Ücretsiz Backlink

Ücretsiz Backlink

Ücretsiz Backlink

Web sitenizin Google tarafından aldığı kullanıcı trafiğinde artış görmek istiyorsanız dikkat etmeniz gerekenlerin en başında SEO sıralama faktörlerinden birisi olan backlink gelmektedir. Web siteleriniz için ücretli ya da ücretsiz olarak alacağınız bağlantılara denmektedir. Yararlı olması için kaliteli ve kalıcı olması gerekir.

“Gelen linkler” ya da “Harici linkler” olarak da adlandırılmaktadır. Bir web sitesindeki sayfadan diğerin web sitenin bir sayfasına giden linkler olarak da kolaylıkla anlayabilirsiniz. Backlinkler, web sitenizdeki iki sayfa arasında olan linklere kıyasla web sitenize işaret edilen üçüncü parti kaynaklar ile gelmektedir.

Backlinkler web sitenizin Google’da ön sıralarda çıkmasını sağlar, güvenirliğinizi arttırır ve kullanıcı trafiğini yönlendirmektedir. Ücretli ve ücretsiz backlink sitenizdeki ziyareti akışını ve ziyaret edilebilirliğinizi arttırmak hususunda oldukça önemlidir.

Ücretsiz Backlink Siteleri

Ücretsiz backlink siteleri aşağıda verilmiştir. SEO çalışmalarınızda sizlere büyük katkılar sağlayacaktır. Oluşturacağınız site için edindiği backlinklerle birlikte otoriteye sahip olursunuz. Arama sonuçlarında ve hedef sorgularda ise yükselme görürsünüz.

 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Instagram
 • YouTube
 • Pinterest
 • Tumblr
 • Reddit
 • Medium
 • Scoop
 • Folkd
 • WordPress
 • SoundCloud
 • About.me
 • Flipboard
Ücretsiz Backlink Siteleri Listesi
Ücretsiz Backlink Siteleri Listesi

Ücretsiz Backlinkler İle Neler Yapılır?

Ücretsiz backlink siteleri nedir diye düşünülünce akıllara genellikle, düşük kalitede sitelerden edinilen linkler ve spam olarak değerlendirilen siteler gelmektedir. Backlinkleri ücretsiz edinmek için başvuracağımız İnternet siteleri arasında sosyal medya kanalları bulunmaktadır. Sosyal medya sitelerinden alınan backlikler ile alan adı hedeflerinizi arttırabilir ve sosyal medyadan kazanacağınız kullanıcı trafiğini arttırabilirsiniz. Ayrıca, tüm bunların yanında, backlink ile bilinirlikte kazanabilirsiniz. Bu siteler ile sayfalarınızın linklerini paylaşarak ve etkileşimde bulunarak backlink edinebilirsiniz.

Ücretsiz Kalıcı Backlink

Kalıcı backlink oluşturmanın güçleri PR değerleri ve linkler ile bağlantılıdır. Web sitenizin içeriği ile ilgili ya da uygun PR7 ve PR8 blog adresleri bulmak zordur. Bu sebeple aşağıda verilen ücretsiz kalıcı backlink listesine göz atabilirsiniz.

1- Amazon

Birçok kullanıcı Amazon internet sitesinden nasıl link alınacağına dair bilgiye sahip değildir. Burada sitede yapmanız gereken bir kullanıcı profil oluşturmak ve site adresinizi profilinize eklemektir.

2- Piwik

Açık kaynak kodlu web analiz platformu olan Piwik, Google Analytics’le benzerlik gösterir. Bu sitede blog yazılarına yorum ekleyerek ücretsiz şekilde PR8 niteliğinde backlinkler alma şansınız bulunmaktadır.

3- Ma.tt

Ma.tt, WordPress’in kurucusunun kişisel blog adresidir ve PR8 değerindedir. Buradan ücretsiz bir biçimde kalıcı backlink alabilirsiniz. Bunu yapmak Matt Mullenweg’in yazılarına anlamlı yorumlar eklemelisiniz.

Bedava Backlink

Baclink,  tanıtımını yapacağınız ürün ve hizmet için hazırladığınız kaliteli içerikte kullanılan anahtar kelimelerle verilmiş link çıkışıdır. Hazırladığınız link çıkışlı metinleri bedava backlink yayınlayan sitelere göndererek onların organik takipçilerinin size gelmesini sağlarsınız. Bu durum sizin site trafiğinizi arttırmaya yarar. Neredeyse her firmanın başvurduğu backlink yöntemi, internet ortamında güvenirliği sağlamış sağlam sitelerden destek almanızı sağlar. Arama motorlarında sitenizin üst sıralarda yer alması ve gerçekten sitenizin değerini yükseltmek istiyorsanız bu yöntem tam size göre bir yöntemdir. Yalnız kullanılan metnin içeriğinin özgün ve kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Özgün ve kaliteli bir içeriğe yerleştirilmiş özel anahtar kelimelere verilen linklerle siteniz  insanlar tarafından daha görünebilir bir sıralamada yerini alır.

Bedava Backlink
Bedava Backlink

Bedava Backlink Listesi

Backlink stratejisi, web sitelerin online kalıcılığını artırmak için günümüzde oldukça yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Arama motorları üzerinde web sitenizin üst sıralarda gösterilmesi için kaliteli backlinkler almanız gerekmektedir. Backlink bağlantısı oluşturma stratejisinde sıklıkla belirlenen iki tür backlink türü vardır. Bunlar: DoFollow ve NoFollow backlinklerdir. Aşağıda bedava backlink listesi bulunmaktadır.

DoFollow: arama motorları botlarına bağlantıları takipte kalmasını söyleyerek değerleri hedef linke geçirmede güçlü işlem yaratan bağlantılardır.

NoFollow: Dofollow linklerin tersi özelliklere sahiptir. Arama motorları botuna diğer kaynağın işaret ettiği bağlantıları takip etmemesini söylemektedir.

Backlink Oluşturma Stratejisi

DoFollow backlink listesi:

amazon.com, microsoft.com, livejournal.com, deviantart.com, dell.com, disqus.com, ibm.com, about.me, instructables.com, studiopress.com.

NoFollow bedava backlink listesi:

youtube.com, flickr. com, soundcloud.com, github.com, buzzfeed.com, gravatar.com, imgur.com, issuu.com, ted.com, goodreads.com, hp.com, quora.com, udemy.com, lenovo.com, amazon.in, facebook.com, instagram.com, linkedin.com, twitter.com, kinja.com, purevolume.com, kiwibox.com, storeboard.com, tumblr.com, medium.com, wm.com, minds.com, instructables.com, angelfire.com.

Bedava Backlink Veren Siteler

Backlink, pazarlama yapan firmaların yeteri kadar büyümek ve gelişim göstermek için kullandığı bir yöntemdir. Bu yöntem, firmaların arama motorunda yükselmesini sağlayan ve genel olarak bir web sitesinin, farklı firmaların web sitesine verdiği linktir. Bedava backlink veren siteler, Google’ın başarısıyla birlikte oldukça fazla kullanılmaya başlanmış ve belirli bir popülariteye ulaşmıştır.

Aldığınız backlink kaliteli ise web sitesinin sayfasını çok fazla kullanıcı ziyaret eder ve böylelikle firma büyük bir kazanç sağlamaya başlar. Fakat kalitesiz bir backlink firmanın kazancını büyük ölçüde zarara uğratır.

Bedava Backlink Veren Siteler Listesi Kaynakları
Bedava Backlink Veren Siteler Listesi Kaynakları

Backlink Nedir ?

Backlink, firmaların kendilerini geliştirmek için kullandığı ve temelinde bir web sitesinin, farklı bir firmanın web sitesine link verme yöntemidir.

Dofollow Backlink

Do follow backlink, sitelere verilen bağlantıda do follow etiketi var ise arama motorları tarafından sizin linkinizin takip edilebileceği anlamına gelir. SEO için siteleri kendi bağlantılarınıza yönlendirmek adına bağlantı verirken do follow etiketini kullanmanız gerekmektedir. Bağlantınızı paylaşan site dofollow backlink kullanmışsa sizin sitenize referans olabileceği anlamına gelmektedir. Do follow backlink paylaşan siteler bağlantı içeriğini kontrol etmelidir. Backlinke herhangi bir özellik verilmediğinden link içeriği zararlıysa sitenin SEO punanını düşürebilir.

Do follow backlink yayını yapan sitelerin dikkat etmesi gereken bir konu yapılan bağlantı paylaşımlarının hepsi do follow olması halinde arama motoru sıralamanızda ciddi kayıplar meydana gelme olasılığıdır. Sık sık do follow backlink yayınlamak yerine kaliteli ve zararsız içeriklerin bağlantıları paylaşılmalıdır.

Nofollow Backlink

Nofollow backlink seo çalışmalarında çok sık başvurulan teknik bir kavramdır. Google şirketinin internetteki içeriklerin yorumlarına gelen gereksiz, kullanıcıları yanıltıcı ve dolandırıcı olabilen linklerden rahatsız olmasıyla ortaya çıkmıştır. Google bunu ortadan kaldırmak için bu kodu geliştirilmiştir. Nofollow, iki türü bulunan geri bağlantı türlerinden bir tanesidir. Diğeri ise dofolowdur. Yine Google’ın geliştirdiği algoritmaya göre; bir sitenin diğerlerinden daha değerli olabilmesi için pagerankının fazla olması gerekmektedir. Nofollow bunu x sitesinin y sitesinden faydalanmasına gerek kalmadan yapar. Bu sayede x sitesinin az link çıkışı yapılmış olur. Sonuç olarak, Google nezdinde daha güvenilir hale gelir. Bu şekilde güven kazanan site aratıldığında üst sıralara rahatça çıkabilir.

Kaliteli Backlink Kaynakları

Kaliteli backlink alabileceğiniz kaynaklar şunlardır: Scoop.it, Slideshare, LinkedIn, Pinterest, WordPress, YouTube, Flickr, Vimeo, Delicious, Twitter, Facebook, Tumblr, Blogger, Stumbleupon, Disqus, Quara ve Instagram. Bu kaliteli kaynaklar sayesinde, backlink verebilir ve sitesinizi ön plana çıkartabilirsiniz.

Backlink

Backlink, bir web sitesinin farklı sitelerden almış olduğu, her türde link ve bağlantıya verilen teknik bir isimdir. Backlinkler ile yapmanız gerekenler platformlarda oluşturmuş olduğunuz siteleri ve özgün içeriklerinizi canlı tutmanızdır. Belli bir süre sonra, kendi web sayfalarınıza bağlantı linkleri verebilirsiniz. Kaliteli backlink kaynakları edinerek sitenizin arama motorlarında başarısını yükseltebilirsiniz. Son zamanlarda web sitelerinin genelinde, backlink yerine tercih edilen bir diğer sistemde tanıtım yazılarıdır. Bu sistemler sayesinde de arama motorlarında yükselebilir ve tanırlılığınızı arttırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat