İzmir SEO Uzmanı

İzmir SEO Uzmanı

İzmir SEO Uzmanı

Arama motoru optimizasyonu işleminde yani seoda içerik oldukça önemlidir. İnternet adresiniz hangi konu ile ilgili olursa olsun, sitenizi ziyaret eden misafirleri her zaman siteye yönlendirmek, akılda kalıcı olabilmek için kaliteli ve tatmin edici özellikleri olması gerekir. Bu anlamda seo hizmeti ile kusursuz ve kaliteli hizmet anlayışını yaşarsınız. Firmanızın internet sitesini ziyaret eden internet kullanıcıları için sitenizin anlamlı ve etkili bir içeriğin olması çok önemlidir. seo, internet sitenizde kaliteli içerik anlayışıyla, internet üzerindeki ziyaretçilere doyurucu bilgiler verir ve böylece de firmanızın internet sitesini tekrar tekrar ziyaret etmesini sağlar.

Yani sitenizin arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlarken aynı zamanda akılda kalıcı olmasını da sağlamaktadır. Firmanızın arama motoru optimizasyonunda seoculuk konuda sizlere iyi bir yardımcı olarak reklamınızın da en iyi şekilde yapılmasını sağlar. Yeni Nesil Seo, orijinal bir içerik için titizlikle çalışır. Bazı arama motoru optimizasyonu firmaları, seçilmiş birkaç anahtar kelimeyi içeriğin içine ekleyerek başarılı olabileceğini düşünmektedir. Yani internet sayfanızın konusu ile ilgili anahtar kelimeler olmalıdır.

Ancak çok fazla sayıda ya da anlamsız anahtar kelimeler eklendiği taktide internet sitenizin kalitesi de düşer. Yani kullandığımız anahtar kelimeler yeterli sayıda, doğru yerde ve çoklukta olmalıdır. Eğer çok fazla anahtar kelime kullanılırsa bu durum arama motoru tarafından tespit edilir ve internet adresiniz “spam” olarak görülür, dolayısıyla da veritabanından otomatikman kaldırılacaktır. İçeriğin orijinal olması kadar, güncelleniyor olması da önem taşır.

Eğer içerik güncelse daha fazla ziyaretçi tarafından siteniz incelenir ve firmanız açısından da tabii ki artı puan olacaktır. Rakiplerinizden bir adım daha ön sırada olmak ve markalaşmak artık hayal değil. Sizleri bu hayale kavuşturmak ve sizi farklı kılmak için bizimle iletişime geçmenizi bekliyoruz.

Ticari rekabet olgusu artık internete taşınmıştır. Günümüzde firmaların kâr etmeleri internette ne kadar başarılı olduklarıyla da yakından alakalıdır. Bu nedenle firmanızın arama motorlarında araştırma yapıldığında üst sıralarda yer alması son derece önemlidir.

SEO Uzmanı İzmir

Firmaların internet alanındaki rekabet alanında başarılı olabilmeleri tek başlarına mümkün değildir. Mutlaka SEO desteği almaları gerekmektedir. SEO teknikleriyle belirlenen anahtar kelimeler ya da kelime grupları ile internet trafiğinde sitenizin üst sıralarda yer alması mümkündür.

Bu sistemi anlamak için kendi internet üzerinden araştırma yapma alışkanlıklarınızı düşünmeniz yeterli. Bir bilgi araştırılmak istendiğinde ilk yapılan şey bir arama motorunun açılmasıdır. Çünkü internet üzerinde bilgiye en hızlı ve kolay yoldan ulaşmak ancak arama motorları sayesine olmaktadır.

Hatta pek çok internet kullanıcısı interneti arama motorlarıyla özdeşleştirmiştir. Yapılacak araştırmalar arama motorlarına anahtar kelimeler girilerek yapılmaktadır. Anahtar kelimelerin seçimi ve o kelimelerin uygun içeriklerde kullanılması ancak SEO desteği ile mümkündür.

Seo olayında rastgelemi başıma geldi yoksa gerçektenmi işe yarıyor garanti vermiyorum ama şimdi sizlere H2 (heading 2) başlıklarının belkide mucizeler yarattığından bahsedecegim. Sitemin ana sayfasında bulunan 4 adet h2 başlığının boyutunu 100 punto (illa 100 olması şart değil) görsel olarak olması gerektiğinden daha büyük birşekilde yapıp 3 gün bekledim.

Ziyaretçi için oldukça çirkin bir görüntü olsada sitenin kendisini birden ilk 10′da görüverdim. Belki önceden yapılan başka seo çalışmalarının meyvesiydi belkide değildi ama bunu birebir yaşadım. Çoğu insana hatta sizede saçma gelicek belki ama inanın böyle bir olay başıma geldi.
Seo denemelerinde ilginç bir durum!

Siteniz için denemeler yapar pozisyondaysanız mutlaka deneyin derim. Belki sizde benim gibi faydasını görürsünüz. Koskoca google bu böyle birşeyden sitenize puanmı verir demeyin! Farklı Seo teknikleri hakkında daha ileride yaşayarak gördüğüm başka ipuçlarıda vereceğim. Şimdilik bukadar biraz uzanmam lazım Malum sitenin altyapısının yüzde 80′nini bitirdiğim için yorgunum…

Sitenizi cok begendim, Admin bey. Birde zahmet olmazsa size bir sorum olucakti, simdi benim bir sitem var, sitenin saglikla ilgisi yok ama. Ornegin ben bu sitenin “kalp krizi belirtileri” aramasinda cikmak icin ona uygun bir sayfa actim. Sizce meta description, meta keyword, meta title, h1 ve h2 taglarinda sadece “kalp krizi belirtileri’ mi olmali yoksa taglarin sadece yuzde 10-20 sini mi olusturmali “kalp krizi belirtileri’ ?

Tahmin ediyorumki bu benim kendi fikrimdir, google şuan ‘kalp krizi belirtileri’ kelimesini h1 başıklarda, keywordlerde yada descriptionda çok geçirmiş ben bu sitenin sahibini bi banlayayim yada filitreye sokayım olayı yok. En azından abartmadıkça, makul sayıda koyabilirsiniz keywordunuzu. Rahat olun. Eskidendi o insanlara verilen yüzde korkuları. Tabi dediğim gibi abartmayada gerek yok.

Yazınızda sadece ‘kalp krizi belirtileri’ etkileri keywordunden bahsetmissiniz. Ben mi yanlıs anladım bilmiyorum ama kalp kirizi etkileri ile ilgili makale yazarken sadece başlık ‘kalp krizi belirtileri’ ise misal bunun dışında herhangi içinde kalp geçen başka bir kaç kelime kullanamazsınız diye bir kuralda yok. ‘kalp krizi belirtileri’ çıkar yine aramalarda rahat olun. Yazınınızın içine de tavsiyem içinde kalp kelimesi geçen atıyorum kalp kapakçıkları yada ne bilim kalp sağlığı kelimeleride serpiştirinki makaleniz sadece başılktaki birebir keyword koydudan ileriye gitmiş olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat