Ağustos 18, 2019

Paravan Blog

Paravan Blog

SEO işlemlerini gerçekleştirmek adına farklı farklı yöntemler tercih edilebilmektedir. Bu tip işlemlerin hemen hemen hepsi aynı tip sonuçları ortaya çıkarabilmekte olup; her işlemin sitenin gelişimine katkı sağladığı da söylenebilmektedir. Bu tip SEO çalışmalarının hepsi; arama motorlarında daha da üst konuma taşınmaları noktasında da ideal bir yöntem olarak ifade edilmektedir. Bu yüzden de her sitenin zaman zaman bu tip uygulamalara dahil edilerek; arama motoru optimizasyonu kapsamında değerlendirilerek; etkili bir işlemi hayata geçirmeleri durumu da sağlanabilecektir. SEO işlemlerinde kalıcı bir yarar sağlama anlamında paravan bloglar da devamlılık sağlayarak; sitelerin var olan yerlerini korumaları ve sitelerin daha da yükselişe geçmelerini sağlama anlamında da etkili bir yöntem olarak da gözlemlenebilecektir.

Paravan bloglar; sitelerin beslenmesini sağlama aşamasında nitelikli bir uygulama olarak ifade edilebilecektir. Paravan blogların sayıca fazla olması da SEO açısından önemli bir gelişme olarak değerlendirilmektedir. Bir sitenin beslenmesi aşlamasında paravan blogların sayısı ne kadar fazlasıysa; sitelerin o kadar fayda görmesi durumu da muhtemel bir sonuç olarak adından söz ettirmektedir. BNundan ötürü de sitelerin rakiplerinin önüne geçmeleri aşamasında yaygın olarak kullanılan bir seçenek olarak adından söz ettirmektedir. Paravan blogların düzenli olarak kullanılması gerekmekte ve herhangi bir aksaklığın bu durumda da yaşanmaması gerektiği de belirtilmekte olan bir durum olarak ifade edilebilecektir.

Paravan blogların içerisinde paylaşılacak olan içeriklerin yapısına da fazlasıyla dikkat edilmeli ve bu konuda hassas bir davranış sergilemek gerekmektedir. Ana sitenin aynı tarz tanıtım yazılarıyla besleneceği paravan bloglar içerisinde istenilen sonuçların elde edilmesi aşamasında tamamen özgün içeriklerin girilmesi durumunun ele alınması gerekmektedir. Günlük birkaç içerik bu konuda yeterli olacaktır. İçerik sayısının abartılması durumunda da ana sitelerin yarar yerine zarar görebilmesi durumu da söz konusu olarak ifade edilebilecektir. Bundan ötürü de girilecek olan içeriklerin sayısını ve kelime toplamını iyi bir biçimde belirlemek gerekmektedir. Aksi takdirde var olan paravan sitelerin çöp niteliğinde olması ve asla fayda vermemesi gibi durumları gözlemlenebilmesi de söz konusu olabilmektedir.

Paravan bloglarda yer alan paylaşımların anahtar kelimeleri içermesine de dikkat edilmesi gerekmektedir. Her SEO uygulamasında olduğu gibi bu işlemde de anahtar kelimeler büyük bir önem taşımaktadır. Ana siteyle alakalı bir biçimde oluşturulacak olan anahtar kelimelere odaklanılacak olan bu tanıtım yazılarında; belli oranda söz konusu sözcüklerin geçirilmesine önem verilmelidir. Bu tanıtım yazılarında yer alan anahtar kelimelerden sitede yer alan herhangi bir içeriğin linki de dahil edilerek; paravan bloğun işlevinin tamamlandığı da gözlemlenebilecek bir seviyede de kendini gösterebilecektir. Sitelerin bu suretle hemen hemen her zaman beslenebilmesi durumu da ortaya çıkarak; ana sitenin her zaman hitini arttırarak ilerlemesi anlamında da önemli bir görev üstlenecektir.

Sitelerin gelişimi açısından paravan blog önemli bir yer tutmaktadır. Bu tip blog seçeneklerinin büyük siteler tarafından sık sık kullanımda olduğu gözlemlenebilmektedir. Sitelerin devamlı olarak birden fazla farklı web sitesi yardımıyla beslenebilmesi durumu paravan blog organizasyonu sayesinde ortaya çıkabilmektedir. Ciddi bir çalışma gerektiren bir faaliyet olan paravan blog işlemleri; bundan ötürü de her site sahibinin uygulamaya önem verdiği bir durum olarak da ifade edilebilecek tipte de yer alabilmektedir. Sitelerin ilgi çekebilecek bir hale geldiği ve daha fazla ziyaretçiye sahip olduğu da düzenli olarak paravan bloglara girilecek olan içerikler sayesinde de söz konusu olan bir durum olarak da ifade edilerek; önem arz edecektir.

İnternet sitelerinize kaliteli ve doğal görünümlü backlink sağlamak için bu yöntemi kullanmanız önerilir. Paravan sitelerin asıl amacı ana siteye rakip oluşturmaktır, açılan paravan siteler ana site ile aynı kategoride benzer içerikler yayınlamalı ve tıpkı bir rakip site gibi yetiştirilmelidir. Aynı zamanda açılan paravan sitelerin ana siteniz gibi önemsenmesi gerekiyor unutmayın maksimum faydayı alabilmek için özen göstermeniz gerekecek.

Paravan Blog Nedir?

Paravan bloglar, internet siteleriniz için oluşturulmuş ve ana siteniz ile benzer konuda paylaşım yapacağınız sitelerdir. Unutmadan Paravan Blog yada Paravan Site de diyebiliyoruz. Arama motoru optimizasyonu konusunda çok sık kullanılan bir teknik olan paravan siteler ancak doğru teknikler uygulandığında başarıya geçmektedir. Google gibi arama motorlarında üst sıralara çıkmak için kullanılan bir yöntemdir. İsteğinize bağlı olarak paravan bloglarınızı .com/net/org… gibi yada ücretsiz blogspot/wordpress/wix… gibi sitelerden oluşturabilirsiniz.

Paravan Bloglarda Sık Yapılan Yanlışlar

 • Paravan blog açılır açılmaz ana siteye hemen link vermek. ( Bu yararlı yöntem değildir, açılan yeni paravan sitenin değeri hiç yoktur içerik değeri sıfırdır, dolayısıyla bu siteden alınacak backlinkin faydası bulunmamaktadır.)
 • Paravan siteye hemen link çıkışları sağlamak ( Çok büyük bir yanlıştır genellikle sektörün büyük bir bölümü bu yanlışı yapar. Paravan siteye hemen link çıkışı sağlamak zararlıdır)
 • Paravan siteye kalitesiz içerikler girmek (Spinlenmiş tam özgün olmayan yada herhangi bir değeri olmayan bu tarz makaleler normal sitelere katkı sağlamadığı gibi paravan networklerede yarar sağlamamaktadır.)
 • Paravan siteye optimizasyon yapmamak (Burada hız ve iç seo optimizasyonundan bahsediyorum, çoğu kişi bu adımı da atlayarak büyük bir yanlışa düşer, Google artık web sitelerinin hızına önem vermektedir, iç seo ise sıralamalarda büyük bir katı sağlar.)
 • Paravan blogun ana site ile aynı ıp/sunucuda yer alması (amacımız zaten rakip oluşturmak aynı sunucuda paravan siteyi barındırarak pozitif bir etki yaratamazsınız aksine negatif bir etki yaratırsınız)

Paravan bloglara tıpkı kendi ana siteniz miş gibi önem verirseniz kurulan paravan web sitesinin katkısı size daha iyi olacaktır. Unutmayın ektiğiniz kadar biçeceksiniz, ne kadar ekmek o kadar köfte yani. aşağıya örnek bir paravan blog senaryosu yayınlıyoruz.

Paravan Blog Senaryosu (2 ay)

 1. Paravan blog kurulur.
 2. Site ayarları yapılır temel yapı kurulur.
 3. İç SEO ve gerekli hız optimizasyonları yapılır.
 4. Makale girilir ( 300 Kelime düzenli araklılarla 2 günde 1 yada 4 günde 1 idealdir )
 5. Her yazılan yazıyı sosyal mecralarda paylaşırsınız.
 6. 1. Ay sonuna kadar sitede 7 ile 15 arasında yazı olmalıdır.
 7. 1.Ay başlangıcı ile paravan siteye hafiften backlink alabilirsiniz.
 8. 1.Ayın ortalarında paravan bloga backlink alabilirsiniz.
 9. 2.Aya varında sitede 15 ile 30 arasında seo uyumlu makale olması gerekir.
 10. 2.ayın sonunda paravan siteden ana siteye link çıkışı sağlayabilirsiniz.

#Not: Bu 2 aylık süreç 3 ay olarak önerilir. Çünkü genellikle siteler 3.ayda doğru dürüst yer alıyorlar. 2.yada 3.ayın sonunda link çıkışı footer ve dofollow olarak önerilir, daha sonra paravan sıralamalarda iyi yere geliyorsa link çıkışı nofollow şekline koyabilirsiniz.

Paravan Blog Listesi

Paravan blog açarken ekonomik olmasını istiyorsanız ücretsiz subdomain veren hizmetlere yönelebilirsiniz, bunlar;

 • Tumblr
 • WordPress
 • Blogspot
 • Blogcu
 • Wix
 • Weebly
 • Tr.gg/de.tl/es.tl…
 • Edublogs
 • Yola

gibi sitelerden ücretsiz olarak blog oluşturabilir ve kendinize paravan rakip oluşturabilirsiniz. Biz paravan site açarken .com/net/org gibi alan adlarını kullanmanızı öneriyoruz çünkü ücretsiz alt alan adı veren hizmetlerde benzer siteler bulunuyor maksimum pozitif etkiyi almak için kendi alan adınızı kurmanızı öneriyoruz.

Paravan Blog Nasıl Yapılır?

Paravan Blog işi sabır ve özen isteyen bir yöntem olduğundan dolayı siz değerli okurlarımıza önerilerimiz şu şekildedir;

 • Sabırlı Olun.
 • Alacağınız alan adını iyi seçin.
 • Açılan paravan siteler farklı sunucularda barınsın.
 • Düzenli içerik girmeye özen gösterin.
 • Sosyal mecralarda paravan blogların paylaşımlarını yapın.
 • Paravanlarda içerik olmadan link çıkışı sağlamayın.
 • Paravanlara backlink sağlamalısınız.
 • Paravan çalışmanın sonunda ana siteye footer yada makale içi link verebilirsiniz.

Paravan Blog Hizmeti

Seokoloji firması olarak en uygun fiyata ve en iyi Paravan Blog Hizmeti sağlamaktayız. Oluşturulan paravan siteler ücretli alan adlarından oluşmaktadır ve sizin için paravan siteye makale girişi yapıyoruz aynı zamanda oluşturulan paravan bloga gerekli iç optimizasyonlarını ve dış seo yani backlink çalışmasını yaparak başarıya ulaşmanızı sağlıyoruz.

Paravan Blog konusunda profesyonel hizmet almak istiyorsanız 0552 246 6034 numaralı hattımızdan whatsapp üzerinden ulaşabilir (sol alt köşeden whatsapp logosuna tıklayarakta ulaşabilirsiniz) ve fiyat teklifi alabilirsiniz. Size verilecek en iyi hizmet profesyonel hizmettir.

En iyi hizmeti almaya çalışın çünkü siz ve sizin projeleriniz buna değer.

 

Paravan Blog Hizmeti

Gün içerisinde yaşadığımız birçok sorunun çözümü için arama motorlarından yardım almaktayız. Artık ihtiyaçlarımızın büyük bir kısmını internet ile karşılayabiliyoruz denebilir. İnternet üzerinde yer alan alışveriş sitelerinin oldukça fazla rağbet gördüğünü de belirtmek gerekir. Bu sebeple sanal ortamda ticaret sitesi açan kişilerin sayı artmaktadır. Daha fazla e-ticaret sitesinin veya diğer sitelerin artması ise rekabetin artmasına, aynı zamanda kazanç payının daha fazla parçalara bölünmesine sebep olmaktadır. Kısaca internet ortamında verdiğiniz hizmet alanında rekabet arttıkça bulunma oranınız düşmektedir. Bulunma oranını artırmak ve arama motorlarında üst sırada çıkmak için kullanılabilecek birçok SEO yöntemi bulunmaktadır. Bunlardan biri de paravan bloglar olmaktadır. Bu bloglar sayesinde ücretsiz bir şekilde sitenize hit alma imkanına sahip olmaktasınız.

Paravan Blog Hizmeti Almak

İnternet üzerinde paravan blog hizmeti alabileceğiniz birçok kurumsal site bulunmaktadır. Bu hizmeti aynı zamanda bireysel olarak hizmet veren kişilerden almanız da mümkün olmaktadır. Ayrıca birçok webmaster forumu sayesinde paravan blog hizmeti veren kişilere ulaşmanız mümkündür. Paravan blog yaparak sitenizin Google arama motorunda üst sıralara çıkmasını kendinizde yapabilirsiniz. Fakat bu işlemin yapılması ve doğru planlamanın yapılması sanıldığı kadar basit değildir. Bu sebeple birçok site sahibi bu hizmeti ücretli bir şekilde almaktadır. Ancak kaliteli bir paravan bloğu satın alırsanız kısa süre içerisinde sitenizin üst sıralara çıkması çok kolay olacaktır. Yani paravan blok alım işlemini gerçekleştirmeden önce tüm detayları öğrenmeli ve sitenizi ne kadar kitleye ulaştırabileceği hakkında tahminler almalısınız.

Paravan blog satın aldıktan sonra sitenizin konusu ile alakalı içerikler girmeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Eğer günlük olarak düzenli bir şekilde kaliteli içerikler girerseniz paravan sitenizin kısa zaman diliminde yükselmesi hiç de zor olmayacaktır. Kısaca paravan blogları açtıktan sonra bir iki içerik girip link ekleyerek hit çekebileceğinizi düşünüyorsanız yanlış fikirdesiniz. Çünkü paravan blog sitelerinden hit alabilmeniz için blogların da kaliteli olması gereklidir. Eğer 1`den daha fazla paravan blog sitesi alarak içerik girerseniz ve ardından sitenizin linkini eklersiniz üst sıralara gelmeniz çok basit olacaktır.

 

WhatsApp chat