WordPress WP Limit Nasıl Arttırılır?

Wordpress WP Limit Nasıl Arttırılır?

WordPress wp limit nasıl arttırılır? WordPress kullananların sıklıkla karşılaştığı terim olan WordPress wp limit, doğru ayarlanmadığı taktirde zaman zaman sorunlara yol açabilmektedir. WordPress wp limit ile alakalı bir problem oluştuğunda “wp memory limit” veya “memory exhausted error” hataları karşımıza çıkar. Oldukça yaygın olan bu hatanın çözümü çok kolaydır.

Wp limit hataları, bellek kullanım limitinin aşılmasından dolayı oluşmaktadır. Bu yazımızda sizlere WordPress wp limitinin nasıl arttırılacağını açıklayacağız.

İnternet Sitesinin Wp Limit Değeri Nasıl Öğrenilir?

WordPress wp limit değerini arttırmadan önce değerin ne kadar olduğu öğrenmek gereklidir. Wp limit değerini şu yöntemle kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz;

Sunucuzun kök dizininde bir dosya oluşturun ve view-php-info.php olarak adlandırın. Sonrasında aşağıda vereceğimiz kodu bu dosyanın içine yerleştirin ve kaydedin.

Bu işlemden sonra tarayıcınızda internet site adresinizin (Örnek; www.benimsitem.com) sonuna belirlenmiş olan dosya ismini yazın ve giriş yapın. Adrese giriş yaptığınızda tablo halinde sunulmuş birtakım değerler karşınıza çıkacaktır. Burada satır dosyasını bulun. Bu satırın karşısında yer alan değer internet sitenizin wp limit değerini göstermektedir.

WordPress wp limit değerini öğrenmek için kullanılan uygulamalardan bir diğeri ise belirlenmiş olan eklenti adresini kurmaktır. Bu eklenti aracılığı ile WordPress wp limit değerinizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

İnternet Sitesinin İhtiyaç Duyduğu WordPress WP Limiti Ne Kadardır?

WordPress wp limit nasıl arttırılır? İnternet sitenizin WordPress wp limiti ihtiyacı ne kadardır? Worpress, wp limit ayarını varsayılan olarak 32mb şeklinde sunmaktadır. İnternet sitenizdeki eklenti ve trafik miktarı bağlı olarak bu ayarda arttırma yapmak gerekebilir.

İnternet sitenizin tam olarak ne kadar WordPress wp limitine gerek duyduğunu tahmin edemiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz wp-memory-usage eklentisi aracılığı ile bu durumu öğrenebilirsiniz. Eklentide bulunan memory overview kısmında gösterilen bar kırmızı renkte ise WordPress wp limit değerini yükseltmeniz gerekmektedir.

İnternet Sitesinin WordPress WP Limiti Nasıl Arttırılır? Yöntemleri Nelerdir?

WordPress wp limitini artırmada kullanılan birçok yöntem bulunmaktadır. Bunlardan bazılarından bahsedeceğiz.

1.”config.php” Dosyasını Düzenleyerek WP Limiti Arttırma

İlk olarak FTP aracılığı ile sunucunuzun kök dizinine ulaşın. Buradan “wp-config.php” dosyasını bularak açın ve aşağıda verdiğimiz kodu yerleştirin:

define(‘WP_MEMORY_LIMIT’, ‘64M’);

2.”.htaccess” Dosyasını Düzenleyerek WP Limiti Arttırma

WordPress wp limiti nasıl arttırılır? Cpanel veya FTP aracılığı ile sunucunuzdaki .htaccess dosyasına ulaşabilirsiniz. Bu dosyası açarak içine şu kodu yerleştirin:

  • php_value memory_limit 64M

Bu iki yöntem sayesinde verdiğimiz kodlar aracılığı ile WordPress wp limit değerini 64 mb’a yükseltmiş olursunuz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat