SEO

SEO’nun Faydaları

 • Google Adwords reklamlarına vereceğiniz bütçeyi azaltırsınız.
 • Arama motorlarında daha üst sıralarda listelenirsiniz.
 • Daha fazla ziyaretçi/müşteri çekerek, cironuzu arttırabilirsiniz.
 • Web siteniz kullanıcı uyumlu olup, müşteri etkileşimlerini arttırabilirsiniz.

SEO İşleminde Ne Yapıyoruz?

 • Site içi düzenlemeleri kontrol ediyoruz ve düzeltiyoruz. Hız,Meta açıklamaları,404 hata sayfaları,Link yapısı, Site içi linklemeler,site haritası…
 • Sektörünüze uygun içerik girişi sağlıyoruz, SEO uyumlu makaleler ile sıralamada en iyi sonucu almanızı sağlıyoruz.
 • Site içi teknik,anahtar kelime,rakip,zararlı link,site içeriği ve imajı analizlerinizi yapıyor ve internet sitenizi en iyi şekilde optimize ediyoruz.
 • Tamamen Manuel bir şekilde backlink hizmeti veriyoruz, kaliteli backlink inşası kurarak site dışı SEO çalışmalarınızı tamamlıyoruz.
 • Markanızın Sosyal Medya’da daha görünür hale gelmesinde yardımcı oluyoruz.

PLAN

Number

minutes

Price

Price for 1 minute

BAŞLANGIÇ

500

Aylık TL'den başlayan fiyatlar

Küçük Çaplı Siteler

Blog,İçerik,Yerel Hizmet, Vakıf,Dernek...

EKONOMİK

1250

Aylık TL'den Başlayan Fiyatlar

Hizmet Odaklı Siteler

Haber,Çilingir,Teknik Servis, Yerel Hizmet, Ürün Satışı...

KURUMSAL

2500

Aylık TL'den Başlayan Fiyatlar

Satış Odaklı Siteler

E-ticaret,Alışveriş,Firma Sitesi, Ürün Satışı ve Tanıtımı...

Özel

????

Aylık TL'den Başlayan Fiyatlar

Özel Teklif Dahilinde

Agresif Kelimeler,Sektörün Lideri Olmak İsteyenler...

 

Seo Nedir?

Seo hizmeti tanım olarak arama motorlarında üst sıralarda yer almak için gerçekleştirilen çalışmalar olarak adlandırılabilir. İnternet kullanıcılarının, web sitelerine erişimi artık arama motorları sayesinde gerçekleşmektedir. Seo çalışmaları site tanıtımları şeklinde yapılmaktadır. Arama motorları reklamları, kullanıcı ziyaretleri veya lokal dizinler Seo çalışmalarının bütününü oluşturmaktadır.

Oldukça kapsamlı ve geniş bir ağ yapısıyla çalışma gerektiren faaliyetlerdendir. Bu yüzden uzman ve deneyimli ekipler tarafından yürütülmesi gerekmektedir. Seo çalışmalarının etkili bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için arama motorlarının nasıl çalıştığını, kullanıcılarına sayfa önerilerine nasıl bulunduklarını anlamak gerekir. Bu da oldukça teknik bilgi gerektirmektedir. Bu yüzden sanal dünya da Seo hizmeti veren birçok kuruluş oluşmuştur. Seo çalışmaları yürüten kişilere Seo uzmanı adı verilmektedir.

Seo Nasıl Çalışır?

Seo çalışmaları İç Seo ve Dış Seo olmak üzere iki aşamada gerçekleşmektedir. Site tanıtım çalışmaları; sayfa tasarımından kullanılan link yapısına kadar birçok aşamadan gerçekleşmektedir. İç Seo olarak adlandırılan bu süreç tamamıyla sayfanın dizaynı, içeriklerin kalitesi ve sayfa index ile ilgilidir. İç Seo’nun başarılı olması Seo’nun tamamlandığı anlamına gelmemektedir. Seo çalışmalarında belirleyici unsur Dış Seo çalışmalarıdır.

Dış Seo ise oldukça kapsamlı çalışmalarda oluşmaktadır. Site tanıtım çalışmalarının neredeyse yüzde altmışı burada gerçekleşir ve Seo’nun başarı düzeyi burada belirlenir. Dış Seo’da en çok önem arz eden alanlar backlinlklerdir. Dış Seo için ayrı bir başlık bile gerekebilir. Çok daha derin ve teknik bilgiler ışığında gerçekleşmektedir. Seo hizmeti bu yüzden; alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından verilmektedir.

SEO Nedir
SEO Nedir

Seo Önemi

Seo çalışmalarının temel amacı kullanıcı trafiğini arttırmaktır. Bunun için Hosting hizmetleri seçerken oldukça dikkatli davranılmalıdır. Bant genişliği yüksek ve kaliteli Hosting seçmek Seo çalışmalarının teknik yapısını oluşturmaktadır. Aslında yeterli alt yapıya sahip olamayan hiçbir sayfa da Seo çalışmaları olumlu sonuçlar vermez. Bu yüzden site kurulum aşamasından içerik üretimine kadar olan bütün süreçte Seo hizmeti almakta fayda olacaktır.

Seo’nun önemi için ise her kullanıcı farklı tanım yapabilir. Fakat genel tanım olarak site hitinin arttırılması için gerekli bir çalışma olduğudur. Zaman içinde teknolojik gelişmelerden hareketle internete erişim kolaylaşmış ve internet kullanıcıları da bir hayli artmıştır. Ürün pazarlamada, blog yazarlığında veya medya içeriklerinin kullanıcıya sunulması işlemi arama motorları aracılığıyla gerçekleşmektedir. Bu durumda ürünü doğru müşteriye veya kullanıcıya sunarak pazar payı ya da sayfa hiti arttırılabilmektedir.

SEO Çalışması Neden Gerekli?

Tüm insanlığın buluştuğu mecra haline gelmiş olan internette yayınlanan web sitelerinin sahipleri, hem maddi kazancı artırmak, hem de bilinirlik sağlamak amacıyla, arama motorlarında yapılan aramaların sonuç sayfalarında daha fazla görünür olmak için çaba harcıyor. Görünür olmak ne demek? Web sitesinin, arama motorlarında arama yapan kullanıcının karşısına çıkacak sonuç sayfalarındaki sıralamalarda, mümkün olan en önceki sayfada ve mümkün olan en üst sırada çıkması demek. Bu da daha fazla sayıda internet kullanıcısının bu web sitesini ziyaret etmesi, yani bir başka deyişle organik trafik artışı demek oluyor.

SEO ve Site İçi SEO Ne Demek?

Yukarıdaki hedeflere ulaşmak amacıyla yapılacak çalışmalarla web sitesinin arama motorlarına uyumlu hale getirilmesine SEO (Search Engine Optimisation) yani Arama Motoru Optimizasyonu deniyor. Site İçi SEO (On Page SEO) ise bu çalışmaların, web sitesi üzerinde yapılan kısmına verilen ad. Bu çalışmada, web sitesi üzerinde bulunan tüm sayfalar analiz edilir ve bu sayfaların içerikleri arama motorlarının çalışma mantığıyla uyumlu hale getirilir. Başarılı bir SEO çalışması, yapılması gerekecek birçok çalışmayı ortadan kaldırarak zaman, emek ve kaynak tasarrufu sağlar, iş yapma imkanını ve müşteri sayısını artırır.

Site İçi SEO Çalışmaları Nelerdir?

Bu çalışmaları kısaca özetlemek gerekirse; web sitesinin domain geçmişi ve süresi kontrol edilir, bunların sorunsuz olması sağlanır. Sitenin yazılım altyapısı incelenir ve barındırdığı kodların temiz olması sağlanır. Kullanılan sunucu kontrol edilir; güvenliği, lokasyonu ve kalitesi gözden geçirilir. Sitenin mobil uyumlu olması ve SSL sertifikası sağlamasına özen gösterilir. Sitenin geçmişinde Blacklist’e girip girmediğine bakılır. Sunucunun ve sitenin IP numaraları kontrol edilir. Site üzerindeki arayüz tasarımlarının kullanıcı dostu olması sağlanır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyallerin özgün olmasına dikkat edilir. Siteye yapılan veri girişlerinin istikrarlı, düzenli ve özgün olması sağlanır. Sosyal medya ortamlarında sitenin duyurulması sağlanır. Web sitesinin açılış hızının sektör standartlarına uygun olmasına dikkat edilir. İçeriklerin imla ve yazım kuralları yönünden kontrolleri yapılır. Tüm bu çalışmaların ardından, elde edilen sonuçlar değerlendirilir ve ortaya çıkan hatalar varsa bunlar giderilir.

Site Dışı SEO

Bir web sayfasının hit kazanması için tek şart site içi dinamiklerinin başarılı olması yeterli olmayabilir. Site dışı Seo çalışmaları yaparak sayfanın kullanıcı trafiği oluşturulması gerekir. Bu çalışmalar Seo hizmetleri sunan Seo uzmanları tarafından verilmektedir. Çalışmalar ise oldukça geniş bir ağ üzerinde gerçekleşmektedir. Sosyal medya hesapları, bloglar ve sayfa ile paralel içerikli site link paylaşımları ile gerçekleşmektedir.

Site Dışı SEO
Site Dışı SEO

Site tanıtım çalışmaları oldukça kapsamlı ve zaman alıcı faaliyetlerden oluşmaktadır. Bu yüzden Seo çalışmalarında etkin şekilde sonuç alabilmek için ilk adım sabırlı olmaktır. Yapay link bağlantıları,  bot ziyaretçiler veya diğer alakasız yönlendirmeler site yapısına zarar verebilir. Google ve diğer arama motorları organik Seo çalışmaları konusunda oldukça dikkatli davranmaktadır. Site içinde oluşturulan algoritma ve botlar ile site dinamikleri sürekli denetimde tutulmaktadır.

Site Dışı Seo Nasıl Yapılır?

Site dışı Seo; backlinkler, açık URL paylaşımı, alakalı metin paylaşımı veya diğer çalışmalar şeklinde gerçekleşmektedir. Oldukça kapsamlı çalışmalar ve geniş bir ağ yapısı ile oluştuğundan;  uygulanacak yöntemi kullanıcılar belirlemelidir. Site içeriklerine uygun sayfalarda link paylaşımında veya etiket kullanarak kullanıcı trafiği oluşturulur. Sayfa tanıtım çalışmaları doğal Seo ile gerçekleştirilmelidir. Eğer yapay Seo çalışmalarında bulunulur ve arama motorları bu durumu fark ederse oldukça sert yaptırımlar ile karşı karşıya kalma kaçınılmaz olacaktır.

Bir web sitesinin kullanıcılar tarafından keşfedilmesi tamamen arama motorlarında üst sıralarda yer alması ile mümkündür. İnternet kullanıcılarının sosyal medya hesaplarına erişiminde bile arama motorlarını kullanması Seo çalışmalarının ne kadar önemli olduğunu vurgulamaktadır. Anahtar kelimeler, alakalı içerikler, ortam dosyası etiketleri veya direk reklamlar ile sayfa ziyaretçisi arttırılabilir. Fakat doğru stratejiyi belirleyemeyen siteler bu konuda otoritesini koruyamayacak ve rakiplerine karşı oldukça alt sıralardan kalacaktır. Bu noktadan hareketle site dışı Seo çalışmasının ikinci adımı için doğru strateji izlenmesi olarak gösterilebilir.

Başarılı bir backlink çalışması ile kullanıcı trafiğinin artması oldukça beklenilen bir sonuçtur. Bir web sitesi için en önemli unsur internet kullanıcılarının ilgisini çekecek içerikler barındırmasıdır. Kullanıcıların site içerisinde ziyaret süreleri sayfa Pagerank oldukça olumlu katkı sağlayacaktır. Bağlantı yolu ile gelen kullanıcıların sayısı veya diğer site dışı çalışmalar ile siteye gelen ziyaretçiler analiz edilip Seo analizinde bulunulur.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO, internet dünyasında var olan her şirket için önemli bir kavramdır. Arama motorları içerikleri ve web sitelerini tarayıcı üzerinde sıralarken bir sisteme göre çalışır. Bu sistem, arama sonuçlarında üst sırada olmak isteyen her şirket ya da kişi için arama motoru optimizasyonunu gerektirir. Arama motorları web sitesi içine gelerek, içeriği ve resimleri tarar. Buradan aldığı bilgiler ile arama sonuçlarında görülmeniz sağlanır. Bu nedenle şirketiniz ya da işletmeniz için doğru bir şekilde arama motoru optimizasyonu yaptırmanız gerekecektir. Bu iş profesyonel kişiler tarafından yapıldığında size en verimli bir şekilde yarar sağlayacaktır. Kısa süre içinde arama sonuçlarında üst sıralara çıkan web siteniz, her geçen gün daha fazla kullanıcı çekecek ve bu da doğal olarak kazancınızı arttıracaktır.

SEO Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öneminden bahsettiğimiz arama motoru optimizasyonu, uzun bir çalışma gerektiren ciddi bir iştir. Öncelikle sitenin içeriği ve kullanıcıların arama alışkanlıkları analiz edilir. Bu şekilde site için hazırlanacak içeriklerin anahtar kelimeleri belirlenmiş olur. Genel olarak kullanıcının aradığı ve arama eğiliminde olduğu şekilde kelimelerin kullanılması, arama sonuçlarında daha fazla çıkmanızı sağlar. Bu nedenle anahtar kelime bulucu araçlardan yararlanılabilir. En çok aranan şekilde kullanılacak kelimeler ile web siteniz de dikkat çekici bir şekilde üst sıralara rahatça tırmanacaktır. Her gün büyüyen ve gelişen internetten dünyasında, büyük bir rekabet içinde olan şirketler farklı stratejiler ile öne çıkmak için gece gündüz çalışmaktadır. SEO uzmanları ise arama motorlarındaki görünürlüğünü arttırmak için gerekli olan tüm çalışmaları sizin için yapacaktır. İşin inceliklerini bilen uzmanlar, içerik yazma ve içeriklerin doğru şekilde oluşturmasında size bir rehber olacaktır.

Arama motoru optimizasyonu sırasında, benzersiz içerikler üretmek çok önemlidir. Çünkü arama motorları, her içeriği tarar ve kopya olanların görülmesini engeller. Bu nedenle web siteniz arama sonuçlarında çıkmaz. Bu şekilde müşteri kaybeder ve satışlarınızın düşmesine neden olursunuz. Kendi siteniz için oluşturacağınız özgün içerik ve konu başlıkları ile, bir sorun yaşamadan arama motorları için görünür olabilirsiniz. Unutmayın ki, iyi bir SEO size uzun yıllar kazanç kapısı olacaktır.

Google SEO

Optimizasyon kelimesi tanım olarak eldeki verilerin en iyi şekilde kullanılması anlamına gelmektedir. SEO yani ” Search Engine Optimization” arama motoru kullanımlarından üst düzey fayda sağlamak, en iyi sonuca ulaşmak amacıyla ortaya çıkmış olup anahtar kelimelerin yönlendirilmesi amacıyla web sitenizin en verimli şekilde kullanılmasını sağlar. Arama motorları en iyi sonucu almak için sürekli güncel halde olmalı, kendini yenilemek zorundadır.  Girilen veriler ile kullanıcıları en kısa yoldan istenilen sonuca ulaştırmak burada esas olan amaçtır. Burada aslında anlatılmak istenilen bir çok kullanıcının aynı kelimeleri yazsalar bile farklı sonuçlar görebilmeleri muhtemel olmasıdır. Bunun nedeni SEO kullanımıdır yani verilerin optimizasyonudur. Temel mantığına bakıldığı zaman aslında dünyanın bir çok yerinden yapılan aramaların özünde her zaman aynı sonuca ulaşma mantığı yatmaz arama motoru kullanılarak yapılan bu aramalarda anahtar kelime kullanımları tekrarları nereye varılmak istendiği belirlenerek kullanıcıların en üst düzeyde fayda sağlaması istenilen bir durumdur. Bir arama motoru olan Google bu konuda üst düzey performans göstermektedir ve kendini sürekli kullanıcı verilerine göre güncellemektedir. Web sitenizin daha verimli kullanılması, kişilerin web sitenize en iyi şekilde ulaşabilmesi SEO optimizasyonunun uygulanması ile çok daha mümkün olmaktadır.

Yerel SEO

SEO optimizasyonunun uygulanmasında daha da iyi sonuçlara ulaşmak amacıyla yerel lokasyonlara göre anahtar kelimelerinin ilgili web sitelerine yönlendirilmesi işlemine yerel SEO optimizasyonu denir. Lokasyon baz alınarak uygulanan sonuçların arama motoru kullanıcıları için daha fazla fayda sağladığı bilinmektedir. Burada dikkat çekilmek istenilen aslında branşlaşma ile örnek gösterilerek açıklanabilir. Örnek vermek gerekirse genel arama sonuçları ders ise SEO optimizasyonu ile fen bilimleri dersine ulaşılabilir yine aynı şekilde yerel SEO optimizasyonu ile fen bilimlerinden fizik bilimine ulaşılabilir. Bu sayede arama motoru kullanan kişiler kendileri için en uygun sonuca daha zahmetsiz bir yoldan ulaşabilmektedirler.

Bu optimizasyonu en iyi şekilde uygulayan arama motoru olarak Google örnek gösterilecek bir çalışma içerisindedir. Google kullanıcılarını ulaşmak istedikleri sitelere en kısa yoldan ulaştırmaktadır hatta onları konumlarına göre de ayırt ederek en verimli sonuca en kısa yoldan ulaştırma anlamında önemli bir yol kat etmiştir. Google üzerinden yapılacak SEO optimizasyonları elbette web sitenize ziyaretçi çekmek, kişilerin en iyi şekilde web sitenize yönlendirilmesi işlemini uygulamak optimum seviyede fayda sağlayacaktır. Web sitenizin verimini artırmak ve arama motoru kullanan kişilerin başka web sitelerine yönlendirilmesini engellemek amacıyla web siteniz için Google SEO optimizasyonu yaptırmanız  tavsiye edilmektedir.

Seo Uzmanı

Web sitelerinin arama motorlarında yükselmesine seo adı verilir. Seo bir defalık bir şey değildir aksine sürekli bir şeydir.Çünkü web sitenize ne kadar çok ziyaretçi veya takipçi gelirse o kadar çok arama motorlarında üst sıralarda yer alırsınız.Hiç ziyaretçi almayan bir web sitesinin değeri de yoktur ama sürekli ziyaret edilen bir sayfanın değeri de o ölçüde artar. Seo internet sitenizi en iyi hale getirerek insanların anahtar kelime kullanarak sitenizi bulmayı kolaylaştırır.Web sitesi iyi bir yapıya sahipse, kolay ulaşılabiliyorsa ve alakalı içerikleri varsa arama motorlarında üst sıralarda yer alır.Ancak sürekli optimize etmeniz gerekmektedir çünkü seo bir defalık bir şey değildir sürekli yenileme ister. Seo sadece anahtar kelimeler kullanarak üst sıralara çıkmak demek değildir. Seonun  asıl amacı takipçilere ve ziyaretçilere istediklerini vermektir. Eğer bu trafiği sağlayabilirseniz eğer seo da üst sınırlara çıkabilirsiniz. Seo hakkında çalışmalar yapıp kısa sürede etki görmek yanlış olur. Doğru sonuçlar için sabırla çalışıp beklemek gerekir.Hiçbir şey kolaylıkla meydana gelmez eğer kalıcı ve etkisi süren bir seo istiyorsanız sabırla çalışıp beklemeniz gerekir.

Nasıl Seo Uzmanı Olunur ?

Seo; alanında etkin ve teknik , analitik , yaratıcı gelişmeleri takipleyen ,uygulayan ve sonuçlarını analiz eden kişiye seo uzmanı adı verilir. Seo uzmanı yalnız seo alanında değil dijitalleşen dünyayla ilgili her gelişmeyi takip edip seo kapsamında birbirine bağlar ve planlamalar yapar.  Sitenin takip edilmesi , sürekli etkileşim halinde olması ,takipçilerle daha fazla iletişimde olması için yazılım programları kullanması .İçerik oluşturmak ve onun programlanmasında seo kullanmak .Rakiplerin reklam içeriklerini araştırıp analizlemek.Analitik düşünmek önemlidir.Kısa zamanda problemlere çözüm bulmak. İçerik pazarlama stratejilerini kullanmak.Bu adımlar takip edilerek seo uzmanı olabilirsiniz.Fakat seo uzmanı olmak kolay değildir çünkü bir defa internet sitenizin tıklanması sizi en üst sıralara taşımaz.İnternet pazarlaması konusunda yeterli bilgi ve beceriye sahipseniz eğer seo uzmanı olmaya yatkınsınız yorumu yapılabilir, çünkü internet dünyası çok derin ve karışıktır sadece ilgi gösterenler bu meslekte ayrışır. Seo da yalnızca teorik bilgi yeterli olmayabilir, pratik olmadan teori sadece teoridir.

Seo Çalışması

Türkçe karşılığı ‘arama motoru optimizasyonu’ olarak nitelendirilir. Amacı web sitelerinin arama motorlarında daha iyi performansla ön sıralarda olmasıdır. İngilizce açılımı Search Engine Optimizasyon’dur. Daha iyi sıralamalar elde etmek isteyen sitelerin tercihidir. Belli kurallar doğrultusunda sürekli geliştirme ve güncellemeler yapılır. Daha fazla ziyaretçiye ulaşmak ve site trafiğini arttırmak hedeflenir. Sonu olmayan devamlı bir süreçtir. Müşteri artışı, maddi kazanç, markalaşma, reklam, manevi kazanç temeliyle her sitenin yaptırması gereken bir uygulamadır.

Yapılan doğru ilerlemeyle ulaşılan başarı kaçınılmaz olur. Öncelikle kurallarla uygun olunmalı ve yapaylıktan kaçınılmalıdır. Arama motoru kriterlerine uygun olmama durumunda sitenin silinmesi tehdidi ile karşı karşıya kalınabilir. Bu yüzden adımları doğru belirleyip ilerlemek gerekir.

Seo Yöntemleri

Seo uygulamaları; iç seo ve dış seo olarak iki kategoride incelenir; Bunlar site içi SEO ve site dışı SEO’dur.

İç seo uygulamaların isminde de anlaşılacağı gibi site içeriği geliştirme amacı güdülür. Başlık ve metin, anahtar kelime, site içi fotoğraf seçimi gibi unsurlarla site, benzersiz içeriklerle donatılır. Örneğin arama motoruna yazılan kelimenin metin içindeki yeriyle sitenin üst sıralarda karışımıza çıkması site ziyaretini arttırır. Daha sonrasında bir site haritasına sahip olmak işleri daha kolaylaştırır. Siteyi ziyaret edenler için aradıklarını kolay ve güvenilir bulabilmek önemlidir. Vakit herkes için daha da kıymetli hale gelmişken ulaşılabilirlik hızlı olmalıdır.

Bir diğer uygulama olan dış seo uygulaması site içi hazırlandıktan sonra geçilmesi gereken unsurdur. Bir diğer adıyla ‘backlink’ olarak kullanılır. Backlink; bir web sitesinin başka bir web sitesi tarafından link verilip, referans gösterilmesine denir. Bu sayede sitenin tanıtımı ve ziyaret trafiği artar. Doğal, kendi yazdığınız bir makalenin backlink alması site gelişimini oldukça etkiler. Yapaylıktan daima uzak olunması gerekir. Güvenilir sitelerden backlink almak otoritenizi arttırır.

Site dışı uygulamalarında kullanılan bir diğer unsurda sosyal medya etkileşimleridir. İçeriğin kalitesiyle beraber paylaşımlar artar. Kullanılan hit uygulamalarda varlığınızla popüler olma hızınız doğru orantılıdır. Siteniz için en kaliteli trafik, güvenilirlik, en doğal ve kolay bilgi erişimi için seo uygulamasını yaptırmanız yararınıza olacaktır. Artan satış ve ziyaretlerle hem maddi hem de manevi kazan sağlamanız mümkün olmaktadır.

Derin Sulardaki Kurtarıcı: SEO

Günümüz dünyasında teknolojik gelişmeler ile iç içe olmamak artık neredeyse imkansız bir haldedir. Birçok işletme, firma  hatta kişilerin kendilerine ait bir İnternet sitesinin olduğunu fark etmişsinizdir. Eğer nasıl yapmanız ve neye önem vermeniz gerektiğini bilirseniz bu adeta bir okyanus gibi olan İnternet dünyasında da yolunuzu bulabilirsiniz. İşte tam bu noktada size İnternet’in derin dünyası içinde kaybolmamayı sağlayacak yegane kurtuluş SEO olacaktır. Kısaca SEO’dan bahsedecek olursak sizi İnternet dünyasında öne çıkaracak bir yol diyebiliriz. Herkesin bir yer kapmaya çalıştığı bu dünyada siz de yerinizi alın.

SEO Ve Gücü

SEO, İnternet sitenizi benzer birçok site arasından çıkarıp arama sonuçlarında üst sıralara getirmeyi hedefler. Günümüzde çok büyük bir pazara sahip olan E-Ticaret dünyasında şirketler kendilerini bu pazarda öne çıkarmak için adeta bir yarış içindedirler. Birçok firma SEO hizmetleri almakta ve kendi hedef kitlelerine ulaşmayı planlamaktadır. Tabi ki tek başına anahtar kelimeler kullanmak yeterli olmayacaktır. Kendinize ait belirli bir hedefi olan içerikler üretmeli ve bu içeriği olabildiğince özgün bir şekilde yaratmalısınız. İçerik oluşturma sürecinde doğru anahtar kelimeleri kullanmalı ve bunları SEO ile uyumlu şekilde oluşturmalısınız. Gereksiz anahtar kelimeler kullanmak ya da Google algoritmasını kandırmak gibi bir amaç hedef etmeyin. Bunun yerine Organik arama sonuçlarında en üstte olmak asıl hedefiniz olmalıdır. Örneğin bir uçak firmasının hedef kitlesi seyahat etmeyi seven insanlar olmalıdır. Oluşturdukları içerikte de bu kitleye istediklerini vermeleri gerekir. Kaliteli bir içerik ve güvenilirlik sizi arama sonuçlarında üst sıralara getirecektir. SEO, bir İnternet sitesinin omurgasını oluşturur. Güçlü bir SEO çalışması size istediğiniz ziyaretçi trafiğini sağlayacaktır. Aynı zamanda güvenilir bir Backlink alabilmek de önemlidir. Sitenizin hedef kitlesine uygun ve güvenilirlik düzeyi yüksek olan bir siteden Backlink almak size hedeflerinize giden yolda büyük bir güç katacaktır.

Kaliteli İçerik, Kaliteli Site

Kısacası Google sizden kendinize ait özgün içerikler beklemektedir. Ulaşmak istediğiniz kitleye istenileni sunduğunuzda bunun karşılığını oluşan site trafiğinde göreceksiniz. Süreklilik ve özgünlük bu noktada en büyük yapı taşıdır. Eğer ona bir dünya sunarsanız SEO da sizi dünyaya sunacaktır.

Mobil SEO

Günümüzde mobil SEO, web sitelerini kullanan bütün firmaların olmazsa olmazıdır. Yaşantımızda teknolojinin çok hızlı yükseliş trendini beyaz eşya, otomobil, akıllı telefon vs. gibi ürünlerde gözlemleyebiliyoruz. Dünyadaki birçok firma da rekabetten ayrı düşmemek için teknolojiyi kullanıp dijital alemde yerlerini almak istiyor. Buna en büyük örnek de e-ticaretin hemen hemen her sektörde kullanılması. Tüketicilere her mecrada ulaşmayı hedefleyen firmalar öncelikli olarak akıllı telefon kullanıcılarına ulaşmayı amaçlıyor. Bu durum da firmaların SEO çalışmalarını mobil kanallara sevk ediyor.

Mobil SEO
Mobil SEO

Kısaca Mobil SEO

Mobil SEO, tüketicilere mobil cihazlarla sınırlı ortamlarda sıkılmadan gezinme veya araştırma yapabilme imkanı sunan web sitelerinin mobil cihazlara taşınmış halidir.

Müşterilerin işletmelere en kısa yoldan ulaşması için mobil uygulamalar artık hayatımızda kaçınılmaz bir yer almıştır. Mobil SEO uygulamalarının kalitesini artırmak farklı akıllı cihazlara uygunluğu, görüntüsü ve kullanım kolaylığı ile orantılıdır. Bu yüzden de tüketiciler tarafından daha cazip hale gelmek için web site uygulamalarına ve içeriğine önem vermek gerekir. Bunlar uygun yazılımlar, sitenin tüm işletim sistemlerine uygunluğu, video veya fotoğrafların ekranda rahat görüntülenmesi, web sitesinin kullanımının ergonomik olması gibi sıralanabilir.

Mobil SEO Neden Kullanılmalı?

Hedeflenilen insanların müşteri portföyüne girebilmeleri için zaman ve mekan kavramlarını bir araya getirmek gerekmektedir. İhtiyacını karşılamak ya da keyif almak için web sitelerinde dolaşanların siteden hemen ayrılmamaları için iyi bir mobil SEO uygulaması şarttır. Bu da o firmanın arama motorlarının sonuç sıralamasında üst saflarda yer almasını sağlar. Bunun yanı sıra içerik, tasarım, hız, görünürlük çeşitlilik, sanal ortamdaki faydalı ve zararlı dosyaların ayrımı da tüketicilerin web sitelerinde kalmalarını sağlar.

Yapılan araştırmalara göre arama motorlarında mobil aramaların masaüstü aramalara göre daha yüksek olduğu görülmüştür. Bu farkın daha da aratacağını öngörmek hiç de zor değildir. Bu göstergeler bize mobil aramaların tüketicileri direkt etkilediğini ve satışları artırdığını söylemektedir. Akıllı cihazların teknoloji gelişiminde önde gelmeleri mobil SEO’ ların önemini direkt ortaya çıkartmaktadır.

Web sitelerinin amaçları dijital gezginleri kazanmaktır. Bu gezginlerin kalıcılığını sağlamak ve artırmak adına firmaların web sitelerinde mobil SEO kullanmaları kendileri için de büyük önem arz etmektedir.

Yerel Lokal SEO

Arama motoru optimizasyonunun alt kolu olan yerel lokal SEO, daha çok yerel bazdaki e-ticaret sitelerini en uygun duruma getirmeyi amaçlar. Böylece e-ticaret sitelerinin görünürlüğü Google gibi arama motorlarının sonuç sıralamasında üst saflarda yer alacaktır. Yerel SEO işletmelerin nerede olduklarını detaylı olarak kullanıcılara sunulmasını ve dijital aramalarda daha belirgin olmasını hedefler.

Dünya ölçeğinde yapılan araştırma ve incelemeler mobil kullanıcıların çok büyük oranının yerel aramalar yaptıklarını gösteriyor. Yine bu aramaların çok büyük bir oranı da web sitelerinin ihtiyaçları doğrultusunda ulaşıldıklarına işaret ediyor. Bu da bize yerel SEO uygulamalarının ne kadar vazgeçilmez olduğunu ifade ediyor. Doğru kategori, doğru iş tanımı ve ürün ve hizmetlerin doğru bilgilerle sunulması işletmelerin yerel arama motorlarında üst saflara tırmanmasını sağlayacaktır.

Yerel SEO’nun Kullanım Amacı

İşletmelerin yerel SEO’yu kullanmalarındaki amaç yerel oldukları için yakın çevreden aranıldığında arama motorlarının sonuç sıralamasında üst saflarda bulunup görünürlüğünü arttırmaktır.

Coğrafi olarak yakın bir çevreden arama yapılması durumunda ziyaretçiler için firmalar kolayca görünebilir durumda olacaklardır. Böylece yerel SEO uygulamalarında ziyaretçiler firmaların ne yaptığının yanı sıra nerede olduklarını da öğreneceklerdir. Bunun yanı sıra gereken teknik çalışmaları tamamladıktan sonra uygulanan stratejilerle yerel SEO ile yapılan aramalarda ziyaretçiler kendilerine en yakındaki firmayı bulabileceklerdir. Lokal firmaların hedeflerine ulaşması için doğru içerikler, doğru yapılanma, doğru başlıklar ve mobile uygunluk yerel SEO çalışmalarıyla doğru orantılıdır.

Yerel SEO’yu Etkili Kullanmak İçin Ne Yapılmalı?

Yerel SEO’yu uygulayacak firmanın kendisini etkili kılabilmesi için doğru anahtar kelimelerinin seçimiyle birlikte aşağıdaki noktalara dikkat etmesi gerekir.

 • Kullanılan görsellerin sunulan hizmet veya ürünlerle direkt ilgili olmaları
 • İşletmelerin iletişim bilgilerinin ve konumlarının bulunması
 • Mesai saatlerinin belirtilmesi
 • Ürünler hakkında detay bilgi sunulması
 • Web sitesinin mobil cihazlarla uyumu
 • Web sitesinin dizaynı vs.

Yukarıdaki maddelerin uygulanmasıyla ve görsel optimizasyonun tamamlanmasıyla beraber yerel arama listelerinde yüksek oranda görünürlük ortaya çıkacaktır. Ayrıca yerel SEO’nun daha ekonomik olması firmaların tradisyonel pazarlama yerine dijital pazarlama metotlarını uygulamasını sağlamıştır. Bununla birlikte yerel SEO çalışmaları firmaların reklam harcamalarında ve tüketiciye ulaşımında daha ekonomiktir.

Dijital Pazarlama Ve SEO

Günümüzde insanların ihtiyaçları nedeniyle gitgide büyüyen ticaret, teknolojinin ve sanal dünyanın jet hızıyla gelişmesiyle dijital bir hal almıştır. Böylece teknolojiyle birlikte pazarlama alanı fiziksel koşullardan çıkıp dijitalleşme yolunda hızla ilerlemiştir. Bundan yıllar öncesinde işletmelerin tradisyonel metotlarla uyguladığı pazarlama, teknolojinin büyük bir ivme kazanmasıyla birlikte artık bu metotların başarılı olmadığını gösterdi. Ve böylece yeni bir pazarlama metodunun doğuşunun temelleri atılmış oldu.

Dijital Pazarlama Nasıl Oluştu?

Teknolojinin büyük bir hızla gelişmesi, yanında eş zamanlı olarak internet ve sosyal medyanın da büyük kitlelerce kullanılmasını beraberinde getirdi. Bu durum televizyon, radyo veya gazete gibi araçların da sanal ortama taşınmasına neden oldu. Böylece tradisyonel metotlarla pazarlama yapan işletmeler kendilerinin de teknolojiye ayak uydurup hızla dijitalleşmeleri gerektiğini fark ettiler. Günümüz kuşağı insanlarının teknoloji, sosyal medya ve interneti aşırı kullanımı başlangıçta olumsuz karşılandı. Fakat daha sonra işletmeler tüketicilere erişmenin en kısa ve kolay yolunun dijitalleşmekten geçtiğini anladılar. Böylece dijital pazarlama kavramı hayatımızda bir anda yer aldı.

Dijital Pazarlamanın Ve Arama Motoru Optimizasyonu Faaliyetleri İşletmeler Açısından Neden Önemlidir?

Dijital pazarlama işletmelerin potansiyel tüketicilerine en kısa ve kolay yoldan erişmesini sağlayan ve böylece tanınırlığını artırmasını amaçlayan bir pazarlama metodudur. Dijital pazarlamanın SEO ile birleşmesi ve işletmelerin tanınmasıyla Google gibi arama motorlarının sonuç sıralamasında üst saflarda bulunması ve görünürlüğünün artması faydasını sağlar. Görünürlüğün artması ise daha çok tanınma ve daha çok kazanç demektir.

Tradisyonel pazarlama ile dijital pazarlamayı karşılaştıralım. Tradisyonel pazarlamada kazanç sağlamak için tüketicilerin işletmeyi televizyon gibi araçlardan görüp bizzat gelip ürün satın alması gerekir. Ama dijital pazarlamada tüketicinin web sitesine girmesi ya da ürünü sosyal medyada paylaşması bile işletmelere kazanç getirir. Ayrıca dijital pazarlamada tradisyonel pazarlamaya kıyasla SWOT analizi yapmak ve müşteri portföyünü belirlemek çok daha kolaydır.

Sonuç olarak günümüzde birçok işletme tradisyonel pazarlama yerine dijital pazarlamanın sağladığı avantajlardan yararlanmaktadır. Ayrıca dijital pazarlamayı SEO ile birleştirerek pazarlama metotlarını daha verimli kullanıp görünürlüklerini artırmakta daha çok ürün satışı ve kazanç sağlamaktadırlar.

SEO Uyumlu Web Sitesi

İnternet ile beraber gelişen dijital dünyanın yayılmasıyla birçok kişi kendi web sitesini kurmaya başladı. Kişilerin kendi web sitesine ek olarak büyük firmalar da web sitelerine sahip. Kişisel blog ya da kurumsal şirket nasıl bir oluşum isterseniz isteyin bu devirde mutlaka web siteniz olmak zorunda. İnsanların güvenini kazandıran algılardan biri de artık başarılı bir web site. Bunun için başarılı olmak isteyen kişiler ve işletmeler web site tasarlaması yapıyor.

Web site kurulumuna karar verdikten sonra web sitenizin içeriğinde neler olacağına karar vermelisiniz. Daha sonra web sitesinin hedef kitlesi kimler olacak buna karar verilmeli ve bu şekilde çalışmalar yapılmalıdır. Bu aşamadan sonra host ve domain alımı sağlanır. Host; bir web sitesinde kaynak dosyalarının saklandığı alandır. Bu alan olmadığı sürece web sitesi olamaz. Domain de internet tarayıcılarında temsili bir şekilde gösterilen isimdir. Host ve domainden sonra web sitesi ekleme, web sitesine içerik ekleme ve son olarak da site optimizasyonu ile SEO uyumu yapılır. SEO uyumlu web sitesi olmayan kişiler bu alanda yeterli derecede tıklama sayısı alamaz böylece de başarılı olamaz.

SEO Uyumlu Web Sitesi Nedir?

SEO, arama motoru optimizasyonudur. Google, Yandex gibi arama motorlarına herhangi bir kelime yazdığımızda karşımıza bazı web siteleri çıkar. Bu web siteleri o kelime ile ilgili SEO uyumuna sahiptir. Bu nedenle web tarayıcıları onları karşımıza çıkarır. Google gibi arama motorları, web site tasarımcılarından kullanıcı dostu web siteler tasarlamalarını bekler. Seo uyumlu web sitesi alt yapı kurgusunun kullanıcı dostu olması ile gerçekleşir. Web site ilgili sektörle alakalı içeriklere sahip olmalıdır. İçerikteki bilgiler de yalın bir anlatımla kullanıcıya istediği bilgileri iletmelidir. Bu şekilde yapılan çalışmaların tamamına SEO uyumlu web sitesi denir. Örneğin internet tarayıcısına bilgisayar kelimesini girdiniz ve arattınız. Karşınıza çıkan tüm web siteler SEO uyumlu web sitesidir çünkü hepsinin alt yapısına kelime olarak bilgisayar kelimesi girilmiştir ve kullanıcının karşısına çıkması işaretlenmiştir. Bu şekilde karşımıza çıkan web siteler SEO uyumlu olmasaydı aradığımız bilgilere ulaşmak için çok fazla zaman harcamamız gerekirdi.

SEO Hizmeti

SEO hizmeti tanım olarak arama optimizasyonu anlamına gelmektedir. Kullanıcılar sitelere erişimi genellikle arama motorları ile gerçekleştirmektedir. Google, Yandex veya Bing gibi arama motorları aratılan konun güncelliği ve kullanıcı profiline uygun önerileri sunmaktadır. SEO hizmeti ile gerçekleştirilen çalışmalar doğrultusunda arama motorları önerilerinde sitenin üst sıralarda yer alması gerçekleşmektedir.

Web sitelerinin temel amacı kullanıcı trafiği oluşturmak veya internet kullanıcılarını kendi sitelerine çekmek olarak açıklanabilir. Bu durumda sitelerin tanıtımının yapılması gerekmektedir. Bu tanıtım reklam olarak değil, site ziyaretçi sayısının artması ile mümkündür. Ziyaretçilerin sitelere yönlendirilmesi ise iki şekilde gerçekleşir. İlk yol kullanıcı direkt URL bağlantısını kullanarak siteye erişim sağlar: Bu yol oldukça az tercih eden yöntemlerdendir. Diğer yol ise arama motorları aracılığı ile olmaktadır.

Arama motorlarında aratılan kelimeler, uygun bulunulan sayfalar öneri olarak sunulmaktadır. Bu öneri yapısı için ise arama motorlarının oluşturmuş olduğu yazılımlar ve algoritmalar kullanılmaktadır. SEO hizmeti alınarak arama motorları için web site uygunluğu geliştirilmektedir.

SEO Hizmetinin Önemi

SEO web siteleri için yapılan reklam çalışmaları denilebilir. Fakat SEO reklamcılığı, geleneksel reklamcılıktan oldukça farklıdır. Reklamlarda ürün tanıtımı direkt yapılırken, SEO da durum oldukça farklıdır. SEO bir web sitesinin bakım sürecinden kullanım sürecine kadar gerçekleştirilebilen işlemler bütünüdür. SEO çalışmaları oldukça uzun ve yorucu işlemlerden oluşmaktadır. Bu yüzden tecrübeli ve alanında uzman ekip yardımıyla gerçekleştirilmektedir. SEO hizmeti almak için iletişime geçebilirsiniz.

SEO çalışmaları aslında site tasarımı ile başlar ve kullanıcının siteye gelmesi ile sonlanır. Genel döngü olarak arama motorları aracılığı ile kullanıcı siteye erişim sağlar, bilgi edinir ve ayrılır. Bu işlem sürekli tekrarlandıkça site hitinin arttığı görüleceğidir. SEO çalışmaları ile site arama motorları için optimize edilir. Burada ki optimizasyon site indexleme, anahtar kelimeler veya başlık kullanım gibi unsurlar etkilemektedir. Bu gibi unsurları web site tasarımını gerçekleştirirken yapmak mümkündür. Fakat dış SEO olarak adlandırılan, site tanıtım çalışmaları için SEO hizmeti almak gerekmektedir. Buradaki işlemler belirli bir ağ sayesinde gerçekleşir ve backlink adı verilen link kullanımları gerçekleşmektedir. Site ziyaretçi trafiğini arttıran bu çalışmalardır.

Seo’da Özgün İçerik

Seo çalışmalarının temel amacı web sitesinin tanınırlığını arttırmaktır. Bunu yaparken özgün içerikler oluşturulması gerekir. Google ve diğer arama motorları içeriğin kalitesi hakkında pek bilgi sahibi olamayabilir. İçerik ile değerlendirmeyi yapacak olan internet kullanıcılarıdır. Seo’da özgün içerik oluşturmak Seo çalışmalarının temelidir. Taklit veya kopya içerikler arama motorları algoritması ile belirlenecek bu da site puanın düşmesine yol açacaktır.

Seo çalışmaları genel olarak site tanıtımı şeklinde gerçekleşmektedir. Bu tanıtım ise arama motorları sayesinde oluşmaktadır. Arama motorları en güncel konularla ilgili olan, alakalı siteye kullanıcıyı yönlendirecektir. Bu durumda sitenin en başta güncelliğini koruyarak özgün içerik çalışmalarında bulunması gerekmektedir.  Özgün içerikler oluştururken arama motorlarını arka planda düşünmek gerekir. Kullanıcı odaklı içerikler ile oluşturulmuş sitelerin, üst sıralarda yer aldığı görülmektedir.

Özgün İçerik Nasıl Oluşturulur?

Seo’da özgün içerik oluşturmak için; içerik yazarlarının seo kaygısından uzak, kullanıcıya hitap ettiklerini düşündükleri bir çalışma şekli gerekmektedir. Özgün içeriğin ilk kriter noktası ise doğal içerikler olmasıdır. Doğal içerikler ise, tamamıyla yazarın fikirlerinden beslenmiş, anahtar kelime veya başlık gibi şartlardan bağımsız oluşturulmuş içeriklerdir. Burada ilk göze çarpan yazı içerisinde alakalı aramanın, oldukça homojen dağılıyor olmasıdır. Burada özgün bir şekilde oluşturulan içerik ile hit kazanılır. Kazanılan hit ise arama motorları puanlamaları için kullanılmaktadır. Gerçekleştirilen ziyaretler ve sayfada kalınan süre gibi faktörler göz önünde bulundurularak; sayfa aramalarda üst sıralarda yer alır.

Özgün içerik oluşturmak için oldukça yaratıcı ve açık fikirli olmak gerekmektedir. Özellikle seo uyumlu içeriklerin oluşturulmasında; içerik ve başlık uyumu gerçekleşmelidir. Aksi takdirde site içerikleri taklit veya kopya olarak algılanacaktır. Bu da seo çalışmalarını boşa gitmesi olarak değerlendirilir. O yüzden içerikler ne kadar özgün olursa seo çalışmaları da o derece etkili olur. Seo’da özgün içerik oluşturmak için ilgili kurumlarla iletişime geçerek yardım alabilirsiniz.

Seo çalışmalarının bütünü sayfa tanınırlığını arttırmak için gerçekleşmektedir. İçerikler tanıtım ürünü olarak kullanılmaması gerekir. Bu durumda sayfa hiti sabit kalacak ya da düşecektir. İçerik üretiminde bulunmayan siteler, arama motorlarında öneri olarak sunulmaz. Sebebi ise arama motorlarının  değerlendirme politikalarıdır.

Backlink Nedir ?

Backlink bir web sitesi için olmazsa olmazdır. Backlink geri link anlamına gelen, web sitenize başka sitelerden gelen linklerdir. Backlink bir web sitesinin ne kadar çok tıklandığını dolayısıyla popülerliğini ortaya koyar. Bir web sitesi diğer siteler tarafından ne kadar çok  tavsiye ediliyorsa eğer bu web sitesi kalitelidir. Başarılı bir Seo stratejisinde backlink oluşturmak en temel duvarlardan birisidir.Başarılı sonuçlar için doğru anahtar kelime kullanımı, içerik zenginliği , kullanılan verilerin doğruluğu ve bir çok nokta uyum içerisinde olmalıdır.Arama sonuçlarınızın en üstte yer almasını istiyorsanız eğer hedef kitlenize, hedef kelimelerle hitap etmek çok önemlidir.Hedef kitlenizin sizi görmek isteyeceği yerde olmak önemlidir. Doğru zamanda doğru içerikler ve hedef kelimeler paylaşarak en üst sıralarda yerinizi alabilirsiniz.

Backlink Neden Önemlidir

Backlinkler bir web sitesine 3 ana konuda yardım eder. Bunlardan ilki sıralamalardır.Genel olarak bir web sitesi ne kadar çok tık alıyorsa , alakalı olarak arama sorguları için sıralamalar o kadar yüksek olur .Bunlardan ikincisi keşfedilebilirliktir. Arama motorları yeni backlinklere bakmak için zaten bildikleri sayfaları tekrardan ziyaret ederler, bu ziyaretler sonucu yeni bir içerik bulurlar.Arama motorları sık ziyaret edilen sayfaları , sık ziyaret edilmeyen sayfalardan daha çok kullandığı için sürekli ziyaret edilen sayfalardan backlink alırsanız içerik daha hızla yayılır. Bunlardan üçüncüsü yönlendirme trafiğidir. İnsanları faydalı kaynaklara yönlendirmek için backlinkler kullanılır.Birisi sizin web sitenizin bağlantısına girdiği zaman yönlendirme trafiği almış olunur.

Backlink Nasıl yapılır

Backlink almanın birçok yolu vardır.

 • Mesela bir siteden blog yazısı veya tanıtım yazısı alıp yazabilirsiniz.
 • Küçük  paravan web siteleri açıp , asıl sitenize backlink sağlayabilirsiniz
 • Blog yazılarına yorum yazıp , kendi sitenizin linkini bırakabilirsiniz.
 • Blogger olan insanlardan siteniz için tanıtım yazısı yazmalarını sağlayabilirsiniz

Fakat bu yollar sadece kısa süreli etki yaratır , uzun zamanda etkisi geçebilecek kısa süreli çözümlerdir. Uzun sürede kalıcı bir çözüm istiyorsanız eğer doğal yollara başvurmanız daha sağlıklı olur. Uzun süren ve sabır isteyen bir olaydır seo ve backlink. Seo açısından en kalıcı ve en değerli olan içeriğin kalitesiyle kendiliğinden oluşan backlinklerdir, çünkü zamanla , yavaş yavaş yerine oturan şeyler her zaman daha kalitelidir.

SEO Firması

Web site sahibi olmak isteyen firmaların, domain yaşına ve backlink uygulamalarına dikkat ederek iyi bir SEO alt yapısıyla dijital platformlara giriş yapması günümüzdeki en aktif online eylemlerden biridir. Söz konusu SEO çalışması olduğu zaman çeşitli firmalar bu uygulamalar için profesyonel destek almaktadırlar.

SEO Firması
SEO Firması

SEO Firmaları ve Çalışma Stratejileri

Dijital mecralarda genellikle tarayıcıların denetlediği uygulamalardan biri olan SEO çalışmaları, belli kurallar ve düzen içerisinde gerçekleştirilmelidir. Bunun için SEO firmaları işlerinde uzman elemanlarla sizlere hizmet sunmaktadırlar.

Bir firmanın çevrimiçi dünyadaki görünümünü arama optimizasyonu stratejileri ile ileri seviyeye getirmek SEO firmalarının birincil görevidir. Beraberinde ise hedeflediğiniz müşteri kitlesinin seviyesini ve reklamdan ziyade anket tarzı uygulamalarla pazarlama oranınızın yükselmesine yardımcı olurlar.

Uzman çalışanlarıyla bir SEO firması, pazarlama harcamalarınızı en aza indirgeyerek hizmet vermenin yanında web site sahiplerinin doğru hamleler yapmalarına destek olur. Çeşitli hedef kitlelerce benimsenmiş kelime grupları seçerek web sitesinin arama esnasında üst sıralarda yer almasını sağlar. Bu yükseliş ancak SEO firmalarının uzmanları tarafından sağlanmaktadır.

Web sitesinin SEO çalışması ne kadar özgün ve kaliteli ise tarayıcılarda herhangi bir sorun yaşamadan devamlılığı sağlanmış olur. Devamlılık ve sitenin en üst sıralarda yer alması aslında kaliteli bir destekle olmalıdır.

 • İyi bir kelime öbeği sunmaları
 • Web siteye tıklanma ve ziyaret oranının kalitesi

Yukarıdaki iki madde bir SEO firmasının web site sahibinin işletmesi için sunabileceği en önemli hizmetlerdendir. Anahtar kelime web sitesini tarayıcılarda yapılan aramalarla en üstlere taşırken, web sitesine ziyaret oranının kaliteli bir formla gerçekleştirilmesi sitenin görsel ve işitsel bağlamda ilerleyişini olumlu yönde etkiler. Web sitesinin sahibi olan işletmeciler bu uygulamalar sayesinde hem kaliteli hem de kar oranı fazla çalışmalara imza atmış olurlar.

Seo Firması Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Bir SEO Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 • Firmanın hizmet verme süresi
 • Çalışma geçmişleri ve memnuniyet kayıtları
 • Referans görüşler
 • Firmanın kendi web sitesinin SEO çalışması
 • Arama motoru optimizasyonu kaliteleri
 • Hizmet şartları
 • Çevrimiçi görünüme sağladıkları olumlu etkiler
 • SEO çalışma şartları ve uygulamalarının legal bir şekilde yerine getirmeleri

SEO Ajansı

İngilizce’de “Search Engine Optimization” olarak bilinen” SEO Türkçe’ye arama motoru optimizasyonu olarak tercüme edilmiştir. Bu uygulama, sitede yer alan anahtar kelime kullanımı ile arama motoru üzerinde yapılan aramalarda sitenin ilk sıralara taşınmasına olanak sağlar. SEO uygulaması, dijital dünyada sesini duyurmak, satış yapmak ya da tanınmak isteyenler için önemli bir reklam aracıdır. Kurumlar ya da bireyler seslerini yeni dünyada duyurabilmek için aramalarda üst sıralarda çıkmak isterler. SEO ajansı, tam da bu beklenti noktasında devreye girer. Bu firmalar uyguladıkları ya da önerdikleri teknik yöntemler ile, müşteri tanıtımlarını Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirerek, müşterilerin istedikleri hedef kitleye ulaşmalarını kolaylaştırırlar.

SEO Ajansı

SEO Ajansı Neler Yapar?

SEO ajansı, öncelikle sizi dinler. Beklentilerinizi ilk elden öğrenir, bilgi işlem departmanınızla iş birliği içinde çalışarak, size özel SEO stratejisi oluşturur. Dijital dünyanın hızına ve dinamizmine yetişmeniz, aramalarda rakiplerinizin önüne doğal yollardan geçmeniz konusunda plan ve programlar oluşturur. Sonuçları sizlere düzenli olarak raporlar, eksikler varsa tamamlar, bu konudaki yeniliklerden sizleri anında haberdar ederek, önden gerekli önlemleri almanızı sağlar. Tüm bunların sonucunda, aramalarda üst sıralarda yer alarak sürdürülebilir bir grafik yakalamanızı destekler. Bu şekilde siteniz butik bir kalitenin yanında kullanıcılara da nitelikli ve güvenilir veriler sunar. SEO, günlük takip gerektiren bir hizmet olup, analitik verilere bağlı test ve analizlerde yapılacak olası bir hata, var olan pozisyonun bile kaybedilmesine yol açabilir.

Neden Bir SEO Ajansı İle Çalışmalısınız?

SOE ajansı, arama motorlarının algoritması ve etkilenebileceği olası unsurları analiz ettikten sonra SEO’nun uygulanabileceği en doğru yöntemi tespit ederek, internet sitenizin kullanıcı beklentisine göre şekillenmesinde yardımcı olur. Böylelikle, arama motorları üzerinde kazanılan organik trafik vasıtası ile de sitenizin satış hacminin nasıl büyüdüğünü izleyebilirsiniz. Site içi ya da site dışı aramalarda, görsel kalite, başlık, alt başlıkların ve bölümlerin site içeriğine uyumu gibi konular ile birlikte, vereceğiniz linkler ile daha fazla aramada ve ön sıralarda çıkmanızı sağladığı için SEOtekniklerini profesyonel olarak uygulayabilen bir ajans ile çalışmak her zaman faydalıdır. SEO, yeni dünyanın vazgeçilmez bir parçası olma yolunda hızla ilerliyor. Siz de en kısa zamanda bu dünyada yerinizi almak isterseniz hemen şimdi bize katılın!

Seo Danışmanlığı

Seo danışmanlığı herhangi bir web sitesinin hedeflediği kullanıcıların belli başlı arama motorlarında yaptıkları sorgulamada en üst sıralarda yer almasıdır.Asıl amacı konu ile en alakalı , en doğru olan , açıklaması en iyi kabul edilen sayfaları en üst kısımlara taşımaktır.Özellikle rakip ve rekabetin yoğun olduğu alanlarda üst sıralara çıkmak hiç kolay değildir.Bunun için mutlaka bir Seo danışmanlığı hizmeti almanızı öneririz. Seo danışmalığı almadan web taramada üst sıralara tırmanmak çok zordur.Seo danışmanlık firmamız bu konuda sizlere yardımcı olur.Sizlere site yönetiminize ,site şeklinize göre , site yapınıza göre neleri farklılaştırmanız gerektiğini sizlere açıklar.Rakip firmanızı araştırır , analiz eder. Böylelikle rakiplerinizden ayrışıp daha üst seviyelere çıkarsınız. Seo çalışması sizi arama sonuçlarında ön plana çıkarır. Kullanıcılara sitenizin tercih edilebilir olduğu aşılar ve tercih edildikçe üst sıralarda yerinizi alırsınız.

SEO Danışmanlığı
SEO Danışmanlığı

Seo Ne İşe Yarar

İnternet üzerinde ürün ya da bilgi araştırması yapan insanlar arama motorlarını kullanırlar.Arama sonuçlarında genel olarak ilk sayfaları ziyaret ederler.Bu ziyaret sonunda seo sektörü oluşmuş olur. Seo danışmanlığı son senelerde popüler olmuştur çünkü insanlar her ihtiyaçlarını internette araştırmaktadır.Her geçen gün artan internet kullanımıyla birlikte arama motorları da kullanılmaktadır bu da zamanla seo ihtiyacını artırmaktadır. Seo bir web sitesini anahtar kelimeler kullanarak üst sıralara taşıma işlemi olarak da bilinir .

Seo Nasıl Çalışır

Seo çalışmaları ikiye ayrılır. Site içi çalışmalar ve site dışı çalışmalar.Site içi çalışmalar şunları kapsar ; sitenin alt yapısını , yazılımlarını , tasarımlarını seo çalışmalarıyla uyumlu hale getirilmesi gerekir. Site dışı çalışmalar ise sosyal medya yönetimi, backlink çalışmaları ve anahtar kelime üzerinde çalışılmış içeriklerin hazırlanarak web sitelerine yüklenmesi olarak bilinir. Seo çalışmalarında hedef, anahtar sözcüklerle üst sıralara tırmanmaktır . Seo danışmanlığı sizin sitenizin şekline , yapısına uygun araştırma yapıp nasıl diğer rakiplerden ayrı olacağınızı size anlatır.Düzenli yapılacak olan çalışmayla belirli bir zaman içerisinde istenen sonuçlara ulaşılır , bu sonuçlara ulaşmak kolay olmamakla birlikte zorlu bir süreçtir. Çünkü düzenli çalışmalar disiplinle birlikte zaman alır .

SEO Paketleri

SEO yani Search Engine Optimization, arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Web sitelerini, arama motorlarında yapılacak çeşitli sorgulamalarda daha üst sıralara çıkarmayı ve site içi trafik akışını hızlandırmayı hedeflemektedir. Google kullanıcılarına en iyi sonuçlarını sunmak adına düzenli çalışmalar yapmaktadır ve en faydalı siteleri analiz ederek sıralamaları ona göre oluşturmaktadır. Web sitenizde SEO daha kaliteli hale getirerek, doğal trafik akışınızı hızlandırabilirsiniz. SEO etkisi ile artan potansiyel müşterileriniz sayesinde gelirleriniz de olumlu yönde etkilenecektir.

SEO Paketleri
SEO Paketleri

Bu işlemleri kendi başına verimli şekilde yapamayan kişiler SEO paketleri ya da SEO danışmanlık hizmeti almayı tercih edebilir. Verilen hizmetler doğrultusunda, farklı ücretlendirme uygulanan SEO paketlerinden kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz. SEO paketleri sayesinde sitenizin en etkin ve en başarılı sonuçları almasını sağlayabilirsiniz. SEO hizmet paketlerinde yer alan hizmetler etkili ve kalıcı sonuçlar vermektedir. Verilen tüm bu hizmetler, sitenizin arama sonucu sıralamalarında üst sıralarda yer almasını sağlayacaktır. Fakat oluşacak bu etki, sektör alanınızdaki rekabet ve site içi kalitenize bağlı olarak farklı düzeylerde etki göstermektedir. SEO paketleri içinde, verilen hizmetler doğrultusunda yapılacak tüm işlemler, White Hat SEO kurallarına uygundur yani atik ve zararsızdır.

SEO Paketleri İle Siteler Ne Kadar Yükselmektedir ?

SEO paketleri ile desteklenen bir sitenin ne kadar yükseleceği konusunda net bir cevap bulunmamaktadır. Bunun nedeni ise Google’ın analiz ettiği bilinen 200’den fazla kriter bulunmasıdır. SEO paketleri site içi seo kalitesini, rekabet oranını ve daha önce yapılan SEO çalışmalarının yükseliş oranını olumlu yönde etkilemektedir. Yani SEO paketleri sayesinde sıralama içine dahil olmayan bir site birinci sayfaya da çıkabilir, üç ya da dördüncü sayfada da kalabilir.

Yeni açılacak her site için, Google uyumlu SEO paketleri kullanılabilmektedir. SEO paketleri sitelerin yaşına göre bir kriter oluşturmamaktadır. Web sitenizi açtığınız andan itibaren kaliteli bir SEO hizmeti almak, sektöre başarılı ve etkili bir giriş yapmanızı sağlayacaktır. İhtiyaç ve eksiklikleriniz doğrultusunda hazırlanan SEO paketlerinden kendinize uygun olanı seçebilirsiniz. Paket fiyatları kişileri zorlayacak bir ücret talep etmemektedir. Belirtilen ödemeleri yaparak, sitenizde SEO hizmetlerinin etkin ve pozitif sonuçlarını kısa sürede fark edebilirsiniz.

 

WhatsApp chat