Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Olmalı

Günümüz insanının nefes alıp vermesi gibi bir alışkanlığı haline geldi sosyal medya uygulamaları. Yalnızca gençlerin değil her kuşağın sosyal medya hesabı bulunmakta bugünlerde. 2000’li yılların başında başlayan sosyal medya ve aplikasyonlar 20 yıl sonrasında dünyanın nabzını tutan önemli bir konuma ulaştılar. Günlük hayat içerisindeki sosyal aktivitelerin her biri sosyal medya üzerinden her an herkesin görebileceği bir hale geldi. Hal böyle olunca çağın gerisinde kalmayı kimse istemez elbette. Tam da bu dönemde hayatımıza birçok kavram girdi; “twitter fenomeni”, “instagirl/instaboy”, #tumblrgirl/tumblrboy ve son olarak da artık sosyal medya üzerinde yaşamlarını ekonomik özgürlükleri haline getiren “influencerlar”. 2000’li yılların başından gelinen noktaya bakıldığında şaşırmakla birlikte alıştığımızı görüyoruz. Sosyal medya hesaplarımızın olmasına, her anımıza birilerini tanık etmeye, kişisel alanı dahi sanal ağlara taşımaya… Elbette sosyal medyanın ve aplikasyonların gelişmesi güzel de oldu. Her türlü habere erişim daha kolay ve şeffaf hale geldi. Sahte haberlere karşı da “teyit.org” ekibi gibi muhteşem ekipler bir araya gelmeye başladı.

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır
Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır

Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır

Tüm bu yeni çağa geçiş kısmından sonra gelelim sosyal medya üzerinden markaların duyulabilirliğini ne denli arttırabileceğine. Başlı başına her bir sosyal medya uygulaması kendi reklamını yapmakta şüphesiz. Fakat diğer firmalar ve markalar da sosyal medyada aktif olarak yer almalıdır. Çünkü artık insanlar televizyon izlemeyi azalttı ve her an sosyal medyada bulunabiliyorlar. Mobil olarak internete bağlanılabilen tabletler, smartphonelar derken sosyal medya reklamcılığı büyük getirilere yardımcı olmaya başladı. Tam bu noktada, bir markaysanız yapmanız gereken sosyal medya hesaplarınızı daima aktif tutmanız ve etkileşimlere vakit kaybetmeden karşılık vermenizdir. Bunu sağlamak için de profesyonel bir Sosyal Medya Yönetimi ekibinden destek almanız sizi daha tepeye taşıyacaktır.

Sosyal Medya Yönetimi Neden Önemlidir

Bir marka, şirket veya herhangi bir sosyal medya kullanıcısı için sunduğumuz şeye biz “kaliteli hizmet” diyoruz. Açıklama yapmaya gerek de kalmıyor böylelikle. Öncelikle sosyal medyada belirli bir kitleyi yakalamak istiyorsanız devamlı içerik üretmeniz gerekmektedir. Hedef bir kitle oluşturabilir, genel bir hedef kitleyi parçalara ayırıp her biri için ayrı içeriklerle etki alanını genişletebilirsiniz. Siz değil, bırakın tüm bunları biz yapalım. Siz de yalnızca hizmetimizin getirdiklerinin tadını çıkarın. Hesabınızın her türlü içeriği, markanızın vb. reklamlarını sosyal medya hesaplarında üst sıralara taşımak, bilinirliği arttırmak, sizinle etkileşime geçmek isteyenlere hızlı etkileşim yolları, belirlenen aralıklarla hesabınızla ilgili birçok başlık altında raporlamalar ve daha birçok şeyi size sunmaktayız.

Sosyal Medya Yönetimi Neden Önemlidir
Sosyal Medya Yönetimi Neden Önemlidir

Raporlama ve Görünür Gelişim için Bizi Seçmelisiniz

Sosyal medya hesabınızı ya da hesaplarınızı yönetiyoruz. Her şey yolunda gidiyor fakat siz aldığınız hizmetin sonuçlarını görmek ve bilmek istiyorsunuz. Henüz hesaplarınızın yönetimini devralma

dan önce sizinle yapacağımız anlaşmada belirleyeceğimiz aralıklarla size sosyal medya hesabınıza günlük kaç kişi bakmış, bizim yönetimimiz size ne kazandırmış, insanların sıkıntı yaşadığı noktalar neler gibi birçok başlık altında size raporlamalar sunuyoruz. Hesabınızı devraldıktan sonra bir fark yaratamamışsak bunun sorumluluğunu üstleniriz fakat başımıza böyle bir şeyin gelmeyeceğinden eminiz. Uzun süredir vermekte olduğumuz yönetim hizmetimizdeki ekip arkadaşlarımız işlerini en iyi şekilde yapmaktalar ve gelişime açık bir ekibiz. Karşılıklı “feedbackler” bizim için önem arz etmekte ve gelişimimiz için bize yardımcı olmaktadır.

Sosyal Medya Hesaplarınız Bizimle Güvende

Hesaplarınızın güvenliği her daim sizin elinizde olacaktır. Sosyal medya üzerinde içerik geliştirme, grafiklerle reklam desteği sunma kısımlarıyla birlikte oldukça şeffaf çalışmaktayız. Sizinle de gün içerisinde devamlı iletişim halinde kalıp ne yapılıp yapılamayacağıyla ilgili uzlaşmalara varmaktayız. Bırakın biz yönetelim, siz vaktinizi değerlendirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat