Uzman SEOcu

Uzman SEOcu

Günümüzde SEO Danışmanlığı bir sitenin arama motorlarında en üst sıralara çıkabilmesi için kullanılmaktadır. Siteni üst sıralara çıkarmaktaki temel sebep ise ziyaretçi sayısının artırılmasıdır. Rekabetin çok büyük olduğu alanlarda sadece anahtar kelimeleri kullanarak daha üstlerde çıkmak düşündüğünüz kadar kolay değildir. Üst sıra denildiği zaman en az ilk 3`e girmekten bahsediyoruz. Çünkü sitenizin daha geri sıralarda yer alması ziyaretçi sayısının artma ihtimalini düşürmektedir. Kısacası sitenizin ilk 3`lükte yer alması trafik çekmeniz ve ziyaretçi sayınızın artırılması için oldukça önemlidir.

Ancak arama motorlarında ilk 3`e girmek sanıldığı kadar kolay olmadığı için gerekli SEO bilgisine sahip olmanız önemlidir. Eğer bu konu hakkında bilgi sahibi değilseniz mutlaka SEO danışmanlığı yardımı almalısınız. Bu nedenle de ilk üç sıraya girmek için Uzman SEO hizmeti almanız önerilmektedir. SEO danışmanı ile anlaştıktan sonra ilk önce sitenizi detaylı bir şekilde analiz eder ve ardından üst sıralara çıkmak için gerekli planlamayı oluşturur.

SEO Uzmanı Ne İşe Yarar?

Web site tanıtımı için çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Site tanıtımı dediğimiz zaman aklan ilk reklam gelmektedir. Fakat internet üzerinden reklam yapma ücretleri oldukça pahalı olduğu için çok fazla tavsiye edilecek bir yöntem değildir. Bunun başlıca nedeni ise yatırdığınız miktarı karşılayamama ve hedef kitleye ulaşamama sorunlarıdır. Günümüzde hala bazı kişiler tarafından tercih edilse bile riskli bir tanıtım yöntemi olduğunu belirtmek isteriz. Diğer bir yandan piyasada birden fazla rakibinizin olduğunu da göz önünde bulundurursanız SEO tekniklerinin kullanılmasının ne kadar yüksek önem taşıdığını anlayabiliriz.

Eğer bu alanda yeterli bilgiye sahip değilseniz SEO uzmanı tam bu alanda devreye giriyor. SEO danışmanları arama motorlarının çalışma algoritmalarını çok iyi bildikleri için sitenizi detaylı bir şekilde inceleyebilmektedirler.

Uzman SEO danışmanı sitenizi analiz ederken şu soruları sormaktadır:

  • Sitenizin link yapısı algoritmaya uyum sağlıyor mu?
  • Önceden belirlenen anahtar kelimeler sitenizin yapısı için kullanıldı mı?
  • İçeriklerin içerisinde en çok aranan kelimeler doğru yerlerde geçiyor mu?
  • Web sitenizin gerektiği kadar basit bir yapıya sahip ve kullanıcı dostu mu?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat