WordPress Bakım Modu Hatası ve Çözümü

Wordpress Bakım Modu Hatası ve Çözümü

Kişisel web sitesi ya da kişisel blog olarak tercih edilen WordPress bazı zamanlarda Zamanlanmış bakım dolayısı ile site uygun değil birkaç dakika sonra tekrar kontrol edin anlamına gelen, briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute şeklinde bakım modu hatası vermektedir. WordPress Bakım Modu Hatası ve Çözümü, kolaylık ile gerçekleştirilebilmektedir. Öncelikle bakım modu hatası olarak bilinen bu hata bir hata değil bir uyarıdır. Planlı bakım modu anlamına gelen bu durum WordPress sitesinde gerçekleşen tema ve eklenti güncellemeleri durumunda karşımıza çıkmaktadır.

WordPress Bakım Modu Hatası Nedir ve Nedenleri Nedir?

WordPress sitesinde meydana gelen güncellemeler sebebi ile oluşan bakım modu hatası, sitenin güncellemelerin gerçekleştiği süre içerisinde kullanım dışı olacağını ifade etmektedir. Güncelleme işlemi süresince site kullanım dışı olur ve işlemlerin tamamlanması ile bakım  modu sona ermektedir. Planlı gerçekleşen bu bakım esnasında sitenin ana klasörlerinde geçici bir bakım dosyası yani .maintenance oluşturulur. Güncelleme işleminin başarılı bir şekilde tamamlanması ile bakım modunun devre dışı bırakılması için oluşturulan bu dosya sistem tarafından otomatik olarak silinir. Hosting sisteminde meydana gelen bir hata sebebi ile bazı durumlarda bu bakım dosyası otomatik olarak silinmeyebilir ve WordPresste bakım modu aktif olmaya devam eder. Bu durum dolayısı ile de bakım modu hatası sistemde gösterilmeye devam eder ve problem süresince siteye erişim gerçekleştirilemez.

WordPress Bakım Modu Hatası Nasıl Çözülür?

Siteye tekrar ulaşılmasını sağlayan WordPress Bakım Modu Hatası ve Çözümü planlı bakım modunun işlem bittikten sonra da devam etmesi durumunu ortadan kaldırmak için tercih edilmektedir. Bakım modu sebebi ile oluşturulan ve işlem tamamlandıktan sonra sistem tarafından otomatik olarak silinmesi gereken dosya otomatik olarak silinmez ise FTP aracılığı ile sitenin kök dizininde bulunan. maintenance dosyasının silinmesi, bakım modu hatasının çözümüne yönelik olarak en sık tercih edilen yöntemdir. . maintenance dosyasının sistemden kaldırılması ile site bakım modundan çıkar ve aktif olarak erişilebilir bir hale gelir. FTP kullanılmadan da Cpanel üzerinden bakım dosyasına erişebilir ve buradan da benzer biçimde bakım dosyası silerek, mevcut hata çözülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat