİK SEO NASIL YAPILIR?
HOLİSTİK SEO NASIL YAPILIR?

Holistik SEO Nasıl Yapılır?

Anahtar kelimeler genel SEO için çok önemlidir. Siteniz için en alakalı anahtar kelimeleri belirleyin ve ona bağlantılar oluşturun. Bu bağlamdaki en önemli strateji, arama hacmi düşük olan kelimelere odaklanarak SEO çalışmanıza başlamaktır. Arama hacmi düşükse, siteniz istikrarlı bir şekilde büyüyecektir.

Sitenizdeki en yeni içerikler sürekli üretilmeli ve inandırıcı bir şekilde yayınlanmalıdır. Bu nedenle sektörünüzdeki potansiyel kitlelerin ilgi alanlarını analiz etmeniz ve bu alanda içerik oluşturmanız gerekir. Sosyal medyanın dijitalleşme üzerinde çok büyük etkisi var, bu yüzden sosyal medya sitenize veya projenize sosyal medya hesabınıza ve sitenize yaptığınız kadar değer katmanız gerekiyor.

Bütünsel SEO ise müşteri dönüşümlerini ve uzun vadeli trafiği artırmak için çeşitli pazarlama teknikleri ve teknikleri kullanır. Kullanıcı odaklı olması ve kullanıcı memnuniyetini ön planda tutması bakımından geleneksel SEO’dan farklıdır. Bu, web sitesi geliştirmede çevrimiçi kanalları ve pazarlama öğelerini kullanan bir web sitesi pazarlama stratejisidir. Bilinen en önemli SEO stratejilerinden farkları aşağıdaki bölümlerde açıklanabilir:

  • Geri bildirim stratejilerine mümkün olduğunca organik bir şekilde karar verin.
  • Anahtar kelimelerinizin sıralamasını, sizinle alakalı olacak ve arama motorlarını yanıltmayacak şekilde konumlandırın.
  • Tek kelimelik anahtar kelimelere odaklanmak yerine, arama hacminin düşük olduğu ancak kullanıcıların doğrudan arama yaptığı uzun uç üzerinde çalışıyoruz.
  • Sitenizin içeriğini güncelleyin ve en son faydalı makaleleri kullanıcılarla paylaşın.
  • Bu, kullanıcıların sitenizde geçirdiği süreyi, siteden ayrılma oranını azaltacak ve elbette aradığınız anahtar kelimelerin sıralamasını artıracaktır.

Tüm SEO hizmeti sitelerinin hayali, atıfta bulundukları kelimeler nedeniyle kısa sürede arama sonuçlarında en üst sıralarda yer almaktır. Bu uygulama ile ilgili bir sorun değil ancak kısa sürede elde edilen indirme işlemine dikkat etmelisiniz. On yıl önce arama motorları, kullanıcıların ihtiyaç duyduğu bilgileri listelemek için çok basit bir yöntem kullandı. Günümüzde arama motorları, kullanıcı deneyiminin kalitesini artırmak için “İnternet danışmanları” olarak adlandırılan fiziksel personeli işe alarak kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi amaçlamaktadır.

Bu da sadece arama botlarının kullandığı algoritmaların yeterli olmadığı anlamına geliyor. İçeriği insan gözüyle görmek için manuel olarak yapmanız gerekir. Arama motorları her gün algoritmalarını değiştirerek insan algısını taklit edebilecekleri bir konuma ulaşmaya çalışmaktadır. Holistik SEO, tam olarak şu anda bize sunulan alternatiftir. Geleneksel SEO yaklaşımına ek olarak, SEO çalışmaları sürdürülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat