Yeni Nesil SEO

Yeni Nesil SEO

Google firmasının yeni getirmiş olduğu güncelleme ile beraber arama sonuçlarındaki sıralamaya müdahale edebilen linkler artık kullanım dışı bırakıldı. Yani artık herhangi bir link ile sitenize link çekme işlemi ile sitenizin yükselmesi mümkün olmamaktadır. Hatta bu işlemleri yapan kişiler Google Web Yöneticisi yönergelerini ihlal ettiği sorunuyla bile karşılaşabilir. Ayrıca sitenize gelen veya sitenizden giden linkler durumunda da Google tarafından müdahale edilebilir.

Kısaca söylemek gerekirse Yeni nesil SEO ile artık backlinkler kendi değerini kaybetmiş durumda. Google bu konu ile açıklama olarak linklerin arama sonuçlarında sitenizi olumsuz yönde etkileyeceğini söyledi. Bu algoritma değişikliğinin site kullanıcıları için olumsuz bir gelişme olduğunu da söyleyebiliriz.

Yeni Nesil SEO Arama Motoru Optimizasyonu
Yeni Nesil SEO Arama Motoru Optimizasyonu

Yeni Nesil SEO Ne Gibi Farklılıklar Getirdi?

Bilindiği üzere arama motoru algoritmaları bir yıl içerisinde birkaç kez değişebilir. Köklü değişmeler sonrasında SEO çalışmalarının işlemi prensibi ve yapısı da değişiklik göstermektedir. Son güncelleme gelmeden önce bir araba sitesinde motosiklet kelimesi ile linkleme işlemi yaparak yukarı sıralara çıkabilirdiniz. Fakat şu an yapılan bu çalışma Google botları tarafından yapay bir işlem olarak algılanmaktadır. Hatta yapay bir işlem görülmekle beraber sitenizin sıralamasına zarar bile verebilir. Son yapılan güncellemeler ile artık bir site 5 anahtar kelime ile çıkarılmaktadır. Güncelleme geldikten sonra artık her kelimeyi sadece alakalı olduğu site ile ilişkilendirmeniz gereklidir. Eğer internet sayfanız ile kelimeni tam alakalı değilse, yeni sayfa açarak bu işlemi yapmanız gereklidir.

Bu konu hakkına bir örnek verecek olursak, eğer bir araba siteniz varsa bu sayfa üzerinde motosiklet kelimesi ile çalışma gerçekleştirmek yerine yeni bir sayfa açarak bu kelime üzerinde çalışma yapmanız gereklidir. Eğer bu şekilde işlem yaparsanız daha fazla verim almanız mümkün olacaktır. Yeni nesil SEO yapısı ile artık sitelerin alt sayfa yapıları ile çok iyi yerlere gelebildiğini görebileceksiniz. Bunun başlıca sebebi ise o alt sayfa ile anahtar kelimenin doğru bir biçimde ilişkilendirilmiş olmasıdır.

Eğer linklerinizin anahtar kelimelerle ne kadar uyumlu olduğunu öğrenmek istiyorsanız internet üzerinde sunulan birçok uyum kontrolü aracını kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat