Yandex SEO Optimizasyonu

Yandex SEO Optimizasyonu

Dünyada en çok kullanılan arama motoru olan Google %75`lik bir kitle tarafından kullanılmaktadır. Google arama motorundan başka Baidu, Bing, Yahoo ve Yandex en çok tercih edilen arama motorları olmaktadır. Ancak her bir ülkede kullanım istatistikleri değişiklik göstermektedir. Türkiye geneline bakacak olursak ise %90`lık kısmın Google arama motorunu kullandığını görebiliriz. Bu arama motorundan sonra sıklıkla kullanılan arama motoru ise Yandex olmaktadır. Rusya kökenli bir arama motoru olan Yandex, yapılan yüksek yatırımları ile büyük bir kitleye hitap etmektedir. Bu sebeple Google`da olduğu gibi Yandex`de de arama motoru optimizasyonuna ihtiyaç duyulmaktadır. Yandex arama motoru optimizasyonunda da bilinmesi gereken birçok unsur bulunmaktadır.

Yandex SEO Optimizasyonunda Bilinmesi Gerekenler

Eğer sitenizin Yandex arama motorunda üst sıralarda çıkması istiyorsanız uygulamanız gereken birkaç prosedür bulunmaktadır. Bu prosedürleri doğru ve aynı zamanda tecrübeli kişilerin uygulaması sizin açınızdan iyi olacaktır. Başka bir kişi ile çalışarak masraf etmek istemiyorsanız yapılması gereken işlemleri aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz.

  • Anahtar kelime araştırması
  • İçerik oluşturma
  • Kullanıcı deneyiminin ön planda tutulmasını bilerek hareket etmek
  • Alan adı yaşınızın çok olması
  • Yandex SEO için backlink alma
  • Yandex SEO meta açıklamaları
  • Spam yorumlara dikkat etmek
  • Yandex yerel SEO uygulamak
  • Yandex SEO sonuçlarını gözlemlemek

Bu teknikleri deneyerek sitenizin yükselmesine olanak sağlayabilirsiniz. Tabii ki, bunların hepsini bir arada yapamasanız bile bazılarını uygulayarak zaman geçtikçe aranma oranınızın arttığını göreceksiniz.

Yandex SEO Uygulamaları

Yandex SEO uygulamaları arasında en önemli detaylardan biri de anahtar kelime araştırmasıdır diyebiliriz. Her bir arama motorunda olduğu gibi Yandex`de de kelime seçimleri büyük önem taşımaktadır. Firmanın sunmuş olduğu kelime planlayıcı ile sitenizin içeriği ile alakalı araştırmalar yaparak doğru seçimi yapabilirsiniz. Ayrıca Yandex`de gereksiz yere çok fazla anahtar kelime kullanmanız SEO`nu kötü yönde etkileyecektir. Yani anahtar kelimeleri mümkün olduğunca gerekli yerlerde kullanmanız gereklidir. SEO uygulaması yapılacağı zaman dikkat edeceğiniz diğer bir konuş ise içerik oluşturmaktır. Her gün düzenli ve kaliteli içerikler oluşturarak Yandex botları tarafından fark edilmenizi sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat