SEO Yaptır

SEO Yaptır

SEO (Search Engine Optimization) kelimesi arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. SEO hakkında kısaca bahsetmek gerekirse sitelerin istediği 70 kriterin bir arada uygulanması ve bu işlemler sayesinde sitenin trafiğinin yükselmesi için kullanılmaktadır. Yani web sitenizin arama motoru sonuçlarında üst sıralara çıkabilmesi için sürekli olarak yapılan bir prosedürdür. Düzgün SEO işlemi sayesinde sitenizin performansını arttırabilir ve daha fazla ziyaretçi kazanabilirsiniz. Organik yol ile sitenizin üst sıralara taşınması işlemine SEO, bu işleri yapan ve yöneten kişilere ise SEO uzmanı denmektedir.

SEO yaptırmak için ayırmanız gereken bütçenin yüksek miktarlar olduğunu da unutmamanız gereklidir. Gerekli tutar ayrıldıktan sonra sitenize SEO yaptırabilir ve harcadığınız tutarın daha fazlasını elde edebilirsiniz.

Arama Motoru Nasıl Çalışır?

Arama motorunda sonuçları belirleye birden fazla faktör bulunmaktadır. Bunlardan en önemlileri ise alaka düzeyi, kişiselleştirme ve yetki olmaktadır. Bu sinyalleri anlayarak sitenin bunlara göre optimize edilmesi siteniz için yararlı olacaktır. Google ve buna benzer arama motorlarının kullanıcıları için aradıkları konu ile ilgili sonuçlar sunması sebebi ile bu faktörlerin dikkate alınması oldukça önemlidir. Google arama motoru çok kaliteli bir platform olduğu için kullanıcılarına sadece profesyonel içerikler sunmak istemektedir. Bu sebeple de işini en iyi şekilde yapan siteler her zaman en üstlerde yer almaktadır. Bunun için yapmanız gereken işlemler ise kaliteli içerik üreterek sitenizi Google arama motoruna uygun olarak optimize etmek olacaktır.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO nasıl yapılır sorusuna cevap verecek olursak 70 kritere göre düzenleme yapılması gerektiğini söyleyebiliriz. SEO işlemini yaptırmadan önce sitenizin kodlamasının temiz olması gereklidir. İyi bir sitenin kodlama boyutu en fazla 2 mb boyutunda olmalıdır. Ayrıca sitenizin açılış hızının yüksek olması da gereklidir. Sitenizin açılış hızı tahmini olarak 5 saniye civarında olmalıdır. Bu sebeple sitenizin açılış hızının yüksek olmasına dikkat etmelisiniz. Sitenizin hızının ölçmek için internet üzerinde bulunan birçok programı kullanabilirsiniz. Web sitenin geç açılması kullanıcılarınızın büyük bir kısmını kaybetmesine sebep olabileceği için açılış hızının yüksek olması dikkat edilmesi gereken konular arasında bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat