Yalova Merkez SEO

Merkez SEO

Başlık etiketleri, içerikteki başlıkları ve alt başlıkları diğer metin türlerinden (ör. Paragraf metni) tanımlamak için kullanılan HTML etiketleridir. Yalova Merkez SEO Başlık etiketlerinin kullanımı bugünlerde bazı tartışmaların kaynağıdır. H2-H6 etiketlerinin arama motorları için önemli olmadığına inanılırken, birçok endüstri araştırması H1 etiketinin doğru kullanımına işaret etmektedir. Aynı zamanda, Müller bize hisse senetlerinin sıralama faktörü olmadığını ve kesinlikle “hiyerarşi” anlamında olmadığını söylemeye devam ediyor: H1 etiketi H2’den, H3’ten daha önemli değil vb. Bunun yerine, başlıkların metin ve içeriğin organizasyonu için çok önemli olduğunu düşünmemiz ve bunları ciddiye almamız gerekir. Başlık etiketlerinin kullanılması kesinlikle içeriğin mimarisine katkıda bulunur.

Arama motorlarının iyi düzenlenmiş içeriği okuması ve anlaması, yapısal problemleri aramaktan daha kolaydır.
Kullanıcılar için başlıklar, bir metin duvarındaki çapalar gibidir ve siz sayfalarda gezinirken onları daha kolay sindirir.
Görüntünün ikincil özellikleri
İmage alt özniteliği, içeriğini açıklamak için bir resim etiketine eklenir. Alt öznitelikleri, iki nedenden dolayı sayfa optimizasyonu için önemlidir:

Hiçbir resim yüklenmemişse (veya resimler devre dışı bırakılmışsa), ziyaretçiler alternatif metin görecektir.
Alt öznitelikleri, arama motorlarının görüntüleri neden “göremediği” konusunda bağlam sağlar.
E-ticaret web siteleri için, görseller genellikle bir ziyaretçinin sayfadaki ilgili bölümleriyle nasıl ilişki kurduğu üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Merkez SEO Uzmanı Google bile bunu açıkça ortaya koyuyor: Arama motorları hangi görsellerin ne hakkında olduğunu ve içeriğin geri kalanıyla nasıl bir araya geldiğini anlarsa, alakalı aramalar için bir sayfa gönderebilirler. Google Resimler’de sıralama yapmak istiyorsanız, Müller tarafından oluşturulan resmin bir alt açıklaması da önemlidir. Bununla birlikte, alaka düzeyinin önemini unutmayın – yalnızca metin, başlıklar ve başlıklar resimle alakalı olmamalı, aynı zamanda resmin kendisi de uygun bir bağlama yerleştirilmelidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat